خانه | خبر | اخبارایران

«همه شواهد نشان از بازداشت موسوی و کروبی دارد»

سه شنبه, 1389-12-10 10:45
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در پی تکذيب بازداشت ميرحسين موسوی و کروبی از سوی خبرگزاری فارس، خانواده و فرزندان اين دو رهبر مخالفان دولت گفتند همه شواهد نشان از بازداشت آن‌ها دارد.

شب گذشته خبرگزاری فارس، نزديک به محافل امنيتی ايران به نقل از يک مقام قضايی که نام آن را فاش نساخت نوشت موسوی و کروبی در خانه‌های خود به‌سر می‌برند و تنها محدوديت‌هايی در برابر تماس‌های آنان با «عناصر مشکوک» اعمال شده است.

اين «مقام قضايی» ضمن تکذيب خبر بازداشت کروبی و موسوی گفت: «برخی از رسانه‌های بيگانه و در خدمت ضدانقلاب، همچون بی‌بی‌سی و صدای آمريکا با انتشار خبر دروغين بازداشت سران فتنه درصدد فضا‌سازی و شيطنت برای دست‌يابی به اهداف خويش هستند.»

عصر روز گذشته تارنمای کلمه، نزديک به ميرحسين موسوی نوشت، موسوی و کروبی، به همراه همسران خود زهرا رهنورد و فاطمه کروبی دستگير شده و به زندان حشمتيه تهران منتقل شده‌اند.

کلمه نوشت بازداشت و انتقال آن‌ها به زندان قطعی است اما زمان دقيق انتقال آن‌ها همچنان مبهم است.

در مورد تکذيب بازداشت موسوی و کروبی از سوی خبرگزاری فارس، فرزندان موسوی و خانواده کروبی واکنش نشان دادند.

دختران موسوی در گفت‌وگو با کلمه گفتند شواهد بازداشت قوی است. آن‌ها افزودند: «با توجه به شواهدی که از روزها و هفته‌های قبل در اختيار داريم برای ما نيز عدم حضور پدر و مادرمان در منزل نزديک به يقين است.»

دختران موسوی و رهنورد اعلام کردند که تنها راه تکذيب بازداشت پدر و مادرشان ديدار با آن‌ها است.

آن‌ها گفتند: «تنها هنگامی عدم صحت خبر بازداشت پدر و مادرمان برای ما مشخص و قابل باور خواهد شد که فورأ آن‌ها را در خانه پدری خود و بدون تهديد يا حضور نيروهای امنيتی يا نظامی در صحت و سلامت کامل فيزيکی و روحی همان‌گونه که تا پيش از ناپديد شدن بوده‌اند، ديدار کنيم.»

آن‌ها تأکيد کردند «شايعه‌پراکنی» در خبرگزاری‌های دولتی و «اخبار متناقض» دردی را دوا نمی‌کند بلکه مسئولان بايد پاسخ رسمی به درخواست ملاقات و تعيين وضعيت نامعلوم پدر و مادرشان بدهند.
 

از سوی ديگر سحام‌نيوز تارنمای نزديک به مهدی کروبی نيز از قول خانواده کروبی اين خبر خبرگزاری فارس را رد کرد.

خانواده کروبی رفتار حکومت با موسوی و کروبی را «گروگان‌گيری و آدم‌ربايی حکومتی» ناميده و گفتند: «تمامی شواهد حاضر دال بر عدم حضور مهدی کروبی و فاطمه کروبی در منزل است.»

آن‌ها اعلام کردند که يکی از عروسان آقای کروبی به منزل آن‌ها مراجعه کرده اما حتا کسی برای پاسخ‌گويی جلوی درب منزل نيز حاضر نگرديد.

خانواده کروبی با بيان اين‌که کروبی و موسوی و همسران‌شان «زندانی سياسی حکومت» هستند گفته‌اند: «از آن‌جا که عقلانيت در سخنان دادستان و ديگر مقامات ديده نمی‌شود بخشی از اعمال غيرقانونی که ساواکی‌ها هرگز به آن مبادرت نمی‌کرد را بازگو کرده و شرح کامل ماوقع و برخورد شجاعانه و مثال‌زدنی خانم کروبی را به‌زودی منتشر خواهيم کرد.»

روز گذشته حجت‌الاسلام غلام‌حسين محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائيه ايران و دادستان کل کشور در يک نشست خبری اقدامات حکومتی عليه ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران مخالفان دولت را تأييد کرد.

وی گفت در مورد موسوی و کروبی اقدام قضايی صورت گرفته و اگر لازم باشد قدم‌های بعدی نيز برداشته می‌شود.

اژه‌ای افزود: «در مورد سران فتنه ابتدا ارتباط آن‌ها اعم از رفت و آمدها و ارتباطات تلفنی و غيرتلفنی محدود شد، اما اين قدم اول است که اگر اقتضائات فراهم شود قدم‌های بعدی در برخورد با آن‌ها برداشته می‌شود.»
 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما