خانه | خبر | اخبارایران

«دفاع آيت‌الله خامنه‌ای از اسفنديار رحيم مشايی»

یکشنبه, 1390-02-11 09:12
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

عباس اميری‌فر، رئيس شورای فرهنگی نهاد رياست‌جمهوری ايران گفته است: «حضرت آقا (آيت‌الله علی خامنه‌ای) در سفر اخير به قم در جلسه با جامعه مدرسين می‌گويند من قبول ندارم که ايشان (اسفنديار رحيم مشايی) مکتب ايران را در مقابل اسلام قرار داده است.»

 

اميری‌فر در مصاحبه‌ای که روز شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۰ در روزنامه شرق چاپ تهران منتشر شده، افزوده: «اما (منتقدان دولت) چون به ضررشان است اين فرمايش آقا را رسانه‌ای نمی‌کنند.»

 

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار شرق درباره صحت اين نقل قول از رهبر جمهوری اسلامی ايران گفته است: «دقيق و قطعی است. ايشان (آيت‌الله خامنه‌ای) در آن جلسه فرمودند من قبول ندارم مشايی چنين کاری کرده، اگر چنين موضوعی باشد من خودم برخورد می‌کنم.»

 

اسفنديار رحيم مشايی، رئيس دفتر رئيس‌جمهور ايران است که سخنانش درباره مکتب ايرانی، واکنش‌های تندی را به دنبال داشته است.

 

رحيم‌مشايی، نخستين بار تابستان ۱۳۸۹ در مراسم پايانی همايش ايرانيان خارج از کشور از «مکتب ايرانی» سخن گفته بود.

رئيس شورای فرهنگی نهاد رياست‌جمهوری ايران گفته ممکن است افرادی از گروه‌های اصلاح‌طلب که در حاشيه هستند (در انتخابات مجلس) در ليست ما قرار بگيرند

وی در اين مراسم گفت: «از مکتب اسلام دريافت‌های متنوعی وجود دارد اما دريافت ما از حقيقت ايران و حقيقت اسلام، مکتب ايران است و ما بايد از اين به بعد مکتب ايران را به دنيا معرفی کنيم.»

عباس اميری‌فر همچنين گفته است رقابت انتخاباتی در نهمين دوره مجلس شورای اسلامی بين طرفداران محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهوری ايران و اصولگرايان خواهد بود.

 

وی افزوده: «ما ناممان اصولگرا نيست. جناح راست وقتی خاصيتش را از دست داد اسمش را عوض کرد. مثلاً اسمش را گذاشت آبادگران تا رسيد به اصولگرايی. ولی الان به دليل اتهام‌زنی‌ها و حزب بازی‌ها، مردم ديگر به اين‌ها اقبالی ندارند. البته ما پيشنهاد کرديم که در اتاق فکرمان يک اسم مناسبی تعيين شود.»

 

رئيس شورای فرهنگی نهاد رياست‌جمهوری ايران گفته ممکن است افرادی از گروه‌های اصلاح‌طلب که در حاشيه هستند (در انتخابات مجلس) در ليست ما قرار بگيرند.

 

وی ادامه داده است: «تمام اصلاح‌طلبان که با نظام مشکل ندارند. تمام آن ۱۳ ميليون رأی‌دهنده که ضدانقلاب نيستند، اما آن‌ها که به نام اصولگرايی می‌خواهند تا آخر عمر قيم مردم باشند قطعا در اين ليست نيستند چراکه می‌خواهند تا آخر عمر نماينده مردم باشند.»

 

سخنان امیری‌فر درباره ١٣ میلیون رأی به نتایج انتخابات بحث‌برانگیز ریاست‌جمهوری ایران در سال ١٣٨٨ اشاره دارد که بر اساس آن وزارت کشور، آرای میرحسین موسوی را ١٣ میلیون اعلام کرد.

 

عباس اميری‌فر درباره نتيجه انتخابات مجلس نيز گفته است: «ما دو سوم کرسی‌ها را به دست می‌آوريم. شما بدانيد که اين طيف در مجلس آينده اکثريت مطلق خواهد بود چرا که مردم فهميده‌اند طرفداران احمدی‌نژاد، دگم نيستند.»

 

انتخابات مجلس ايران قرار است ۱۲ اسفند ۱۳۹۰ برگزار شود.

 

رئيس شورای فرهنگی نهاد رياست‌جمهوری ايران همچنين افزوده اگر مشايی برای انتخابات آينده رياست‌جمهوری ايران کانديدا شود، بيش از محمود احمدی‌نژاد رأی خواهد آورد.

 

امیری‌فر افزوده شورای نگهبان نيز به دليل آنکه مدرکی عليه مشايی ندارد، وی را رد صلاحيت نمی‌کند.

 

بنا بر قانون اساسی ايران، «صلاحيت» افرادی که قصد کانديداتوری در انتخابات مجلس و رياست‌جمهوری را داشته باشند، بايد به تأييد شورای نگهبان برسد.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

از اول هم معلوم بود که هم جنگ بین خامنه ای و احمدی نژاد زرگری و زرزنی ست و هم مشایی بازی نوعی مشاطه بازی و جادوگری ست و شعبده بازی. در حقیقیت اینبار می خواهند شیاف ولایت را با وازیلین ایرانیت بکنند توی روده ی مردم . برای همین هم بر جنبش سبز است تا تمامی مردم ایران را خودی بداند آگاهی دهد، هر دانشجو و دانش آموزی هر مطلعی هر فردی خودش خودش را رسانه و خبررسان و خبر نگار و آگاهی ده بداند و کوشش کند جنبش سبز را هر تمامتر وسعت دهد و باطیفی وسیع از چپ تا راست از لیبرال تا رادیکال این رژیم ضد نشری را سرنگون کند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما