خانه | خبر | اخبار ایران

تجمع معترضان در برخی از شهرهای ايران

سه شنبه, 1389-12-10 19:17
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

معترضان ايرانی امروز سه‌شنبه ۱۰ اسفند در تهران و چند شهر ديگر در تجمع‌های غير متمرکز عليه حکومت اين کشور شعار داده‌اند.

 

به گزارش تارنمای کلمه، ساعتی پیش در تهران «نيروهای گارد ضد شورش با باتوم، شوکرهای برقی و گاز اشک‌آور به مردم تجمع‌کننده حمله کرده‌اند.»

 

کلمه همچنین افزوده «صدای شليک گلوله‌هايی که مشخص نبوده مربوط به گلوله‌های واقعی است يا گلوله‌های پلاستيکی در ميدان انقلاب و خيابان‌های اطراف آن شنيده شده است.»

 

معترضان در تجمعات امروز شعارهایی در حمایت از میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو تن از رهبران مخالفان سرداده‌اند. «مرگ بر دیکتاتور» یکی دیگر از شعارهای تجمعات امروز بوده است.

 

در همين حال گزارش‌ها حاکی است که در شيراز و مشهد نيز تجمع‌های پراکنده‌ای برگزار و بين نيروهای امنيتی و معترضان درگيری‌های رخ داده است.

 

مخالفان حکومت ايران، امروز در پی فراخوان شورای هماهنگی راه سبز اميد برای اعتراض به بازداشت ميرحسين موسوی و مهدی کروبی به خيابان‌ها آمده‌اند.

 

در همین حال تارنمای کلمه در خبری دیگر گزارش داد: «خشونتی که امروز از سوی نيروهای امنيتی، لباس شخصی و گارد ضد شورش نسبت به مردم معترض اعمال شد، در مقايسه با تجمع‌های پيشين معترضان شديدتر بوده و خبرنگاران کلمه آن را بسيار خشن و بی‌سابقه توصيف کرده‌اند.»

 

بنا بر این گزارش «اعمال اين خشونت‌ها همچنان در خيابان‌های مختلف تهران ادامه دارد و گفته می‌شود بسياری از مردم در ميدان انقلاب در محاصره نيروهای گارد قرار دارند.»

کلمه به نقل از يکی از خبرنگارانش افزوده: «در ساعت هجده و سی دقيقه امروز جمعيت انبوهی که در چهارراه ولی عصر تجمع کرده بودند و شعارهای يا حسين، ميرحسين و يا مهدی، شيخ مهدی می‌دادند، مورد هجوم گارد ويژه و لباس شخصی‌ها قرار گرفتند که در اين فاصله، صدای شليک چندين گلوله نيز به گوش رسيد. من که در ميان جمعيت بودم و همراه آن‌ها سعی کردم از صحنه فرار کنم، وقتی به مکان امنی رسيدم، متوجه شدم که کت‌ام پر از خون شده که ناشی از تير خوردن اطرفيان و پاشيدن خون به من بوده است.»

 

از سوی ديگر «ندای سبزآزادی»، تارنمای ديگر مخالفان، حضور جمعيت در خيابان‌های منتهی به خيابان‌های انقلاب و آزادی را «به مراتب بيشتر از حضور آنان در روز ۲۵ بهمن» گزارش داده است.

اين تارنما از «جمعيت کثير مردم در ميدان امام حسين» نوشت و در گزارشی پس از تاريکی هوا افزوده است: «در حالی که در تجمعات گذشته با تاريک شدن هوا مردم راهی منازل‌شان می‌شدند اما در تجمع امروز با تاريک شدن هوا موج جديدی از حضور مردم در بين حاضرين در خيابان‌ها را شاهد هستيم.»

اين گزارش همچنين از «درگيری‌های بسيار شديد بين مردم و نيروهای امنيتی» و «تيراندازی از سوی نيروهای لباس شخصی در اکثر مناطق از جمله ميدان انقلاب، چهارراه ولی‌عصر، ميدان ونک، ميدان توحيد، خيابان فرصت» و «حمله نيروهای گار ويژه با شوکر و باتوم وگاز اشک‌آور» نوشته است.

 

اين در حالی است که شبکه خبر ايران، از سايت‌های نزديک به دولت در گزارشی نوشت: «در خيابان‌هايی که به‌عنوان محل قرار آشوب‌طلبان معرفی شده، مردم مانند روزهای گذشته مشغول خريدهای نوروزی و انجام ديگر کارهای خود هستند.»

 

همچنين شامگاه امروز سايت‌های مخالف دولت خبر دادند فخرالسادات محتشمی‌پور، همسر مصطفی تاج‌زاده مشاور ميرحسين موسوی در انتخابات دوره دهم رياست جمهوری و معاون سابق وزير کشور در دوران رياست جمهوری محمد خاتمی که هم‌اکنون در زندان به‌سر می‌برد؛ در راهپيمايی امروز دستگير شده است.

 

منابع خبری جنبش مخالفان حکومت ايران (جنبش سبز) می‌گويند که موسوی و کروبی به همراه همسرانشان به زندان نظامی حشمتيه منتقل شده‌اند اما غلام‌حسين محسنی اژه‌ای، دادستان کل ايران انتقال اين دو رهبر مخالفان به زندان حشمتيه را تکذيب کرده است.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

اگر مبارزه فقط به کتک خوردن وکشته شدن یکجانبه محدود نشه بلکه شکل تهاجمی به خودش بگیره پیروزیش سریعتر و حتمی.
متاسفانه بنظر می رسه که رهبران اصلاح طلبان از این واهمه دارند که رهبری جنش از دستشان خارج بشه و جموری اسلامی با یک حکومت لائیک جایگزین بشه که خواست رهبری کنونی جنبش سبز نیست بخاطر همین فرمان حمله و مقابله به مثل رو نمیدن فقط به مبارزه منفی تن میدن که از یک طرف به رژیم از پایین فشار بیارن وفرسودهاش بکنند و در نهایت وادار به مذاکره و عقب نشینی کنند و از طرف دیگه کننرل جنبش را همچنان از دست ندهند یا به دیگری واگذار کنند.
نکته مهم اینه که در فقدان رهبری کنونی (موسوی و کروبی) که در زندان بسر میبرند جوانان وطن می بایستی خودشون تاکتیک ها و حتی استراتزی مبارزه رو تدوین کنند مثل جوانان مصر و صربستان.
به عبارت دیگه بهترین فرصت برای جوانان شجاع ِ خلاق و میهن پرست و آزادیخواه کشور. خودتون خودتون رو از راههای مختلف سازماندهی کنید و هر روز با نیروهای دولتی در کوچه و خیابان به جنگ و گریز بپردازید سنگ و کتل مولوتف (بهترین راه برای از کار انداختن موتورسوارهای بسیجی) فراموش نشه و خلع سلاح دشمن.این سلاحها در صورت تیراندازی به تظاهرکنندگان باید برای مقابله به مثل استفاده بشه. دشمن در حال حاضر با توجه به تاکتیک تظاهرات عمدتآ مسالمت آمیز حالت تهاجمی به خودش گرفته و می بینه که هیچ هزینه ای نمیده می زنه و میکشه و یواش یواش جوانان وطن رو از ادامه حرکتشون مایوس میکنه.
دشمن باید بفهمه که ضرب وجرح وکشتن تظاهرکنندها ممکنه به کشته شدن خودشون ختم بشه. اگر قرار در تظاهرات مرد چه بهتر که در یک نبرد برابر باشه.
از تجربیات انقلاب مشروطه برای عقب روندن محمد علیشاه و انقلاب 57 برای سرنگونی محمد رضاشاه استفاده کنید.
کسی که زبان خوش حالیش نیست باید با زبان خودش باهاش صحبت کرد که بفهمه.
یه چیز دیگه به جوانان وطنِ: پیر ها معمولا عاقلند و با تجره تر ولی خیلی خیلی محافظه کار و ترسوتر و سازشکارتر.
این شما هستید که آینده خودتون رو رقم میزنید بنابر این رهبری جنبش رو فقط دست سه تا پیرمرد هرچقدر هم محترم باشند ندهید اینها باید نظر هزار ان آخوند رو هم تامین کنند . شما جوانها میبایستی همونطور که به خیابان میاید و خون میدید مبایستی در رهبری جنبش سهیم بشید اونهم تنها از طریق بدست گرفتن ابتکار عمل در مبارزه. می بایستی حضور شما جوانها یعادل رو بر قرار کنه.
واینستید نمایندگان آقایون از خارج براتون برنامه تظاهرات بریزن خودتون هم میتونید و می باید یاد بگیرد برنامه ریزی کنید و عمل کنید. این باعث میشه دشمن ببینه که دستگیری سران جنبش باعث رادیکالیزه جنبش شده و رهبری کنونی جنبش هم به قدرت سازماندهی شما واقف میشه و امکان سازشش با دشمن کمتر. همین هسته های مقاومت امروز شماست که میتونه در آینده مبدل به حزب بشه و در اداره کشور شرکت کنه وگر نه باز حکومت انحصارا دست یه مشت آخوند جدید میفته از جناح مقابل.
شدیدا توصیه میکنم رهبری جنبش را فقط به پیر ها و ملاها موحول نکنید وگرنه دست اخر شدیدآ سر خورده میشید.

موفق باشید.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما