خانه | خبر | اخبارایران

مهمان‌پرست: بازداشت موسوی و کروبی مسئله داخلی ماست

سه شنبه, 1389-12-10 14:12
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

سخنگوی وزارت امور خارجه ايران بازداشت موسوی و کروبی را مسئله داخلی ايران دانست و گفت هيچ کشوری اجازه ندارد در آن دخالت کند.

به گزارش خبرگزاری‌های ايران، رامين مهمان‌پرست، سخنگوی وزارت امور خارجه ايران در نشست خبری امروز خود در مورد بازداشت ميرحسين موسوی و مهدی کروبی گفت: «مسائل مربوط به داخل کشورمان مسأله‌ای کاملأ داخلی است و هيچ کشوری اجازه ندارد در آن دخالت کند.»

وی افزود: «اين موضوع نمی‌تواند دستاويزی برای آمريکا و برخی کشورهای غربی باشد که فشارهايی که طی سال‌ها به ملت‌های منطقه آورده‌اند را فرافکنی کنند و با عوض کردن صورت مسأله سعی کنند توجه افکار عمومی را به موضوعات غيرواقعی انحراف دهند.»

سخنگوی وزارت امور خارجه ايران در همين رابطه ادامه داد: «اگر کسی مايل است نظر مردم [ايران] را بشنود بايد به نظر اکثريت توجه داشته باشند و اتفاقی که برای سی و دومين سال در ۲۲ بهمن امسال تکرار شد، نشان‌دهنده حمايت قاطع مردم از نظام است.»

مهمان‌پرست افزود: «اين‌که مقامات آمريکايی توانايی شنيدن نظر اکثريت مردم را ندارند و برخی از صحنه‌های ساختگی داخل توجه می‌کنند ، مشکل آن‌هاست.»

وی به «نقض حقوق بشر توسط آمريکا» پرداخت و گفت: «اظهارات مقامات آمريکايی در خصوص حقوق بشر موجب مضحکه اين مسأله شده است و آن‌ها بايد پاسخگوی حقوق بشر در آمريکا و رفتارهای غيرانسانی که در زندان‌های گوانتانامو و ابوغريب می‌شود، باشند.»

امروز جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید بازداشت میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران مخالفان دولت در ایران را «غیرقابل پذیرش» خواند و خواهان آزادی آن‌ها شد.

کلمه، تارنمای نزديک به ميرحسين موسوی، شامگاه روز گذشته در خبری فوری اعلام کرده بود ميرحسين موسوی و مهدی کروبی به همراه همسران‌شان، زهرا رهنورد و فاطمه کروبی، به زندان حشمتيه تهران منتقل شده‌اند.

زندان حشمتیه، زندانی نظامی و متعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران است که در مرکز تهران قرار دارد.
ميرحسين موسوی و مهدی کروبی به همراه همسران‌شان، از ۲۶ بهمن ماه گذشته به‌طور کامل در بازداشت خانگی قرار گرفته بودند.

ساعتی پس از انتشار اين خبر در کلمه، خبرگزاری فارس و تارنمای تابناک به نقل از مقام‌های قضايی و امنيتی، بازداشت رهبران مخالفان و همسران‌شان را تکذيب کردند. فارس و تابناک نام این دو مقام قضایی و امنیتی را فاش نکرده‌اند.

با اين حال فرزندان موسوی و خانواده کروبی خبر تکذيب بازداشت کروبی و موسوی را که از سوی فارس و تابناک منتشر شده بود، به «شدت» رد کردند.

آن‌ها گفتند همه شواهد موجود حاکی از آن است که بازداشت اين دو رهبر مخالفان واقعی و درست است.
 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

چه رابطه ای بين ملاقات وزير امو خارجه آلمان و آزادی خبرنگار آلمانی و دستور بيت رهبری ! به دستگيری موسوی و کروبی بوده ؟

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما