خانه | خبر | اخبارایران

مخالفت رهبر ایران با کناره‌گیری وزیر اطلاعات

یکشنبه, 1390-01-28 21:46
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

تنها دو ساعت پس از موافقت محمود احمدی‌نژاد با استعفای حیدر مصلحی وزیر اطلاعات ایران، آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران با کنار رفتن وی از وزارت اطلاعات مخالفت کرد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پي مخالفت آیت‌الله خامنه‌ای با كناره‌گيري حجت‌الاسلام والمسلمين حيدر مصلحي از وزارت اطلاعات، او همچنان به كار خود در اين وزارت‌خانه ادامه مي‌دهد.

 

خبرگزاری فارس نیز خبر مخالفت رهبر جمهوری اسلامی ایران با کناره‌گیری حیدر مصلحی از وزارت اطلاعات را منتشر کرده است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) که به دولت وابسته است در خبری نوشت که خبرگزاری فارس «مدعی شده» آیت‌الله خامنه‌ای با کناره‌گیری وزیر اطلاعات مخالفت کرده است.

 

این نخستین بار است که در جمهوری اسلامی ایران، رهبر این کشور به طور علنی با کنار رفتن یک وزیر از دولت مخالفت می‌کند.

 

شامگاه امروز يکشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۰ خبرگزاری‌های ایران خبر دادند محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهوری ايران با استعفای مصلحی از وزارت اطلاعات موافقت کرده و وی را به عنوان «مشاور رئيس‌جمهور در امور اطلاعاتی» منصوب کرده است.

 

با این حال علت استعفای وزير اطلاعات منتشر نشده بود.

 

وزير اطلاعات در ايران از جمله وزرايی است که رئیس‌جمهور برای انتخاب و معرفی‌اش به مجلس برای گرفتن رأی اعتماد، بايد با آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران نيز مشورت کند.

در روزهای آخر دور پيشين رياست‌جمهوری احمدی‌نژاد در سال ۱۳۸۸ نيز غلام‌حسين محسنی اژه‌ای از سوی احمدی‌نژاد از وزارت اطلاعات برکنار شد.

محسنی‌اژه‌ای پس از برکناری از وزارت اطلاعات، توسط آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران به عنوان سخنگوی قوه قضائیه و دادستان کل کشور منصوب شد.

حيدر مصلحی که شهریور سال ۱۳۸۸ به عنوان وزير جديد اطلاعات دولت احمدی‌نژاد معرفی شد، پيش از اين به عنوان نماينده رهبر ایران و سرپرست سازمان اوقاف و امور خيريه مشغول به کار بود.

 

وی همچنین برای مدتی نماینده رهبر ایران در نيروی زمينی سپاه، نيروی مقاومت بسيج و نیروی هوايی سپاه در تهران بوده است.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

با سلام و تشکربابت نشر مطلب:

همه انها دعوای زرگری است. اینها کارهایی است که جکومت منفور ایران برای سردرگم کردن و اتلاف وقت مردم می کند تا چند روزی بیشتر بر سر حوض چه کنم سید علی باقی بمانند. وگرده همه این افرادی که در پست ریاست هستند بایستی مشخه هایی از جمله بلاهت داشته باشند تا به حکومت سفاهت ولایت بخورند.

حتی همین واردشدن موسوی و کروبی به جنبش سبز هم خیلی سوال برانگیز است چه اینها از همان اول هرگز نمیخواستند که به ترکیب چ.ا. خدشه ای وارد شود.

به اين ميگويند...مديريت جهانی !

خبر گزاری جمهوری ولایت اعلام کرده که ششصد و سی کشور جهان از رهبری فرزانه تقاضا کرده ایشان رهبری کل جهان را بر عهده کیرند ایشان هم با توضع اعلام کرده احتیاج به پانصدکیلو وقت هستند تا آیا این کار کوچ را بر عهده بگیرند یا نه. من به رهبری پیشنهاد می کنم که قبول زحمت فرمایند و چهان را به گلاب و گلاب ولایت خشبو کنند. آخر ایشان کارهاشان فقط خدایی ست. همین.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما