خانه | خبر | اخبارایران

آیت‌الله خامنه‌ای: «آزار برادران مومن و معتقد به نظام، انحراف از خط امام است»

شنبه, 1390-03-14 16:28
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، خواستار مدارا با کسانی شد که با وجود اختلاف نظرهای سیاسی، به دنبال «براندازی و اجرای دستور دشمن» نیستند. 
 
وی امروز شنبه، ۱۴ خرداد در مراسم سالگرد درگذشت آیت‌الله خمینی، بنیانگزار جمهوری اسلامی، گفت: «اگر عنوان مجرمانه‌ای بر حرکتی منطبق شود دستگاه‌های مسئول موظف به پیگیری هستند اما اگر کسی دنبال براندازی و اجرای دستور دشمن نیست ولی با مذاق و تفکر سیاسی ما مخالف است نباید عدالت و امنیت را از او سلب و او را زیرپا له کنیم.» 
 
در دو سال گذشته بسیاری از معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سرکوب شده و در زندان زیر فشارهای روحی و شکنجه قرار گرفته‌اند، رهبر جمهوری اسلامی ایران اما در سخنان امروز خود این اعتراضات را «غائله‌ای» خواند که به «پایان» رسیده است. 
 
وی با منتسب کردن این اعتراضات به «دشمن» گفت: «آن‌ها تصور می‌کردند در سال ۱۳۸۸ برخی زمینه‌ها آماده شده و باتوجه به مطالباتی که مردم وفادار به نظام دارند می‌توانند نقشه خود را عملی سازند اما بعد از دو، سه ماه تلاطم در تهران، مردم در روز قدس و روز عاشورا باطن و عمق خواسته‌های اصلی آنان را فهمیدند و در حماسه نهم دی ماه به آن غائله پایان دادند.» 
 
آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه «اهانت، ایذاء و آزار» کسانی که با وجود اختلاف نظرهای سیاسی و فکری «برادران مومن و معتقد به اصل نظام و اسلام» هستند را «انحراف» از خط آیت‌الله خمینی عنوان کرد. 
 
وی گفت: «اگر به اسم انقلابی‌گری، امنیت را از بخشی از مردم سلب کنیم، این هم از مصادیق انحراف از خط امام عزیزمان است.» 
 
با وجود برخی اختلاف‌نظر‌ها بین رهبر جمهوری اسلامی و رئیس جمهوری ایران، به نظر می‌رسد سخنان امروز آیت‌الله خامنه‌ای در رابطه با فشارهای وارده بر نزدیکان محمود احمدی‌نژاد باشد. 
 

در ماه‌های اخیر اصول‌گرایان مخالف دولت حملات شدیدی را علیه محمود احمدی‌نژاد و نزدیکان وی سازمان داده‌اند و شماری از نزدیکان اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد بازداشت شده‌اند. 

Share this
Share/Save/Bookmark

به این میگویند منافق، دروغگوی بیشرم. از یک سو دستور میدهد آن همه جنایت علیه مردم بی دفاع کنند، همین پریروز با آدمی مانند عزت سحابی چنان کردند و دخترش را کشتند و فوری و شبانه زیر سرنیزه دفنش کردند و حتی از برگزاری یک مراسم ختم معمول هم با خشونت و سرکوب جلوگیری کردند، امروز حالا میگوید مبادا مخالف را له کنیم که مخالف خط امام است! درحالی که این درست همان خط امام است که آن همه جنایت ( ازجمله در دهه 60 ) کرد. گویا دارد بخیال باطل خود، برای انتخابات، در واقع افتضاحات اسفند ماه زمینه سازی میکند. تهران - بابک

با سلام

به گفته دوست عزیز بابک از تهران ایشان اما چهاردهم دارد رمینه را برای "افتضاحات" مجلس در اسفند ماه فراهم می کند. و الا اگز به این حرفهای خودش معتقد بود که قبل یا در حین و یا بعد از این سخنان دستور میداد که همه کسانی که بی گناه به بند کشیده شده اند را فورا آزاد کنند و یک گروه حقیقت یاب را مامور میکرد تا تمام موارد شکنجه و آزار آنان را بررسی کند و دولت بی شرم و غاصب را وادار به یروی از خط امام سیزدهم میکرد-که البته او هم فرقی یا دست کمی از از امام جهاردم در ایذاء و آزار مخالفان نداشت.

اما امام چهاردهم نمیداند که در سوریه بشار اسد حتی فرمان عفو عمومی صادر کرد و مردم قبول نکردند زیرا کسی وی را باور ندارد. همین دیزوز جمعه 60 70 نفر دیگر به دست برادران و همتایان سوری ارازل و اوباش مزدور کشته شدند.

فکر میکنم ماهیت این حکومت آن چنان واضح و روشن شده به غیر از انقلابی دیگر، که صد البته در راه است، راه دیگری برای خروج از سیطره خلیفه وجود ندارد. در چنین شرایطی رای دادن به هر شکل و صورتی آب به آسیاب رهبر علی ریختن است که دشمن شماره یک و قسم خورده آحاد مردم ایران ایران است. اگر امروز کسی مردم را تشویق به رای دادن کند همانا خیانت به آحاد مردم کشور است چه با امدن به پای صندوق و ایجاد جمعیت این حکومت فاسد برای خودش تبلیغ خواهد کرد که حمایت مردمی دارد. حتی اگر به پای صندوقها رویم و رای مخالف بدهیم بازهم به حکومت کمک کرده ایم و چه آنها میتوانند صندوقهای قلابی را به راحتی جایگزین صندوقهای اصلی کنند و هیچکس هم نمیتواند از ایک کار جلوگیری کند. در حال حاضر مردم ایران اگر واقعا خواستار تغییر هستند فقط یک راه دارند و آن اینست که در انتخابات شرکت نکنند و از همه مهمتر حتی برای کنجکاوی هم به نزدیکی محل رای گیری نروند تا مبادا حضورشان به دولت همان چیزی را که میخواهد به دست آورد.

حالا اگر بازهم مردم رفتند پای صندوقها و ازدهام کردند و دولت خلیفه از حضور آنها به نفع خودش بهره برداری کرد میتوان گفت که مردم هنوز آماده داشتن مردم سالاری نیستند و دمکراسی را نمیفهمند.

به امید بیداری مردم ایران

دوباره این .... دشمن دشمنش شروع شد

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما