خانه | خبر | اخبارایران

«انتقال مهدی کروبی و همسرش به مکان نامعلوم»

یکشنبه, 1389-12-08 16:00
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

منابع خبری مخالفان حکومت ايران می‌گويند مهدی کروبی و همسرش به «محل نامعلومی» منتقل شده‌اند.

 

به گزارش تارنمای جنبش راه سبز (جرس)، از شامگاه جمعه ششم اسفند جاری «مقامات امنيتی جمهوری اسلامی، مهدی کروبی و همسرش (فاطمه کروبی) را از منزلشان خارج کرده و به محل نامعلومی انتقال داده‌اند و از سرنوشت آن‌ها نيز خبری در دست نیست.»

 

جرس افزوده: «يکی از شاهدان عينی با مراجعه به کوچه‌ای که منزل مهدی کروبی در آن است، متوجه شد که نه تنها چراغ‌های منزلشان به‌طور کل خاموش بوده و اثری از حضور فرد يا افرادی در آن نمی‌باشد، بلکه از استقرار خودروهای نيروی انتظامی و همچنين لباس شخصی‌های پرسه‌زننده نيز خبری نيست.»

 

بنا بر این گزارش «هم‌زمان از ميرحسين موسوی و همسرش زهرا رهنورد نيز روزهاست نه خبری در دسترس است و نه از وضعيت سلامتی آنان اطلاعاتی کسب شده است.»

 

در همين حال کمپين بين‌المللی حقوق بشر در ایران روز گذشته به نقل از يک منبع که نامش فاش نشده، گزارش داد که «اين دو معترض سياسی در حصرخانگی نبوده و هم‌اکنون به يک خانه امن در اطراف شهر تهران منتقل شده‌اند.»

 

ميرحسين موسوی و مهدی کروبی از رهبران مخالف دولت به همراه همسرانشان از ۲۶ بهمن ماه گذشته به‌طور کامل در حصر خانگی قرار گرفته‌اند.

 

محمد خاتمی، رئيس‌جمهور پيشين ايران روز گذشته از ادامه حصرخانگی ميرحسين موسوی و مهدی کروبی ابراز نگرانی کرد.

فرزندان اين دو رهبر مخالف دولت نیز از تدام بی‌خبری درباره وضعيت والدين خود ابراز نگرانی کرده‌اند.

آيت‌الله علی‌محمد دستغيب، نماينده فارس در مجلس خبرگان نیز خواهان رفع حصر رهبران مخالفان شده است.

همچنین آيت‌الله دستغيب از مراجع تقليد منتقد حکومت که در شيراز سکونت دارد، در نامه‌ای سرگشاده به اعضای مجلس خبرگان، «حصر» ميرحسين موسوی و مهدی کروبی را «غيرقانونی و غير شرعی» خوانده است.

فشار بر موسوی و کروبی پس از تظاهرات ضدحکومتی ۲۵ بهمن ٨٩ که با فراخوان این دو رهبر مخالفان در تهران و چند شهر دیگر ایران برگزار شد، افزایش یافته است.

 

آيت‌الله صادق لاريجانی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران یک روز پس از این تظاهرات گفت قوه قضائيه راه را بر «اطلاعيه پراکنی سران فتنه» خواهد بست و اجازه نمی‌دهد بيش از اين از «تحمل نظام» سوء استفاده کنند.

 

در همین حال شورای هماهنگی راه سبز امید، از مخالفان حکومت ايران خواسته تا در اعتراض به حصر خانگی ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، ۱۰ اسفند جاری راهپيمايی کنند.

 

شورای هماهنگی راه سبز اميد که پس از بازداشت خانگی ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، مسئوليت هماهنگی حرکت‌های جنبش سبز را بر عهده گرفت، در چهارمين بيانيه خود، زمان راهپيمايی را ساعت پنج بعدازظهر سه‌شنبه ۱۰ اسفند ۸۹ و مسير آن را از ميدان امام حسين تا ميدان آزادی تهران اعلام کرده است.

در اين بيانيه محل راهپيمايی در شهرهای ديگر ايران، خيابان‌ها و ميدان‌های اصلی اعلام شده است.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

اقایان اصلاح طلب!
اقای عبدی! اقای کرباسچی! اقای موسوی خوئینی ها!
اقای ابطحی! چرا همگی ساکت هستید؟
بدانید که نفر بعدی خودتان هستید. بعد از کروبی و موسوی به سراغ شما می ایند.
اقایان مراجع تقلید که یک عمر نان دین و امام حسین را خوردید و از بالای منبر به ما عوام الناس درس فداکاری می دادید !
چه شده که صدایی از شما بلند نمی شود؟
اقای مکارم شیرازی!
اقای وحید!
اقای امینی!
اقای جوادی املی!
اقای شبیری زنجانی!
اقای مظاهری!
اقای گلپایگانی!
ایا منتظرید جنازه شیخ را تحویل بدهند تا ان وقت بیانیه صادر کنید و ابراز تاسف کنید؟
ای همه عالمان بی عمل! شما را چه شده است؟
مهدی کروبی برای دفاع از شرف و ادمیت و حریت من و شما فریاد زد و تسلیم ظالم نشد!
به انتظار چه نشسته اید؟
چرا سکوت کرده اید؟
چرا...؟

میرحسین موسوی,زهرا رهنورد,مهدی کروبی و همسرش توسط جمهوری ولایت وقیح ربوده شده اند

ملت ایران
آذم دزدی در روز روشن که شاخ و دم ندارد. حکومت افراطیون مذهبی به سرکردگی سید علی خامنه ای جنایتکار ملت را به لبه پرتگاه سقوط برده است. برای ریشه کن کردن آنان و تمام مزدوران رژیم قیام کنیم .

مهدی کروبی فقط به خاطر اینکه رهبرش اقای خامنه ای احمدی نژاد را بر او ترجیح داد،طوقیان کرد.کاری که همه اشرار پس از کنار گذاشتن شان انجام می دهند و با این کار خود قصد تخریب همه ان اشخاصی را دارند که با او در همه کاری شریک بوده اند، ولی دیگر او را ادم حساب نکرده و به جمع تاراج کنندگان راه نمی دهند و یا ارزش واحی اش را قدر نمی دانند.ایشان اصلأ درک درستی از ادمیت ندارند.

با درود و سپاس بی پایان از رادیو زمانه بابت درج این مطلب.

از اینکه برخی ازشما روحانیون اصلاح-طلب خودرا به خطر افکندید و بیانیه ای صادر فرمودید سپاسگزارم.

اما عالیجنابان مستحضر باشید که کار از بیانیه صادرکردن گذشته و پس از اینکه حکومت مطمءن شود که خطز چندانی در امحاء موسوی و کروبی برایش وجود ندارد به سراغ یک یک شما آخوندهای به اصطلاح "هم سیخ و هم کباب نگهدار" اصلاح-طلب خواهند آمد و همگی را به دوردستاهای نامعلوم خواهند برد.

راه حل این مشکل اینست که روز سه شنبه همه جضرات آیات عظام برای یکبار هم که شده از نشانه و حجت خدا بودن دست بردارند و بین ما مردم ظاهر شوند. با حضورتان در کانون جنبش هم مردم را تشویق و تشجیع خواهید کرد، هم اوباشان ممکن است کمتر به پرخاشجویی بپردازند و هم جان شما عزیزان از بلایی که هم اکنون به نامتان در بیت رهبری رقم زده شده محفوظتر خواهد ماند.
بیرون نیامدن شما و با مردم نبودن شما در روزهای سه شنبه 10و 17 و 24 اسفند به مصابه صادر کردن جواز دفن روحانیون میانه رو و اصلاح طلب یا بی طرف در آینده نزدیک خواهد بود. چه این امر به گستاخی سید علی و ارازل و اوباش ولایتمدارش اضافه خواهد کرد.

در این برهه از زمان نیامدن و استخاره کردن همان و تلف شدن جان عده ای منجمله خود جنابعالی همان. داستان سه ماهی را از کتاب مثنوی حتما به خاطر دارید. آرزوی بنده اینست که مثل آن ماهی عاقل هم اکنون "عزم راه مشکل جانکاه کنید." و با این یاران محراب و مسجد "مشورتی" هم نکنید که به یقین شما را از "مقدرت سست" خواهند کرد. اگر الان حرکت نکنید چندروز دیگر در دام "صیادعلی" گرفتار خواهید شد. شاید نحوه سخنان صریح بنده به گستاخی شبیه باشد اما قصد بنده چنین نیست و از پیشگاه شما تقاضای عفو دارم.

به این ترتیب در خانه ماندن و گفتن اینکه انشاالله گرگ نیست شما را و دیگر روحانیون اصلاح-طلب را بیمه نخواهد کرد ولی با بیرون آمدن و پیوستن به مردم جنبش تقویت میشود و جان شماعزیزان از هم خطر مرگ خزنده ای که از بیت رهبری به سوی شما در حرکت است مصون خواهد ماند.

اگر هم خدای ناکرده مورد ضرب و شتم و بی حرمتی ارازل قرار بگیرید که احتمال وقوع آن زیاد هم هست مطمِءن باشید که "سنگ بی ارزش اگر کاسه زرین شکند قیمت سنگ نیفزایدو زر کم نشود"
دشوارترین حالت ممکن آست که شما هم در این ددگیریها به درجه رفیع شهادت نایل شوید. در اینصورت خون شما نهال جنبش مردمی ایران را آبیاری خواهد کرد و نام شما در تاریخ ایران جاودان خواهد ماند.

با احترام و به امید زیارت شما در خیابان زند در روزهای سه شنبه.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما