خانه | خبر | اخبارایران

اوباما: آينده ايران با ترس شکل نخواهد گرفت

دوشنبه, 1390-01-01 07:01
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

رئيس‌جمهور آمريکا با تبريک عيد نوروز، خطاب به مردم ايران گفت: «آينده ايران با ترس شکل نخواهد گرفت.»

 

باراک اوباما در يک پيام ويدئويی افزود: «آيندۀ ايران متعلق به جوانان است، جوانانی که سرنوشت خود را تعيين می‌کنند.»

 

اين سومين پيام نوروزی اوباما از هنگام انتخاب شدن به عنوان رئيس‌جمهور آمريکا، خطاب به مردم و رهبران ايران و کسانی است که نوروز را جشن می‌گيرند.

 

وی در پيام نوروزی سال گذشته خطاب به رهبران ايران گفته بود با وجود اختلاف‌های «جدی» تهران و واشينگتن، آمريکا برای «حرکت به سمت جلو» آماده است. با اين حال سومين پيام نوروزی اوباما خطاب به مردم ايران است.

 

رئيس‌جمهور آمريکا گفت همان نيروهای اميدی که ميدان تحرير (مصر) را درنورديدند در ژوئن ۲۰۰۹ در ميدان آزادی (تهران) ديده شدند.

 

اين بخش از سخنان اوباما به تجمع ميليونی معترضان مصری در بهمن ٨٩ در ميدان تحرير اين کشور که منجر به کناره‌گيری حسنی مبارک از رياست‌جمهوری مصر شد، اشاره دارد. در ژوئن ۲۰۰۹ (۲۵ خرداد ۸۸) نيز معترضان به نتيجه انتخابات بحث‌برانگيز رياست‌جمهوری ايران در سال ۸۸، در ميدان آزادی تهران تجمع ميليونی برگزار کردند. شمار حاضران در اين تجمع بين يک تا سه ميليون نفر برآورد شده است.

 

اوباما افزود: «صدها زندانی عقيدتی (درایران) در زندان‌ها به سر می‌برند، بی‌گناهان ناپديد شده‌اند، روزنامه‌نگاران را خاموش کرده‌اند، زنان در معرض شکنجه قرار گرفته‌اند و کودکان به مرگ محکوم شده‌اند.»

 

رئيس‌جمهور آمريکا ادامه داد: «جهان با اضطراب به نظاره اين اعمال بی‌دادگرانه نشسته است. ما شاهد بوده‌ايم که نسرين ستوده به خاطر دفاع از حقوق بشر به زندان افتاده است، جعفر پناهی به زندان رفته و قادر به ساختن فيلم‌های خود نيست، عبدالرضا تاجيک به خاطر اين که روزنامه‌نگار است روانه زندان شده است، جامعه بهاييان و مسلمانان صوفی به خاطر اعتقادشان مجازات شده‌اند، محمد وليان، يک دانشجوی جوان، به خاطر اين که سه تا سنگ پرتاب کرده، به مرگ محکوم شده است.»

به گفته اوباما، دولت ايران برای «حفظ قدرت خود» نسبت به حقوق مردم ایران، «اهمیت بیش‌تری» قائل است.

 

رئيس‌جمهور آمريکا اين رفتار حکومت ايران را نشانه «ترس» توصيف کرد و افزود: «وقتی دولتی تا آنجا از مردم خود وحشت دارد که به آن‌ها حتی اجازه دسترسی به اطلاعات يا برقراری ارتباط با يکديگر را نمی‌دهد، اين به خودی خود گويا است.»

 

اوباما گفت بيش از ۶۰ در صد مردم ايران بعد از سال ۱۹۷۹ ( ۱۳۵۸ خورشيدی) متولد شده‌اند که «پايبند زنجيرهای گذشته نيستند.»

 

وی افزود: «به جای آن، شما جوانان ايران هم فرهنگ باستانی ايران و هم توان شکل دادن به کشوری را که در برابر خواست‌های شما پاسخگو باشد در خود داريد. استعداد، اميدها و گزينه‌های شما به آينده ايران شکل خواهند داد و به روشن ساختن جهان ياری می‌دهند. هرچند که زمانه تاريک جلوه می‌کند، می‌خواهم بدانيد که من با شما هستم.»

 

رئيس‌جمهور آمريکا در ادامه از سيمين بهبهانی، شاعر ايرانی به عنوان کسی نام برد که «سخنانش جهان را به لرزه درآورده است.»

 

وی سپس ترجمه انگليسی شعری از سيمين بهبهانی را خواند: «اگر چه پيرم ولی هنوز مجال تعليم اگر بود، جوانی آغاز می‌کنم کنار نوباوگان خويش، حديث حب‌الوطن زشوق بدان روش‌ساز می‌کنم، که جان شود هر کلام دل چو برگشايم دهان خويش.»

 

اوباما در پايان اين پيام نوروزی گفت: «باشد که اين فصل، جوانی دوباره‌ای برای همه ايرانيان به ارمغان آورد، زمانی که در آن يک فصل نو زاينده زندگی دوباره‌ای است. از شما سپاسگزارم و عيد شما مبارک.»

 

هيلاری کلينتون، وزیر خارجه آمریکا نيز در یک پيام نوروزی گفت: «من نيز برای تقديم آروزهای تندرستی و کاميابی به همه کسانی که نوروز را در سراسر جهان جشن می‌گيرند، ازجمله آمريکاييان، افغان‌ها، کردها، آذری‌ها، ايرانيان و مردم آسيای مرکزی، به رئيس‌جمهوری می‌پيوندم.»

 

وی افزود: «باشد که اين سال نو با احساس تازه‌ای از اميدواری و تعهدی نو به حقوق بشر و آزادی‌های بنيادين که حق حيات جهانی ماست، پر بار شود.»

 

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران نیز در پیام نوروزی‌اش، سال ١٣٩٠ را «سال جهاد اقتصادی» نامید. وی از سال ١٣٧٣ تاکنون، هر سال را نام‌گذاری کرده است.

 

 + برای دیدن پیام ویدئویی باراک اوباما اینجا را کلیک کنید.

Share this
Share/Save/Bookmark

جناب آقای اوباما
بنده زمانی که جوان بودم در سن ۳۷ سالگی در سال ۱۹۹۸ تحت دستور و حمایت و نظارت سازمانهای امنیتی شما به جرم تروریستی محاکمه و شکنجه و زندان شدم و هدف از این اقدامات بر آن بود که بر علیه کشورم شهادت بدهم و کشورم ایران را به یک عمل تروریستی ربط بدهم. همزمان بعد از مدتی از اتهامات وارد شده تبرعه شده ولیکن علیرغم آن از بسیاری از حقوق زیر بنائي‌محروم میباشم . جزء‌بخشی از شکنجه های جسمی و روانی ، از دو فرزندم که در سال
۱۹۹۸ فقط ۱۳ سال داشتند استفاده کرده و شبانه به خانه مان وحشیانه حمله و هر کدام از آنها توسط یک مامور امنیتی با یک اسلحه در روی سرشان به محل باز جوئي‌‌آورده و از من خواسته
‫میشد اگر کشورم را به این عمل تروریستی وابسته نکنم هرگز آنها را نخواهم دید ، تمام این اقدامات در حضور مامورین امنیتی کشور شما صورت گرفت ولیکن تا این لحظه علیرغم تمام تلاشهائي که کرده ام نسبت به اعتراضات این حقیر بی تفاوت بوده اند ، لازم بتذکر است که با وجود اینکه از هر حمایتی از طریق کشورم محروم بوده ام تمام ارگانهائي از آنها در خواست دادخواهی کرده ام بلا استثناء درخواست می کنند که به مراجع کشورم برای داد خواهی مراجعه کنم.
‫جناب اوباما از چه حقوق بشری صحبت می کنید طبق قوانین حقوق بشر بیش از ۵ ماده آن در این جنایت ضد بشری زیر پا گذاشته شده است.به نظر شما اگر ۲ میلیون دلاری که بهم پیشنهاد شده بود در ازای شهادتم را قبول کرده بودم به یک فرد متمدن و معتقد به قوانین حقوق بشر معرفی شده و شاید یک جایزای هم به من تعلق می گرفت؟
جناب آقای اوباما نمیدانم با چه نسلی از ایرانیان صحبت می کنید ، آنهائي‌که معتقد به دموکراسی هستند و خواستار یک ایران آزاد و مستقل با احترام به عقاید ایرانی و مسلمانی میباشند ویا ، نسلی از ایران که تحت شکنجه از آنها خواسته شود که بر علیه کشور و مردمشان شهادت دروغ بدهند تا بتوانند از حقوق زیر بنائي‌انسانی برخوردار باشند.
‫به امید آن روزی‌ که حقوق ایرانیان چه در داخل و چه در خارج کشور احترام گذاشته شود واز حقوقمان برای رسیدن به هدفهای سیاسی و اقتصادی سوء استفاده نگردد.
تمامی موارد ذکر شده مستند میباشد.

با سلام

با عرض تبریک سال نو به همه هموطنان و پارسی زبانان

از پیام آقای اوباما متوجه میشویم که یک برنامه بسیار جدی در مورد ایران در حال شکل گیری است. امیدواریم ایرانیان عزیز وقتی که این برنامه به اجرا گذاشته شود دکمه "حب الوطن شان" روشن نشود و به اتنقادجویی نپردازند. مسلما این برنامه تبعاتی دارد که از جمله خراب شدن بیت رهبری و پایگاههای قدرت رژیم اشت. رژیم ایران بدون زور و جنگ و تهدید بیرونی سربراه نمیشود. باشد که امسال مردم به مراد خود برسند.

بازهم تبریک و تهنیت.

دوست عزیز josr که دل پردردی از اوباما دارند مطلب جالبی نوشتند. برای بچه هایی که کهریزک را دیده اند بد نیست تا بدانند که اوج سبوعیت ایالات متحده آن هم زمانی که جمهوری خواهان سرکار بوده اند تا کجا بوده. این طوری می شود فهمید که دوستانی که با ایده های امریکایی مخالفت می کنند تا چه حد از آن چه که در ایران می گذرد ناآگاهند.
این دوست ضد اوبامایی ما که داعیه مستند بودن حرف هایش را دارد حتا اسم خودش را هم ننوشته و او که ادعا می کند این شکایت را پی گیری کرده به یک کامنت در یک سایت رادیویی بسنده کرده است.
نمی گویم شما دروغ می گویید اما می گویم که مخاطبان زمانه این قدرها هم که شما فکر کرده اید زودباور نیستند.

(پ.ن . تبرئه صحیح است. نه تبرعه.)

‫آقای مهران ، جنابعالی که بنده را دوست عزیز خود تلقی کرده اید ، بعنوان
‫دوست نمیتوانید در مورد موارد ذکر شده شک کنید .
‫در هر حال خدمت جنابعالی عرض شود که این حقیر برای نوشتن این
‫ کامنت ‫ادعای حقی نکرده ام و تمام مواردی که عنوان شده مستند
‫میباشد. بیش از ۵۰۰ سند در اثبات این جنایات ضد بشری موجود میباشد
‫اگر ‫لازم باشد و شما یک ارگان جدی را می شناسید که حاضر به چاپ آن
‫باشد در ارائه آن مشکلی ندارم.
‫در ضمن دل پر دردی از هیچکس و بخصوص آقای اوباما ندارم صرفا بعنوان
‫یک ایرانی عادی و عامه از دخالت این افراد در امور کشورم به حد خود و با
‫تجربه شخصی مخالف هستم ، در هر حال از انتقاد شما تشکر می کنم.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما