خانه | خبر | اخبارایران

روايت همسر عباس اميری‌فر از بازداشت دوباره وی

جمعه, 1390-03-27 13:52
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

همسر حجت‌الاسلام عباس اميری‌فر ماجرای آزادی چند دقيقه‌ای همسرش و دستگيری سريع او توسط مأموران دادگاه ويژه روحانيت را شرح داد.

به گزارش خبرگزاری کار ايران (ايلنا) خانم اميری‌فر در تشريح اين ماجرا گفت که وثيقه آزادی همسرش را روز سه‌شنبه تهيه کرده بود و عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران نيز ظهر همان روز حکم آزادی عباس اميری‌فر را امضا کرد.

خانم اميری‌فر اظهار داشت دادستان تهران به‌هنگام امضای حکم آزادی همسرش گفته است «از اين لحظه حضور حتا يک دقيقه‌‌ای اميری‌فر در زندان غيرقانونی و وی آزاد است.»

خانم اميری‌فر افزود تا بامداد چهارشنبه خبری از همسرش نشد و خانواده وی در ناراحتی به‌سر می‌بردند.

خانم اميری‌فر گفت ظاهرأ همسرش در بند ۵۰۰ يا بند روحانيون زندان اوين زندانی است

وی گفت: «صبح چهارشنبه با زندان اوين تماس گرفتيم که به ما گفتند ايشان آزاد شده اما ايشان بعد از ظهر چهارشنبه به ما زنگ زد و گفت که ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه از زندان اوين آزاد شد اما مقابل درب اوين، مأموران دادگاه ويژه روحانيت ايشان را دوباره دستگير کردند و باز هم به زندان اوين بازگرداندند.»

خانم اميری‌فر افزود ظاهرأ همسرش در بند ۵۰۰ يا بند روحانيون زندان اوين زندانی است.

وی در مورد اتهام همسرش گفت: «دادگاه ويژه روحانيت، همسرم را به اتهام قبلی يعنی دست داشتن در توليد و توزيع فيلم مستند "ظهور نزديک است" دستگير کرده است. در حالی که در حيرت تمام می‌بينيم که سازندگان اين فيلم مستند در آزادی کامل به‌سر می‌برند و همسرم بارها در محافل گوناگون و مصاحبه با رسانه‌ها، دخالت خود در توليد اين فيلم را تکذيب کرده است.»

روز گذشته خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) گزارش داده بود که حجت‌الاسلام عباس اميری‌فر پس از آزادی، توسط دادگاه ويژه روحانيت بازداشت شده است.

اميری‌فر که از نزديکان اسفنديار رحيم‌مشايی، رئيس دفتر رئيس‌جمهور ايران به شمار می‌آيد، ۱۲ ارديبهشت سال جاری توسط دادستانی تهران بازداشت شده بود.

 

غلام‌حسين محسنی اژه‌ای، دادستان کل و سخنگوی قوه قضائيه ايران در يک نشست خبری در تهران گفته بود عباس اميری‌فر در ارتباط با سی‌دی «ظهور نزديک است» بازداشت شده است.

 

در چند ماه اخير، انتشار فيلم «ظهور نزديک است» به کارگردانی علی‌اصغر سيحانی، واکنش‌های تندی را در پی داشته است.

اين فيلم گفته شده است که «به‌زودی دوازدهمين امام شيعيان ظهور می‌کند.»

 

اصول‌گرايان مخالف دولت از اسفنديار رحيم مشايی و نزديکان وی به عنوان «جريان انحرافی» نام می‌برند و معتقدند مشايی رهبری «جريان انحرافی» را بر عهده دارد.

 

پس از ماجرای برکناری حيدر مصلحی از وزارت اطلاعات و مخالفت آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران با آن، حملات عليه مشايی و آن‌چه که «جريان انحرافی» خوانده می‌شود، شدت گرفته است.

 

در دو ماه گذشته چندين نفر از نزديکان مشايی بازداشت شده‌اند و شماری از چهره‌های اصول‌گرا در حکومت نيز خواهان بازداشت مشايی شده‌اند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

چه عجب یک آخوند خیلی خوش چهره را زیارت کردیم

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما