خانه | خبر | اخبارایران

فراخوان جبهه مشارکت برای «روزه سياسی»

چهارشنبه, 1390-01-17 07:18
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

جبهه مشارکت ايران اسلامی از مخالفان خواسته تا يکشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۰ «روزه سياسی» بگيرند.

 

به گزارش تارنمای نوروز، جبهه مشارکت در بيانيه‌ای اعلام کرده است: «اعضای جبهه مشارکت ايران اسلامی در همبستگی با خانم محتشمی‌پور روز يکشنبه آينده (٢١ فروردین) روزه سياسی می‌گيرند و از همه همراهان سبز و آزادی‌خواهان کشور و مردم حق‌طلب می‌خواهند ضمن همراهی با اين فراخوان، ندای مظلوميت همه اسيران سبز به ويژه همه زنان سرافراز در بند و بالاخص خانم محتشمی‌پور را فرياد کنند.»

 

اين حزب مخالف دولت نسبت به سلامتی محتشمی‌پور ابراز نگرانی کرده و مسئوليت همه عواقب احتمالی را متوجه «همه ارکان نظام» دانسته است.

 

مشارکت از حکومت ايران خواسته «قبل از آنکه مجبور به کرنش در برابر گزارشگر حقوق بشری سازمان ملل متحد شوند، به انبوه سوالات ملت خود در باره نقض حقوق شهروندان پاسخ‌گو باشند و به درخواست آ‌ن‌ها توجه کنند و مانع از بروز فجايع محتمل پيش‌رو شوند.»

 

علی طباطبايی از بستگان خانم محتشمی‌پور، امروز چهارشنبه ۱۷ فروردين به تارنمای کلمه گفته است که فخرالسادت محتشمی‌پور از ۱۵ فروردين، برای دومین بار دست به اعتصاب غذا زده است.

 

به گفته وی «خانم محتشمی‌پور از روز دوشنبه اول فروردين اعتصاب غذای خود را شروع کردند که متأسفانه پس از چند روز دچار ناراحتی شده و مجبور شده بودند به ايشان سرم وصل کنند و حتی برای اينکه به شکسستن اعتصاب غذا وادارشان کنند به دروغ گفته بودند که ترتيب ملاقات با آقای تاج‌زاده را داده‌ايم. ولی طبق معمول خبری از ملاقات با آقای تاج‌زاده نبوده و تنها پدرشان را آورده بودند که خانم محتشمی هم به احترام پدر اعتصاب خود را شکسته بودند.»

 

فخرالسادات محتشمی‌پور همسر مصطفی تاج‌زاده در جريان بازداشت‌های دهم اسفندماه سال گذشته بازداشت شد. وی هم‌اکنون در بند دو الف سپاه و در انفرادی نگهداری می‌شود.

 

طباطبايی افزوده: «وضعيت جسمی ايشان مخصوصاً پس از اعتصاب غذا اصلاً مساعد نيست و مدتی هم تحت مداوا بوده‌اند. حالا هم که دوباره اعتصاب غذای خود را از سر گرفته‌اند، شديداً نگران وضعيت جسمی‌شان هستيم.»

 

علی طباطبايی درباره اتهامات محتشمی‌پور گفته است: «هنوز هيچ اتهام رسمی اعلام نشده است.»

 

وی افزوده: «از آنجا که هيچ کس پاسخگو نيست، ما مسئولان نظام را مسئول سلامت هر دوی آن‌ها(محتشمی‌پور و تاج‌زاده) می‌دانيم.»

 

مصطفی تاج‌زاده، عضو جبهه مشارکت ايران اسلامی و سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی و معاون وزير کشور دولت محمد خاتمی ‌که اسفند ۸۸ به مرخصی آمده بود، ٢٤ مرداد ٨۹ پس از حدود پنج ماه مرخصی به زندان اوين بازگشت. وی در جريان حوادث پس از انتخابات بحث‌برانگيز رياست‌جمهوری ايران در سال ۸۸ بازداشت شد.

 

تاج‌زاده در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به اتهام «اجتماع و تبانی عليه امنيت ملی و فعاليت تبليغی عليه نظام» به شش سال حبس تعزيری و ۱۰ سال محروميت از فعاليت در احزاب و مطبوعات محکوم شد که بنا به درخواست خودش تقاضای تجديدنظرخواهی در حکم صادره صورت نگرفت.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما