خانه | خبر | اخبارایران

کلمه انتقال موسوی و رهنورد به زندان را تکذيب کرد

سه شنبه, 1389-12-17 19:40
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

تارنمای نزديک به ميرحسين موسوی خبر انتقال وی و زهرا رهنورد به زندان حشمتيه را تکذيب کرد.

به نوشته کلمه: «پس از سه هفته ابهام و تناقض در گفتار مسئولين عالی‌رتبه و نپذيرفتن مسئوليت قطع ارتباط موسوی و کروبی توسط متصديان امور، تحقيق و بررسی کلمه مشخص کرد آقای موسوی و خانم رهنورد در بازداشت خانگی به‌سر می‌برند.»

وب‌سايت کلمه شامگاه دوشنبه نهم اسفند در خبری اعلام کرده بود موسوی و کروبی به همراه همسران‌شان به زندان حشمتيه تهران منتقل شده‌اند.

 

خانواده و فرزندان اين دو رهبر مخالفان دولت نيز می‌گفتند همه شواهد نشان از بازداشت آن‌ها دارد.

 

دختران موسوی در گفت‌وگو با کلمه گفتند شواهد بازداشت قوی است. آن‌ها افزودند: «با توجه به شواهدی که از روزها و هفته‌های قبل در اختيار داريم برای ما نيز عدم حضور پدر و مادرمان در منزل نزديک به يقين است.»

 

دختران موسوی و رهنورد اعلام کردند که تنها راه تکذيب بازداشت پدر و مادرشان ديدار با آن‌ها است.

 

خانواده کروبی نيز رفتار حکومت با موسوی و کروبی را «گروگان‌گيری و آدم‌ربايی حکومتی» ناميده و گفتند: «تمامی شواهد حاضر دال بر عدم حضور مهدی کروبی و فاطمه کروبی در منزل است.»

کلمه امروز نوشته است: «عدم شفافيت و صداقت مسئولان در اين زمينه و عدم اطلاع‌رسانی، امکان دريافت خبر دقيق و قطعی را تا کنون با مشکلات جدی مواجه کرده است.»

اين تارنمای مخالف دولت ضمن پوزش از مخاطبان خود به دليل انتشار خبر انتقال موسوی و رهنورد به زندان حشمتيه، افزوده است: وضعيت نگهداری ايشان در منزل، با توجه به قطع کامل ارتباطات با دنيای خارج و سلب اختيار تردد از ايشان، چيزی فراتر از حصر به معنای ممنوعيت تردد و خروج از منزل است و در واقع نوعی بازداشت خانگی است که تاکنون هيچ مرجع قانونی حاضر به موضع‌گيری و پذيرش مسئوليت رسمی اين عمل غير اخلاقی و غير حقوقی نشده است.»

 

در همين حال پس از تکذيب انتقال موسوی و رهنورد به زندان از سوی کلمه، يک عضو خانواده مهدی کروبی به سحام‌نيوز گفت که خانواده وی از وضعيت مهدی کروبی و فاطمه کروبی اطلاعی ندارد و «بنا به شواهد قوی» آن‌ها در منزل نبوده و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

اين عضو خانواده کروبی افزود: «تا زمانی که به صورت حضوری با پدر و مادر در منزل ديدار نداشته باشيم، هرگونه خبر مبنی بر حصر خانگی ايشان و مواردی از اين دست را تکذيب می کنيم.»
 

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران امروز گفت موسوی و کروبی در خانه خود هستند و خبر زندانی شدن آنان حقيقت ندارد.

 

دادستان تهران هفته گذشته نيز در مورد «حصر خانگی» اين دو رهبر مخالفان، گفت: «اين تعابير معانی ديگری پيدا می‌کند آقايان کروبی و موسوی به همراه همسران‌شان در منزل‌های خود حضور دارند.»

همچنين غلام‌حسين محسنی اژه‌ای، دادستان کل ايران هفته گذشته خبر انتقال موسوی و کروبی به زندان نظامی حشمتيه را تکذيب کرده بود.

با اين حال وی پيش از اين اظهارات، اقدامات حکومتی عليه آن‌ها را تأييد کرده گفته بود: «در مورد سران فتنه ابتدا ارتباط آن‌ها اعم از رفت و آمدها و ارتباطات تلفنی و غير تلفنی محدود شد، اما اين قدم اول است که اگر اقتضائات فراهم شود قدم‌های بعدی در برخورد با آن‌ها برداشته می‌شود.»

 

احمد جنتی، دبير شورای نگهبان نيز در روز ۲۹ بهمن‌ماه در نماز جمعه به قوه قضائيه ايران پيشنهاد داد: «درهای خانه‌های اين افراد بايد بسته شود، رفت و آمد آن‌ها با عوامل‌شان بايد قطع شود، تلفن، اينترنت و وسايل ارتباطی اين‌ها بايد مسدود شود و در حقيقت در خانه خود زندانی شوند.»

ميرحسين موسوی و مهدی کروبی به همراه همسران‌شان از ۲۶ بهمن ماه گذشته به‌طور کامل در بازداشت خانگی قرار گرفته‌اند.
 

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

بازي دنيا بسي پندآوز است. آنان كه چنين مي كنند، برآنان نيز چنين خواهند كرد.

چنین خبری در سایت کلمه وجود ندارد

چهار شنبه 18ام
4:00 بامداد

این اعلامیه در این برهه از زمان بسیار مشکوک به نظر میرسد. باید پذیرفت که یا چنبش در وحله نخست که اعلام زندانی شدن آنها را نوشت به ما راستش را نگفته است و یا اینکه این حرف آخری اگر دروغ نباشد حد اقل بر اساس مصلحتی ساخته و پرداخته شده است. این مصلحت به صلح معاویه و علی می ماند و قسمتی از این مصالحه آنست که خانواده هاشمی دست از پستهای کلیدی بردارندو به آقا سید علی ارادت خود را نشان دهند. از طرف دیگر معادله هم آقایان حبس کروبی و موسوی را "حصر خانگی عنوان کنند" و سپس در یک فرایند نامعلوم خواهیم دید که خانواده هاشمی همه به خارج از ایران کوچ میکنند و موسوی و کروبی هم از رهبری جنبش انصراف میدهند و خون این همه مردم هم با استحاله شدن به آب به کلی از بین میرود.

این سناریو احتمالا از چندی پیش در حال نزج گرفتن بوده و حالا دارد به تدریج به مردم بی نوای ایران تحویل داده میشود. متاسفانه هیچیک از اقایان روحانیون ناراضی هم تا کنون حرکتی فراتر از اعلامیه صادر کردن انجام نداده اند و به این ترتیب داریم میرویم که شاهد یک نارو زدن دیگر به مردم ایان باشیم.

اگر همین بار اقایان روحانی ناراضی مستقیما به مردم نپیوندند به کلی خود را از هردو قسمت جامعه طرد کرده و میکنند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما