خانه | خبر | اخبارایران

تاريخ محاکمه اعضای سنديکای کارگران شرکت واحد مشخص شد

دوشنبه, 1390-02-05 13:22
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در آستانه روز کارگر تاريخ محاکمه غلام‌رضا غلام‌حسينی، مرتضی کمساری، علی‌اکبر نظری و رضا شهابی مشخص شد.

بنا بر اطلاعيه‌ای که سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه منتشر کرده است، تاريخ محاکمه اعضای زندانی اين سنديکا تعيين گرديد.

بر اساس اين اطلاعيه غلام‌رضا غلام‌حسينی در تاريخ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۰ در دادسرای شهريار محاکمه خواهد شد و دادگاه مرتضی کمساری و علی‌اکبر نظری در روز ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۰ در دادسرای کارکنان دولت برگزار می‌شود.

همچنين دادگاه رضا شهابی عضو هیأت مديره سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه نيز در تاريخ‌ در تاريخ ۴ خرداد ۱۳۹۰ برگزار خواهد شد.

غلام‌رضا غلام‌حسينی، فعال سنديکايی، در تاريخ ۱۲ آبان‌ماه سال ۱۳۸۹ بازداشت و سپس به زندان رجايی‌شهر کرج منتقل گرديد. در روزهای پس از دستگيری وی، تارنما‌های مخالفان حکومت ايران از «شکنجه‌های جسمی و روحی» او توسط بازجويان برای اعتراف‌گيری خبر دادند.

منصور اسالو و ابراهيم مددی دو تن ديگر از رهبران سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه هستند که هم‌اکنون در زندان رجايی‌شهر کرج دوران محکوميت خود را طی می‌کنند

او در جريان اعتصابات و اعتراضات گسترده کارکنان شرکت واحد تهران در سال ٨۴ دستگير و چند هفته در زندان اوين در بازداشت به‌سر برد و نزديک به چهار سال از کار تعليق شد.

مرتضی کمساری عضو ديگر سنديکای کارگران شرکت واحد نيز روز دوم آذرماه سال ۱۳۸۹ و به دنبال مراجعه به دادسرای اوين بازداشت شد. وی چهارشنبه شب هشتم دی‌ماه سال گذشته به قيد کفالت از زندان اوين آزاد گرديد.

مرتضی کمساری پيش از اين نيز در دی‌ماه سال ۸۴ و به دستور قاضی سعيد مرتضوی، دادستان وقت تهران، به دليل فعاليت‌های صنفی بازداشت و از کار تعليق، و در نهايت در بهمن‌ماه سال ۸۵ از هیأت تشخيص اداره کار شرق تهران رأی بازگشت به کار دريافت کرده بود.

علی‌اکبر نظری راننده خط واحد، ۹ آذرماه پس از احضار به دادسرای زندان اوين دستگير و به اين زندان و سپس زندان قزل‌حصار منتقل گرديد.

وی نيز در جريان اعتصابات و اعتراضات کارکنان شرکت واحد در سال ۱۳۸۴ دستگير و مدتی را در زندان اوين در بازداشت به‌سر برد او سپس به مدت ۴ سال از کار تعليق شد و از حقوق و مزايای کاری محروم بود تا اين‌که در آبان‌ماه سال گذشته اداره کار رأی بر بازگشت به‌کار وی را صادر نمود و از آن زمان مشغول به کار شد.

رضا شهابی، عضو هيئت مديره سنديکای کارگران شرکت واحد تهران و حومه، در ۲۲ خردادماه ۸۹ در محل کار خود بازداشت شد. وی در بند ۲۰۹ زندان اوين است.

رضا شهابی که در اين مدت بارها خبر وضعيت نامناسب جسمانی او در زندان منتشر شد و حتا قرار وثيقه ۶۰ ميليون تومانی برای آزادی وی صادر گرديد، از تاريخ ۱۳ آذرماه سال گذشته دست به اعتصاب غذای خشک زد و پس از گذشت هفت روز از اعتصاب غذا به بيمارستان منتقل گرديد. وی در تاريخ ۲۹ آذر به اعتصاب غذای خود پايان داد.

سازمان عفو بين‌الملل دو روز پس از دستگيری شهابی، در تاريخ ۲۴ خردادماه ۸۹ با ابراز نگرانی شديد از وضعيت وی خواهان آزادی هر چه سريع‌تر او شد.

منصور اسالو و ابراهيم مددی دو تن ديگر از رهبران سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه هستند که هم‌اکنون در زندان رجايی‌شهر کرج دوران محکوميت خود را طی می‌کنند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما