خانه | خبر | اخبارایران

محموديان بار ديگر به سلول انفرادی منتقل شد

چهارشنبه, 1390-03-18 08:19
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مهدی محموديان، روزنامه‌نگار زندانی در ايران بار ديگر به سلول انفرادی منتقل شده است.

 

به گزارش تارنمای تحول سبز از وب‌سايت‌های مخالفان حکومت ايران، مسئولان زندان رجايی‌شهر، عصر سه‌شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۰، دستور داده‌اند محموديان به سلول انفرادی منتقل شود اما علت اين تصميم مقامات زندان اعلام نشده است.

اين روزنامه‌نگار پيش‌تر نيز به دليل انتشار نامه انتقادی خطاب به آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به مدت ۱۰ روز به سلول انفرادی منتقل شده بود.

مهدی محموديان در اين نامه سرگشاده که ارديبهشت سال جاری منتشر شد از وجود «تجاوز جنسی در زندان‌ها» خبر داده بود.

وی در اين نامه، از رواج داشتن عمل «لواط» (تجاوز جنسی مرد به مرد) در زندان‌های ايران خبر داده و افزوده بود:‌ «در بندهای مختلف زندان رجايی‌شهر، عمل لواط به‌صورت امری معمولی و قابل پذيرش در آمده است و ظاهراً مسئولين زندان برای کمتر شدن آلودگی‌های آن، وسائل بهداشتی مورد لزوم افراد را آزادانه در اختيار زندانيان قرار می‌دهند.»

اين روزنامه‌نگار، سال ۸۹ به اتهام «تبانی عليه نظام» به پنج سال حبس تعزيری محکوم شد و هم‌اکنون در زندان به سر می‌برد.

 

پس از انتخابات جنجالی ریاست‌جمهوری در ایران، ده‌ها روزنامه‌نگار بازداشت شدند. گزارشگران بدون مرز که انجمنی بین‌المللی در دفاع از آزادی رسانه‌ها است از ایران به عنوان بزرگ‌ترین زندان روزنامه‌نگاران در خاورمیانه نام می‌برد.

مهدی محموديان چند روز پيش نيز پس از فراخوان شورای هماهنگی راه سبز اميد و دعوت از مردم برای حضور در راهپيمايی سکوت در روز ۲۲ خرداد ۱۳۹۰، در بيانيه‌ای مشترک با شماری از زندانيان سياسی رجايی‌شهر، خواهان حضور مخالفان در اين راهپيمايی شده بود.

شورای هماهنگی راه سبز اميد که پس از بازداشت خانگی ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران مخالفان شکل گرفته، سه‌شنبه ۱۰ خرداد طی فراخوانی از «راهيان سبز اميد» دعوت کرد تا در سالروز انتخابات بحث‌برانگيز رياست‌جمهوری ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ در تهران و شهرستان‌ها به خيابان‌ها بيايند و در «سکوت مطلق» دست به راهپيمايی بزنند.

اين شورا «آزادی رهبران جنبش و زندانيان سياسی، برگزاری انتخابات آزاد و اقدام موثر و فوری برای حل مسئله گرانی و بيکاری» را در شمار خواسته‌های راهپيمايی معترضان در روز ۲۲ خرداد ۱۳۹۰ اعلام کرده است.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما