خانه | خبر | اخبارایران

ايران به مدت دو ساعت به هواپيمای آنگلا مرکل اجازه پرواز نداد

سه شنبه, 1390-03-10 12:19
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

سفر آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان به هندوستان با يک مانع غير منتظره از سوی جمهوری اسلامی ايران روبه‌رو گرديد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اشتفن زايبرت، سخنگوی دولت آلمان، در خبر کوتاهی در توئيتر نوشت جمهوری اسلامی ايران به هواپيمای ايرباس ۳۴۰ صدراعظم آلمان و همراهانش اجازه عبور از حريم هوايی اين کشور را نداد.

آقای زايبرت نوشته است که ايران برای مدتی اجازه پرواز صادر نکرد و به همين دليل هواپيمای آنگلا مرکل با تأخير در دهلی‌نو فرود آمد.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، هواپيمای صدراعظم آلمان دو ساعت بر فراز خاک ترکيه در گردش ماند تا جمهوری اسلامی ايران اجازه عبور از روی خاک ايران را صادر کرد.

اين گزارش‌ها می‌افزايند هيچ دليلی برای اين اقدام دولت ايران ذکر نشده است.

هيچ دليلی برای اين اقدام دولت ايران ذکر نشده است

آنگلا مرکل در اين‌باره گفت: «تاکنون چنين موردی را تجربه نکرده بودم؛ خلبان‌ها نيز چنين تجربه‌ای نداشتند.»

سخنگوی دولت آلمان افزوده است که اگر صدور اجازه پرواز بيش از اين به درازا می‌کشيد، هواپيما سوخت کافی برای ادامه پرواز نداشت.

اشتفن زايبرت گفته است وزارت امور خارجه آلمان با ميانجی‌گری دولت ترکيه با مقامات ايرانی مذاکره کرد و سرانجام اجازه پرواز صادر شد.

هواپيمای ديگری که حامل وزيران کشور، دفاع، ترابری و علوم آلمان بود توانست بدون مشکل از روی خاک ايران پرواز کند.

آنگلا مرکل بارها وضعيت حقوق بشر در ايران و فعاليت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی را مورد انتقاد قرار داده است.

صدر اعظم آلمان برای نخستين ديدار و مشورت دولت کنونی اين کشور با دولت هند به دهلی‌نو سفر کرده است.

در اين سفر مذاکرات ويژه‌ای در باره آينده روابط اقتصادی و همکاری‌های نزديک در زمينه فن‌آوری‌های نوين صورت خواهد گرفت.

آموزش و پرورش، وسائل حمل‌ونقل و آينده انرژی از جمله موضوعاتی است که وزيران دو کشور در باره آن‌ها گفت‌وگو خواهند کرد.

در اين سفر گيدو وستروله، وزير امور خارجه آلمان، آنگلا مرکل را همراهی می‌کند.

پيش از اين در سال ۲۰۰۷ آنگلا مرکل نخستين سفر خود به هند را انجام داده بود. وی چهارشنبه آينده به سنگاپور خواهد رفت.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

قدرت نمائی از نوع آقای احمدی نژاد. انتقام گیری کودکانه و خجالت آور جمعی عقده یی که سیاست را با بچه بازی اشتباه گرفته اند. من متعجبم که چرا در پایان مثل ملوانان انگلیسی‌ که با سلام و صلوات بدرقه شدند هواپیمای خانم مرکل با اسکورت نیروی هوائی ایران از خاک ایران نگذشته که سناریوی تحقیر ایران کامل شده باشد

به همین میگویند درایت جمعی و بلاهت مطلق. به هیم میگویند دشمن تراشی به شیوه ج.ا. کار این دولت به کار ملا نصرالدین میماند که کاری نداشت پس آب در هاون میریخت و میکوبید و جون خست میشد درفشی بر میداشت و به تخم خود فرو میکرد و فریاد میزد دشمن این کار را کرد.

حالا که دولت لیبی در حال رفتن است و دولت سوریه هم در حال قروپاشی این دشمن تراشی ها فقط یک راه زا در مقابل عرب باقی نمیگذارد و انهم گزینه نظامی است.

به امید بیداری مردم ایران

طبق اعلام برخی از سانه های المانی علت این بوده است که دو هواپیمای در این سفر شرکت داشتند و احتمالأ برای دولت ایران شک ایجاد شده است.حال باید پرسید که چرا خانم مرکل از دو هواپیما استفاده نموده اند و برای مردم المان مخارج اضافی بوجود اورده اند؟حتی اگر خانم مرکل وحشت از تروریسم داشته باشند،لزومی ندارد که از دو هواپیما استفاده کنند.احتمالا همین کار ایشان توسط احزاب المان مورد بحث و بازخواست از ایشان قرار خواهد گرفت. ضمنا اجنبی پرستان هم بدانند که دولت ایران دست نشانده هیچ دولتی نیست که بدون اجازه،هر کسی وارد خاک و یا فضای ایران شود.ایران را احتمالا ایشان با پاکستان،عربستان،اردن و غیره.... اشتباه گرفته اند.همچنین بدانید که وقتی به هواپیمای مسافربری ایران سوخت داده نمیشود و ایرانیان مقیم خارج و خاناده شان جهت دید و بازدید به زحمت افتاده و مجبور به پرواز با شرکتهای هواپیمائی خارجی می شوند و بلیط گرانتر میخرند،دولت المان هم نباید انتظار حق پرواز از مسیر هوائی ایران را داشته باشد.
اگر دولتمردان ج.ا.ا. به قصد تلافی و یا توهین به انگلا مرکل اجازه پرواز را به خلبانش نداده اند هم عملی بسیار صحیح در مقابل کاسه لیسی وی برای صهیونیستها بوده است.اینکه گفته میشود با پادرمیانی و خواهش وزیر امور خارجه المان به خانم مرکل اجازه عبور داده اند،اگر صحیح باشد،جهت کم ارزش نشان دادن صدر اعظم المان نسبت به اقای گیدو وسته وله وزیر ایشان میباشد.
اینکه دولت کنونی ما ایراد فراوان دارد،جای شکی برای معترضین اجتماعی و سیاسیون وطن دوست باقی نگذاشته است.اما بدیهای دولت نمی تواند حمایت از بیگانه و سیاستهای ضد مردمی و ضد ایرانی استعمارگران را توجیه کند و هر کس در این مسیر گام گذاشته و یا میگذارد،یا مزدور است و یا از سیاست هیچ نمی فهمد.
جهت رفع سوء تفاهم عرض میکنم:در روسیه،امریکا،چین،المان،فرانسه،لهستان،ژاپن و ....... هم مخالفین سیاسی وجود دارند.اما اگر یک دولت خارجی به هر یک از این دوّل بتازد،اکثر سیاسیون ان کشور به اتفاق مردم عادی علیه دخالت اجنبی در امور داخلی کشورشان اعتراض میکنند.حال به خود و احزاب ایرانی بنگرید که حتی در حمله و محکوم کردن دولت خود از اجنبی همیشه پیشگام ترند.خانم مرکل و دولت المان هنوز با این مسئله به صورت دیپلماتیک برخورد نموده و منتظر مشخص شدن علت واقعی این اقدام ایران هستند.لذا بهتر است اجنبی پرستان اجازه دهند که اول ارباب اعتراضش را انجام دهد و بعد انان وارد صحنه شوند.
استقلال سیاسی ایران گام اول و ضروری جهت برقراری مردم سالاری است و عدم قبول و احترام به ان، مغایر با اصول حقوق بشر واقعی و قوانین بین المللی میباشد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما