خانه | خبر | اخبارایران

«خودکشی ناموفق عباس اميری‌فر در زندان اوين»

دوشنبه, 1390-03-02 10:37
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

روزنامه دنيای اقتصاد در شماره يکشنبه دوم خرداد ۱۳۹۰ خبر داده یکی از بازداشت‌شدگان اخير که مرتبط با «جريان انحرافی» بوده اقدام به «خودکشی نافرجام» کرده است.

 

اين روزنامه نوشته است: «یکی از اعضای حلقه اول جريان انحرافی که وظيفه انشقاق در برخی تشکل‌های ارزشی را بر عهده داشت، چندی پيش به اتهاماتی دستگير شده بود، که اخيراً در زندان پارچ پلاستيکی را به صورت چاقو درآورده و اقدام به خودکشی کرده بود، اما با هوشياری مأموران نجات پيدا کرده است.»

اصول‌گرایان مخالف دولت از جریانات نزدیک به اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر ریاست جمهوری به عنوان «جریانات انحرافی» اسم می‌برند و معتقدند مشایی رهبری «جریان انحرافی» را بر عهده دارد.

بنا به اين گزارش، دليل اين اقدام وی، «عملی نشدن وعده‌های عناصر موثر جريان انحرافی برای آزادی وی بوده است.»

روزنامه دنيای اقتصاد نام اين فرد را فاش نکرده اما وب‌سايت‌های مخالفان حکومت ايران نام وی را «عباس اميری‌فر» اعلام کرده‌اند.

عباس اميری‌فر، رئيس شورای فرهنگی نهاد رياست‌جمهوری ايران شامگاه ۱۱ ارديبهشت سال جاری از سوی دادگاه ويژه روحانيت بازداشت شد. غلام‌حسين محسنی اژه‌ای، دادستان کل و سخنگوی قوه قضائیه ایران هفته گذشته در یک نشست خبری در تهران گفت عباس اميری‌فر در ارتباط با سی‌دی «ظهور نزديک است» بازداشت شده است.

در چند ماه اخير، انتشار فيلم «ظهور نزديک است» به کارگردانی علی‌اصغر سيحانی، واکنش‌های تندی را در پی داشته است.

در اين فيلم گفته شده است که «به‌زودی دوازدهمين امام شيعيان ظهور می‌کند.»

قوه قضائيه ايران پس از واکنش مراجع تقليد شيعه به اين فيلم، اقدام به بازداشت دست‌اندرکاران آن کرد.

غلام‌حسين محسنی اژه‌ای، دادستان کل و سخنگوی قوه قضائیه ایران گفته عباس اميری‌فر در ارتباط با سی‌دی «ظهور نزديک است» بازداشت شده است

اما همسر عباس اميری‌فر به روزنامه شرق گفته است همسرش از تهيه فيلم «ظهور نزديک است» بی‌اطلاع بوده است.

وی که نامش اعلام نشده، افزوده عباس اميری‌فر اين فيلم را نقد کرده بود و تطبيق‌های موجود در فيلم را غيراصولی می دانست.

همسر امیری‌فر گفته است: «اين‌گونه اتهامات برای آقای اميری‌فر که از زندانيان سياسی قبل از انقلاب بوده و در دوران هشت سال دفاع مقدس با حضور در جبهه‌ها تلاش بسياری برای حفظ نظام داشته و از ۲۲ سال پيش تاکنون نيز در محضر رهبری به کسب علم پرداخته‌اند، باورنکردنی است.»

 

اميری‌فر روز ۱۱ ارديبهشت در حالی بازداشت شد که روز پيش از آن در مصاحبه‌ای به روزنامه شرق گفته بود «حضرت آقا (آيت‌الله علی خامنه‌ای) در سفر اخير به قم در جلسه با جامعه مدرسين می‌گويند من قبول ندارم که ايشان (اسفنديار رحيم مشايی) مکتب ايران را در مقابل اسلام قرار داده است.»

وی افزوده بود: «اما (منتقدان دولت) چون به ضررشان است اين فرمايش آقا را رسانه‌ای نمی‌کنند.»

امیری‌فر در پاسخ به پرسش خبرنگار شرق درباره صحت اين نقل قول از رهبر جمهوری اسلامی ايران گفته است: «دقيق و قطعی است. ايشان (آيت‌الله خامنه‌ای) در آن جلسه فرمودند من قبول ندارم مشايی چنين کاری کرده، اگر چنين موضوعی باشد من خودم برخورد می‌کنم.»

اسفنديار رحيم مشايی، رئيس دفتر رئيس‌جمهور ايران است که سخنانش درباره مکتب ايرانی، واکنش‌های تندی را به دنبال داشته است.

 

مطالب ديگر مطبوعات:
روزنامه جام جم؛ رادان: پليس آماده برخورد با بدپوششی است
روزنامه مردم‌سالاری؛ سردشت نفس نمی کشد

 

Share this
Share/Save/Bookmark

اگر احمدینژاد و تیم مشائی،زمان ظهور امام زمان را می دانند،اعلام کنند تا مردم به فکر انتخابات و انرژی هسته ای و کشفیات علمی و مال اندوزی نباشند و پای منبر اخوندها هم نروند و مرگ بر ولایت فقیه و امریکا و اسرائیل و غیره هم نگویند و به انتظار ان حضرت بنشینند.
اگر این دغل کاری برای جنگ افروزی با غرب است،پس باید مراقب بود که این دشمنان مردم که نام برادر و خواهر را بر خود گذارده اند،هرچه زودتر از پست و مقام برداشته شوند.چون از فعالیتهای هسته ای جهت امیال شوم خود استفاده کرده و کره زمین را به اتش خواهند کشید.
عجیب است که اقای خامنه ای جلسه ای علنی را با این افراد نادان تشکیل نمیدهند و مردم را از مسائل پشت پرده انان اگاه نمی کنند.این مسئله دیکر مشکلات داخلی نظام نیست که اقای خامنه ای انرا شخصا حل کنند،بلکه مربوط به همه مسلمانان و مخصوصا شیعیان می باشد.
سؤالی که باید از احمدی نژاد و تیم امام زمانی اش پرسید این است که چرا با توجه به اعتقاد داشتن به ظهور ان حضرت شما تلاش برای بدست گرفتن ریاست دانشگاه ازاد،شرکت نفت،بانک مرکزی و ریاست جمهور کشور رادارید؟و نیز تلاش در جنگ با کفار و گسترش نفوذ اسلام و مسلمان کردن مردم دنیا را دارید؟

از کامنتهای اقای منصور پیری که نشان از خط بیت رهبری و حملات سایبری مشخص است که بگذریم . موضوع خط انحرافی که گفته شده است بیش از یکصدنفر از دست اندکاران دولت را شامل می شود کمی پیچیده است . جریانها و جناحهای مختلف جمهوری اسلامی بیش از 20 سال است که در صدد رابطه با آمریکا هستند اما همه ی جناحها این برگ برنده را برای خود و جناح خود می خواسته اند و از همینروست که هرگاه روابط هر کدام به سمت مذاکره با آمریکا می رفت جناحهای رقیب آنرا افشاء نموده و ریشه ی همان فرد تا چندین نسل با آن می سوخت افشاگریهای مهدی هاشمی نیز از آن دسته افشاگریها بود . اما احمدی نژاد به نمایندگی از خامنه ای برای در حاشیه ی امن قرار دادن خامنه ای و جریان سپاه اقدامات و حتی هزینه های کلانی در این رابطه نمود از دیدار احمدی نژاد با راننده ی آمریکایی در فرودگاه عراق گرفته تا حضور چند هفته ای مشائی در واشنگتن و یا حضور هوشنگ احمدی و ... که بدون لحظه ای تامل باید گفت که خامنه ای بدون شک در جریان همه ی این مسائل بوده اما با همه ی این حرفها و جریان سازی ها آمریکا حاضر به گفتگو با هیئتهای ایرانی نمی شود و دست رد به سینه ی آقایان می زند . و این روزها که خامنه ای تحت فشار هم از طرف جناحهای حکومتی بخصوص روحانیون و هم بحران اقتصادی و هم تحت فشار سیاست های خارجی قرار گرفته احمدی نژاد را هم در رابطه با سیاست داخلی و هم در سیاست خارجی مهره ای سوخته می داند که ماموریتهایش به پایان رسیده و از همینرو جریان احمدی نژاد تا آخر و از ریشه باید سوزانده شوند و از اطرافیان احمدی نژاد که حلقه های ضعیف تر را شکل داده اند شروع و در صورت نیاز تا احمدی نژاد نیز در این آتش خواهد سوخت . سیاستهای خامنه ای که همگی دچار بن بست شده و کل نظام را در بن بست فروبرده است حتی دست پرورده اش احمدی نژاد هم برای نجات خامنه ای در امان نخواهد ماند او در مدت رهبری اش نشان داده است که حتی به یار غارش رفسنجانی هم رحم نمی کند چه رسد به دیگران . و هم اکنون نیز همراهان جدیدش باید بدانند خامنه ای چند صباحی از آنها استفاده کرده و پس از ناکارآمدی آنان را به زباله دانی می فرستد . خامنه ای سیاستمداری وفادار به دوستانش نیست و لذا نوکیسگان قدرت برحذر باشند .

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما