خانه | خبر | اخبارایران

احمدی‌نژاد پيام نوروزی اوباما را «تهديدآميز» ناميد

پنجشنبه, 1390-01-18 19:03
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران، پيام نوروزی باراک اوباما را «توهين و تهديدآميز» خواند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) احمدی‌نژاد امروز پنج‌شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۰ در جمع مردم کرمانشاه بدون اشاره به نام باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: « آقا آمده است برای ما پيام نوروزی می‌دهد، شما چه می‌فهميد نوروز چيست؟ نوروز يعنی پاکی، توحيد، محبت، نو شدن، زيبا شدن، اميد، دعوت به صلح، عدالت و آرامش.»

 

وی افزود: «ملت ايران برای حرف‌ها و موضع‌گيری‌های سردمداران آمريکا که عوامل خيمه‌شب‌بازی صهيونيست‌ها هستند، ارزشی قائل نيست.»

 

رئيس‌جمهوری ايران گفت: «شما يک راه بيش‌تر نداريد و آن دوستی با ملت ايران است و اگر در مسير دشمنی با ملت ايران حرکت کنيد، سرنوشت هيچ‌يک از شما بهتر از صدام و صداميان نخواهد بود.»

 

باراک اوباما در پيام نوروزی امسال گفته بود همان نيروهای اميدی که ميدان تحرير (مصر) را درنورديدند در ژوئن ۲۰۰۹ در ميدان آزادی (تهران) ديده شدند.

اين بخش از سخنان اوباما به تجمع ميليونی معترضان مصری در بهمن ٨٩ در ميدان تحرير اين کشور که منجر به کناره‌گيری حسنی مبارک از رياست‌جمهوری مصر شد، اشاره دارد. در ژوئن ۲۰۰۹ (۲۵ خرداد ۸۸) نيز معترضان به نتيجه انتخابات بحث‌برانگيز رياست‌جمهوری ايران در سال ۸۸، در ميدان آزادی تهران تجمع ميليونی برگزار کردند. شمار حاضران در اين تجمع بين يک تا سه ميليون نفر برآورد شده است.

اين بخش از پيام نوروزی اوباما با واکنش آيت‌الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران نيز مواجه شد.

وی روز دوشنبه اول فروردين جاری گفت: «اوباما گفته است مردمی که در ميدان آزادی جمع شدند شبيبه مردم مصر در ميدان تحرير هستند. بله مردمی که در ميدان آزادی هر سال ۲۲ بهمن جمع می شوند شبيه آن‌ها هستند، چون شعار مرگ بر آمريکا سر می‌دهند.»

احمدی‌نژاد: ملت ايران برای حرف‌های سردمداران آمريکا که عوامل خيمه‌شب‌بازی صهيونيست‌ها هستند، ارزشی قائل نيست

علی لاريجانی، رئيس مجلس ايران نیز چند روز پیش، پيام نوروزی باراک اوباما را «تأسف‌آور و مضحک» خوانده بود.

لاريجانی دوشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۰ در مجلس شورای اسلامی ايران گفت اوباما در پيام نوروزی، «لباس رئيس‌جمهوری يک کشور بزرگ را از تن به در آورد و در حد رئيس حزب سبز شعبه يکی از شهرهای دورافتاده اروپا سخن راند.»

به گفته وی، اين اقدام رئيس‌جمهوری آمريکا باعث شد تا «ايرانيان پشت صحنه دغل‌کاری يکی دو سال آنان (آمريکا) در پيگيری گفت‌وگو با جمهوری اسلامی را بهتر بشناسند.»

 

احمدی‌نژاد در بخش ديگری از سخنانش با اشاره به وقايع ليبی و بحرين گفت: «هدف آن‌ها (آمريکا و غرب) حفظ منافع خودشان، نجات رژيم صهيونيستی و تغيير چهره آمريکاست ولو اين که در طی تحقق اين اهداف هزاران نفر از مردم کشته شوند. »

 

در چند ماه اخير، موج اعتراض‌ها در کشورهای عربی و شمال آفریقا عليه حاکمانشان بالا گرفته است.

 

وی افزود: «آن‌ها می‌خواهند در منطقه دعوای ايرانی-عربی و شيعه‌-سنی ايجاد کنند، اختلاف را در منطقه شعله‌ور کنند برای نجات رژيم صهيونيستی.»

 

ایران از کشور اسرائیل با عنوان «رژیم صهیونیستی» نام می‌برد.

 

احمدی‌نژاد گفت: «آن‌ها فريب پيچيده‌ای را دنبال می‌کنند و می‌خواهند اين رژيم را (اسرائيل) در قالب دو دولت تثبيت کنند. از اين نظر دارای مشکل هستند چرا که سرزمين اشغالی کوچک است و قريب به اتفاق اين سرزمين دست صهيونيست‌هاست و آن‌ها حاضر به عقب‌نشينی نيستند و حاضر نيستند که از سرزمين اشغالی مقداری عقب‌نشينی کنند.»

 

وی افزود: «به همين باور آن‌ها می‌خواهند از يک سرزمين عربی و اسلامی به نام اردن منطقه‌ای را بکنند و دولت فلسطينی را در آن‌جا و دو سه منطقه از سرزمين اشغالی يعنی فلسطين اصلی ايجاد کنند، اين يک توطئه بزرگ است و همه ملت‌ها و گروه‌های مقاومت بايد هوشيار باشند.»

 

Share this
Share/Save/Bookmark

سکه دو ريالی اش دير افتاده ؟ !! تهديد کننده برای کی ؟ برای غاصبان مملکت و سلب کنندگان آزادی مردم ايران .

با سلام

یکی نیست به این آقا و رهبر عظیم الشان بگوید آخر بازی با کلمات را تا کی ادامه میدهید؟ شماها برای بقای خودتان دایم دارید دشمن تراشی میکنید. حرف آقای اوبام کجایش تهدید آمیز بود. این بابا حرفش را در کمال آرامش زد. این شمایید که همه را تهدید میکنید و کمکم دارین به بن بست علی چپ میرسید و راه خروجی باقی نمانده است.

آیا هیچوقت با خود اندیشیده اید که اگر هیچ جوابی ندهید و سر جایتان بنشینید هیچ اتفاقی نمی افتد ولی وقتی دهان خود را باز میکنید همه ندیا می داند که بلاهت تا کجاست؟

شما که می فهمید نوروز یعنی "پاکی، توحيد، محبت، نو شدن، زيبا شدن، اميد، دعوت به صلح، عدالت و آرامش.» پس جرا هر دفعه دریچه امیدی به صلح باز میشود اینگونه ابلهانه آنرا میبندید. معلوم نیست با کدام نیمکره ها فکر میکنید ولی با این شاخ و شانه کشیدن ها درست مصدان همان داستان مثنوی هستید که ----گفت شخصی خوب ورد آورده ای لیک سوراخ دعا گم کرده اید. ----------- ورد بینی را تو آوردی به کون.

دست از این بازی احمقانه بردارید چون همه خلق خدا اعم از یهودی و عرب و چینی و نرک و تاجیک و و از یک منشاء هستند و شما حق ندارید مخلوقات خدارا این چنین مردود کنید. مگر شما برای "وصل کردن نیامدید پس چرا همه را فصل میکنید. با این روندی که در پیش گرفته اید به زودی رهبر علی می ماند و بیت رهبری و بقیه از لیست بندگان خدا حذف خواهند شد.

دست از این بلاهت بردارید که همانطوریکه خودتان گفتید "سرنوشت هيچ‌يک از شما بهتر از صدام و صداميان نخواهد بود." روزی خواهد آمد که شما و رهبر گرامی را که به پیش امام زمان فرار کرده اید از چاه جمکران بیرون خواهند کشید و به جرم جنایت علیه بشریت محاکمه خواهند کرد. به اید بیداری شما از خواب غفله.

.......تو راست میگی!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما