خانه | خبر | اخبارایران

«از ۲۵ خرداد طرح مقابله با بدپوششی در همه جا تشديد می‌شود»

سه شنبه, 1390-03-17 12:34
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

جانشين فرماندهی نيروی انتظامی اعلام کرد تشديد طرح مقابله با بدپوششی در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار احمدرضا رادان، جانشين فرماندهی نيروی انتظامی گفت: «در اين طرح بدحجاب‌ها سابقه‌دار شده و با توليد کنندگان لباس‌های زننده و همچنين توليد کنندگان آسيب‌های صوتی برخورد می‌شود.»

وی با اشاره به اين‌که «با آغاز فصل تابستان دغدغه‌های مسئولين، مردم و علما در موضوع بدپوششی بيشتر می‌شود»، گفت: «نيروی انتظامی در برخورد با اين افراد کوتاه نيامده است بلکه با مشاهداتی که در سطح کشور انجام شد کمی به دليل مناسب‌بودن حجاب برخوردها را کمتر کرد ولی اخيرأ اين مسئله پررنگ‌تر شده که از ۲۵ خرداد طرح مقابله با بدپوششی در کشور تشديد می‌شود.»

سردار رادان افزود: «لباس تنگ برای زنان و مردان، روسری‌هايی که از دو طرف موی زنان پيدا باشد، مانتوهای کوتاه، لباس‌های زننده و نمادهايی که نشان دهنده جريان‌های انحرافی و گروه‌های شيطان‌پرستی است برای مردان جزء ملاک‌های بدپوششی بوده که با آن‌ها برخورد می‌شود.»

روز گذشته سردار ساجدی‌نيا، رئيس پليس تهران نيز در توضيح طرح جديد «امنيت محله‌محور» گفته بود موضوع «بدحجابی» تنها شامل زنان نمی‌شود و «مردان بدپوشش و بدآرايش هم داريم.»

سردار رادان: با خودروهايی که راننده يا سرنشينان آن حجاب را رعايت نکنند برخورد کرده و خودرو به مدت يک هفته توقيف و افراد بدحجاب به پليس امنيت اخلاقی منتقل شده و پس از ارشاد و مشاوره سوابق آن‌ها در بانک اطلاعاتی نيروی انتظامی به‌عنوان سابقه انتظامی لحاظ می‌شود

رئيس پليس تهران افزوده بود: «استفاده از پيراهن‌‏های نامناسب و آويزهای ويژه‌ای با عنوان گردن‌بند از جمله موردهای برخورد پليس خواهد بود.»

سردار ساجدی‌نيا گفته بود طرح برخورد با بدحجابان شامل توريست‌ها هم می‌شود و پليس به آژانس‌های مسافرتی گفته است تا قوانين جمهوری اسلامی ايران را به توريست‌ها اعلام کنند.

سردار احمدرضا رادان در ادامه سخنان امروز خود همچنين توليدکنندگان و توزيع‌کنندگان لباس را تهديد کرد که در صورت توليد و توزيع «لباس‌های زننده» از ۲۵ خرداد به بعد با آن‌ها برخورد خواهد شد.

احمدرضا رادان از حضور تيم‌های ويژه موتورسوار، راهنمايی و رانندگی و انتظامی در بزرگراه‌ها و بلوارها خبر داد و افزود: «با خودروهايی که راننده يا سرنشينان آن حجاب را رعايت نکنند برخورد کرده و خودرو به مدت يک هفته توقيف و افراد بدحجاب به پليس امنيت اخلاقی منتقل شده و پس از ارشاد و مشاوره سوابق آن‌ها در بانک اطلاعاتی نيروی انتظامی به‌عنوان سابقه انتظامی لحاظ می‌شود که البته جزو سابقه سوء نيست.»

وی همچنين در مورد حضور سگ‌های خانگی در خيابان‌ها گفت: «از ۲۵ خرداد حتا با افرادی که در داخل خودرو يا در کوچه و خيابان و پارک‌ها اقدام به سگ‌گردی می‌کنند هم برخورد می‌شود.»

محمدجواد ابطحی، عضو کميسيون شوراهای مجلس چهارشنبه۳۱ فروردين‌ماه اعلام کرده بود بر اساس مصوبه اخير اين کميسيون، همراه داشتن سگ و هر حيوان به گفته او «نجس‌العينی» در مکان‌های عمومی ممنوع خواهد بود.

بر همين اساس مجازات همراه داشتن سگ در معابر عمومی از يک تا پنج ميليون ريال اعلام شد.

اسماعيل احمدی‌مقدم، فرمانده نيروی انتظامی نيز ۱۴ ارديبهشت‌ماه سال جاری اعلام کرد با کسانی که در معابر عمومی سگ حمل کنند برخورد می‌شود.

احمدی‌مقدم با بيان اين‌که سگ نجس است، گفت که اين حيوان نبايد در معابر عمومی باشد و رفتارهايی چون سگ‌گردانی در معابر عمومی احساس ناخوشايندی برای مردم دارد.

سردار احمدرضا رادان در سخنان امروز خود گفت که سواحل شمالی کشور با آغاز تعطيلات تابستانی به «حيات خلوت ناهنجاری‌ها» تبديل می‌شود و به همين خاطر نيروی انتظامی با استفاده از نيروهای کمکی، استان‌های گيلان و مازندران را تحت پوشش کامل طرح تشديد امنيت اخلاقی قرار می‌دهد.

وی افزود نيروی انتظامی از ۲۵ خرداد «پليس پاک» را تشکيل داده و همچنين در طول جاده‌ها و راه‌های برون‌شهری نيز با بدپوششی مقابله خواهد کرد.

طرح‌های مقابله با «بدحجابی» تا کنون بارها از سوی جمهوری اسلامی ايران به مورد اجرا گذاشته شده است.

از سال گذشته اين مقابله در قالب «طرح امنيت محله‌محور» توسط پليس اجرا گرديد. هشتم آبان‌ماه سال گذشته رئيس پليس تهران برای نخستين بار از آغاز طرح «امنيت محله‌محور» در ۸۰۰ نقطه تهران خبر داده بود.

از روز يک‌شنبه هشتم خردادماه جاری طرح جديد «امنيت محله‌محور» بار ديگر آغاز شد.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

سی سال است که دارید خودتان را خسته می کنید.اگه قرار بود مردم مطابق خواسته شما لباس بپوشند الآن همه خانمها با روبنده بودن و همه آقایون با عمامه و عبا.پس ایکاش این همه بودجه و هزینه و نیرو را صرف یک کار درست حسابی برای ریشه کن کردن بیکاری و فقر و آلودگی محیط زیست میکردید.واقعن خوتان از این کارهای مسخره خسته نشده اید؟

قیافه ی این سردار اینهو همان شرورها و دزدان قمه بدستی ست که که دست و ساک زن و مرد را در خیابانهای تهران و اصفهان قطع می کنند و با خود می برند. انها هم اگر با یک آخوندی روی هم می ریختند در جای این سردار بودند.

اول از همه مامان رادان رو باید یکی جمع کنه

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما