خانه | خبر | اخبارایران

هشدار مقام‌های ايران درباره چهارشنبه‌سوری

یکشنبه, 1389-12-22 17:03
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

عليرضا آوايی، رئيس دادگستری تهران گفت که مردم، جوانان خود را در چهارشنبه‌سوری «طعمه ضدانقلاب» نکنند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، آوايی در جمع خبرنگاران افزود: «اگر جوانان اجازه دادند که ضدانقلاب در صف‌شان قاطی شود، آسيب خواهند ديد، چون تفکيک اين‌ها کار سختی خواهد بود.»

به گفته وی: «کاری که ضدانقلاب می‌کند، اين است که می‌خواهد از پوشش جوانان مردم که هيچ انگيزه‌ ضدانقلابی ندارند و از ديد خودشان فقط می‌خواهند يک سری کارهای هيجانی انجام دهند، استفاده کند و در صف اين‌ها قاطی شود.»

 

هفته گذشته نیز سرتیپ بهمن کارگر، معاون اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: «متخلفان و مجرمانی که در چهارشنبه آخر سال بازداشت شوند تا پايان تعطيلات نوروز آزاد نمی‌شوند.»

 

سرتیپ احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی نیز تأیید کرده است «حادثه‌آفرینانی» که در چهارشنبه‌سوری بازداشت شوند، تا پایان تعطیلات نوروز آزاد نمی‌شوند.

 

«چهارشنبه ‌سوری» نام جشنی است که ايرانيان از ۱۷۰۰ سال پيش از ميلاد تاکنون، آن را برگزار می‌کنند.

 

گروهی از مراجع تقليد شیعه اين مراسم را «خرافی» دانسته و خواهان برچيده شدن آن در ايران هستند.

 

آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران اسفند سال گذشته در پاسخ به سئوالی درباره مراسم چهارشنبه آخر سال (چهارشنبه سوری)، گفت اين مراسم، «مبنای شرعی» ندارد و «مستلزم ضرر و فساد زيادی» است.

 

رهبر جمهوری اسلامی افزوده که بايد از برگزاری مراسم چهارشنبه سوری «اجتناب» شود.

 

امسال مراسم چهارشنبه‌سوری در حالی سه‌شنبه ۲۴ اسفند جاری برگزار می‌شود که مخالفان حکومت ایران نیز اعلام کرده‌اند در این روز در اعتراض به حصر و بازداشت خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو تن از رهبران مخالفان به خیابان‌ها می‌آیند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

با سلام و تشکر بابت چاپ مطلب

آقای آوایی با این اظهار نظر به طور تلویحی پذیرفته است که اجرای مراسم چهارشنبه سوری خلاف شرع نیست. این خود یک عقب نشینی رژیم است که تا پارسال آنرا ممنوع و خلاف شرع می دانست. در این بیانیه آقای رییس دادگستری از مردم خواسته اند که جوانان "طعمه ضد انقلاب" نشوند و اگر با ضدانقلاب قاطی شوند برایشان خطر مرگ خواهد داشت. لابد منظور ایشان اینست که باز هم فاحشه های نر به همراه ارازل و اوباش ولایت مدار از رهبری مجوز حمله به مردم را گرفته اند.

در همین گزارش امده است: «اگر جوانان اجازه دادند که ضدانقلاب در صف‌شان قاطی شود، آسيب خواهند ديد، چون تفکيک اين‌ها کار سختی خواهد بود.» و «کاری که ضدانقلاب می‌کند، اين است که می‌خواهد از پوشش جوانان مردم که هيچ انگيزه‌ ضدانقلابی ندارند و از ديد خودشان فقط می‌خواهند يک سری کارهای هيجانی انجام دهند، استفاده کند و در صف اين‌ها قاطی شود.» آقای آوایی مثل اینکه خواب تشریف داشته انذ و حضور میلیونی مردم در خیابانهای تهران و شهرهای دیگر را ملاحظه نکرده اند. خوابتان خیر باشد. انین دفعه ما شما را با صدای ترقه بیدار خواهیم کرد.

اقای اوایی همان روزی که گلوله نیروهای شیطانی ولایت به قلب فرزند ایران رمین ندا اقاسلطان اصابت کرد این حکومت بود که خود را به ضد انقلاب استحاله کرد و مشروعیت خودرا برای هیشه ار قلب مردم ایران زدود. حال شما هستید که ضد انقلاب هستید نه مردمی که میخواهند آرام مراسمی را بر گزار کنند و به این مناسبت تنفر خود را هم به این رژیم پوشالی و ضد مردمی ابراز دارند.

سرتیپ بهمن کارگر، معاون اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، و خاین بزرگ احمد رضا رادان هم گفته اند «متخلفان و مجرمانی که در چهارشنبه آخر سال بازداشت شوند تا پايان تعطيلات نوروز آزاد نمی‌شوند.» به دو کودن بگویید ما این بار خودمان با تعداد بیشمار به دست شما میسپاریم تا مارا به زندان و بازداشتگاه ببرید ما تعدادمان بیشمار ست و از بازداشت نمی ترسیم. ولی از درون زندان همه با هم شعار مرگ بر دیکتاتور سرخواهیم داد تا برای همیشه بنیان ظلم را از ملک ایران زمین بر چینیم.

آقای خامنه‌ای، رهبر ارازلان جمهوری اسلامی ایران اسفند هم که سال گذشته در پاسخ به سئوالی درباره مراسم چهارشنبه آخر سال (چهارشنبه سوری)، گفت بود اين مراسم، «مبنای شرعی» ندارد و «مستلزم ضرر و فساد زيادی» است و بايد از برگزاری آن «اجتناب» شود. به نظر میرسد که آقای آوایی بر خلاف رهبر لب به سخن گشوده اند. امیدواریم تا این مقاله به چاپ برسد ارازل و اوباش رهبر مدار به شما آسیبی نرسانند و بتوانید اگر جرات دارید به وعده تان برای چهارشنبه سوری وفا کنید.

به جناب رهبر اوباشان هم توصیه میشود که شب چهارشنبه سوری به پشت بام بروند و ابراز احساسات مردم را نسبت به خودشان بشنوند. اگر خوب گوش فرا دهند این صدای همان الله و اکبری که رژیم شاه را به پایین کشید. حالا هم دارد به شما و ولیعهد خونخوارتان مجتبی به آرامی میگوید از سوار خر شیطان چایین آیید و بابت بی حرمتی به مردم از آنها پوزش بخواهید.

باز هم توصیه میشود که به خواست مردم با احترام و ادب گوش فرا دهید این اوباشان به محض اینکه شما را از بیت رهبری بیرون بکشیم به شما پشت خواهند کرد. این برو برگرد ندارد و حال نوبت شماست که یکی از دو تصمیم زیر را بگیرید یا به نیروهای اوباشان و ارازل دستور دهید دست از پا خطا نکنند یا اینکه باز هم مثل گذشته به مردم حمله کنند و این بار با خشم بیشتر مردم روبرو شوند. اگر تا گنون صدای غرش شیران ایرانزمین را نشنیده این این بار در شامگاه چهار شنبه سوری به آن گوش فرا دهید.

تا آنجا که من ياد دارم اين حکومت طالبانی ، هر چهارشنبه سوری بعداز انقلاب چماقداران را برای سرکوب شادی مردم و برگزار کردن آيين ملی شان به محلات ميفرستاد واين هشدارها چيز جديدی نيست ولی تعدد هشدارها نشان از ترس شديد از ادامه قيام مردم ايران دارد ..

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما