خانه | خبر | اخبارایران

عباس اميری‌فر از نزديکان احمدی‌نژاد بازداشت و سپس آزاد شد

دوشنبه, 1390-02-12 16:12
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

حجت‌الاسلام عباس اميری‌فر، رئيس شورای فرهنگی نهاد رياست‌جمهوری، از نزديکان محمود احمدی‌نژاد و اسفنديار رحيم‌مشايی، بازداشت و سپس با قيد وثيقه آزاد شد.

اين خبر را که برخی از تارنماهای ايران از جمله خبرگزاری فارس، خبرآنلاين و جهان‌نيوز منتشر کردند، کمپين بين‌المللی حقوق بشر در ايران نيز تأييد کرد.

اين کمپين به نقل از يک «منبع مطلع» نوشته است عباس اميری‌فر روز يک‌شنبه توسط مأموران سپاه پاسداران در منزلش بازداشت شده است.

وب‌سايت‌های ايران نوشته‌اند اميری‌فر ابتدا با تماس تلفنی به دادسرای زندان اوين احضار شده بود اما چون اين احضاريه کتبی نبود به دادسرا نرفت. به همين‌خاطر روز گذشته توسط يک تيم امنيتی سپاه در خانه‌اش دستگير شد.

جهان‌نيوز نوشته است وی را دادگاه ويژه روحانيت به اتهام مشارکت در تهيه و توزيع سی‌دی «ظهور بسيار نزديک است»، تشويش اذهان عمومی، توهين و ايراد اتهام عليه برخی شخصيت‌ها و گروه‌های سياسی، بازداشت کرده است.

برخی رسانه‌های نزديک به دولت روز شنبه نوشته بودند احمدی‌نژاد در نظر داشته است که عباس اميری‌فر را جانشين حيدر مصلحی کند

فيلم مستند «ظهور بسيار نزديک است» توسط علی‌اصغر سيحانی کارگردانی شده است که انتشار گسترده آن در ايران واکنش‌های تندی را در پی داشت. گفته می‌شود ارگان‏‌های هم‌سو با دولت جمهوری اسلامی اين فيلم را تهيه و به رايگان منتشر کرده‌اند.

در اين فيلم گفته شده است که «به‌زودی دوازدهمين امام شيعيان ظهور می‌کند.»
 

غلام‌حسين محسنی‌ اژه‌ای، دادستان کل و سخنگوی قوه قضائيه ايران روز دوشنبه ۲۲ فروردين‌ماه سال جاری از پی‌گيری قضايی فيلم «ظهور بسيار نزديک است» خبر داد.

حجت‌الاسلام عباس اميری‌فر از نزديک‌ترين ياران محمود احمدی‌نژاد، رئيس جمهور ايران است و از طرفداران پروپاقرص اسفنديار رحيم‌مشايی، رئيس دفتر احمدی‌نژاد نيز به‌شمار می‌رود.

وی همچنين دبير کل تشکلی به نام «جمعيت واعظين ولايی کشور»، امام جماعت مسجد سلمان فارسی نهاد رياست جمهوری و عضو شورای مرکزی جمعيت وفاداران انقلاب اسلامی می‌باشد.
 

گفته می‌شود که وی باجناق فيض‌الله عرب‌سرخی، عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدين انقلاب و از فعالان سياسی اصلاح‌طلب نيز هست.

حجت‌الاسلام عباس اميری‌فر چندی پيش در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفته بود اگر اسفنديار رحيم‌مشايی در انتخابات رياست جمهوری کانديدا شود، قطعاً رئيس‌جمهور بعدی ايران خواهد شد.

اميری‌فر در مورد مشايی گفت که وی «تفکری زلال، پاک و ناب» دارد و «هيچ کاری و هيچ حرفی را بدون هماهنگی با رئيس جمهور نمی‌کند و نمی‌زند.»

وی با اشاره به انتخابات آتی مجلس ايران که قرار است اسفندماه سال جاری برگزار شود،‌ ضمن بيان اين‌که «جريان اصول‌گرا و جريان راست سنتی خاصيت سياسی خود را از دست داده است»، گفت: «دولت، يعنی رئيس جمهور و يارانش که آقای مشايی هم جزو آن است، برنامه مدونی برای انتخابات آتی دارند و قطعأ در رقابت با اصولگرايان، اين جريان را شکست خواهند داد.»

اميری‌فر در مصاحبه‌ای که روز شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۰ در روزنامه شرق چاپ تهران منتشر شد نيز گفت آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران از اسفنديار رحيم‌مشايی پشتيبانی کرده و گفته است قبول ندارد که مشايی مکتب ايران را در مقابل اسلام قرار داده است.

وی همچنين گفت که در انتخابات آينده مجلس ممکن است افرادی از گروه‌های اصلاح‌طلب که در حاشيه هستند در فهرست طرفداران آن‌ها قرار بگيرد.

سخنان اسفنديار رحيم مشايی، در تابستان ۱۳۸۹ درباره «مکتب ايرانی»، واکنش‌های تندی را به‌ويژه از سوی اصول‌گرايان و مراجع دينی به‌دنبال داشت.

رحيم‌مشايی، در مراسم پايانی همايش ايرانيان خارج از کشور گفته بود «از مکتب اسلام دريافت‌های متنوعی وجود دارد اما دريافت ما از حقيقت ايران و حقيقت اسلام، مکتب ايران است و ما بايد از اين به بعد مکتب ايران را به دنيا معرفی کنيم.»

بازداشت حجت‌الاسلام عباس اميری‌فر در روزی اتفاق افتاد که محمود احمدی‌نژاد پس از ابقای حيدر مصلحی در رياست وزارت اطلاعات توسط رهبر جمهوری اسلامی، بعد از ۱۰ روز سکوت و عدم شرکت در نشست‌های دولتی، سرانجام در جلسه هیأت دولت شرکت کرد.

برخی رسانه‌های نزديک به دولت روز شنبه نوشته بودند احمدی‌نژاد در نظر داشته است که عباس اميری‌فر را جانشين حيدر مصلحی کند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما