خانه | خبر | اخبارایران

مشاور موسوی: «رفع بازداشت خانگی موسوی و کروبی، خواسته جنبش سبز است»

دوشنبه, 1389-12-02 17:34
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

اردشير اميرارجمند، مشاور ميرحسين موسوی گفته است رفع بازداشت خانگی موسوی و مهدی کروبی دو تن از رهبران مخالف، «خواسته جدی جنبش سبز» است.

 

امیرارجمند به تارنمای کلمه گفته است: «حصر و ايجاد محدوديت برای همراهان سرافراز جنبش نه تنها مردم را دلسرد نمی‌کند، بلکه انگيزه‌ای جديد و قوی‌تر در آن‌ها برای پافشاری بر تحقق مطالبات مشروع خود ايجاد می‌کند.»

 

فشار بر مهدی کروبی و ميرحسين موسوی دو تن از رهبران مخالف دولت پس از تظاهرات ضددولتی ۲۵ بهمن ٨٩ افزايش يافته است. تظاهرات ۲۵ بهمن با فراخوان موسوی و کروبی برگزار شد. اين دو رهبر مخالف دولت حدود يک هفته است که در بازداشت خانگی به‌سر می‌برند.

 

مشاور موسوی با اشاره به حضور نیروهای امنيتی در روز اول اسفند گفت: «همان‌طور که پيش‌بينی می‌شد، فضای رعب و وحشتی که با حضور نيروهای لباس‌شخصی و يگان ويژه ايجاد کرده بودند، مانع تحقق سنت حسنه قدردانی از شهدا و نشان دادن مخالفت با استبداد، توسط مردم، نشد.»

 

تظاهرات اول اسفند ٨٩ با فراخوانی «شورای هماهنگی راه سبز امید» برای گرامیداشت صانع ژاله و محمد مختاری که در جریان تظاهرات ۲۵ بهمن کشته شدند، برگزار شد.

 

منابع حقوق بشری می‌گویند در جریان تظاهرات روز گذشته، «صدها» نفر از معترضان بازداشت شده‌اند.

 

خبرگزاری حقوق بشر ايران (رهانا) نوشته است که در تجمع‌های اعتراضی روز گذشته در تهران «صدها نفر» به صورت فله‌ای بازداشت و به بازداشتگاه‌های مختلف منتقل گرديده‌اند. تارنمای رهانا همچنین از بازداشت دست‌کم ۵۰ نفر در شيراز و خشونت نيروهای بسيجی خبر داده است.

 

تارنمای جمعيت مبارزه با تبعيض تحصيلی نیز خبر داده است که نزديک به ۱۵۰ تن از شهروندان معترض در رشت، توسط نيروهای امنيتی بازداشت شده و به مکانی نامعلوم منتقل شده‌اند.

 

در همین حال سازمان «عدالت برای ايران» از شاهدان عينی خواسته تا مشاهدات خود را از «سرکوب و نقض حقوق بشر» در تظاهرات ۲۵ بهمن و اول اسفند به اين سازمان ارسال کنند.

 

مشاور موسوی در ادامه مصاحبه با کلمه، ابراز امیدواری کرده «فعالان جنبش سبز بر اساس خرد جمعی و تحليل دقيق از شرايط، با شجاعت، تدبير، صبر، استقامت و هماهنگی، قدم‌های بعدی را با استواری و صلابت بيشتر بردارند.»

 

وی افزوده: «اميدواريم که شورای هماهنگی راه سبز اميد بتواند در اين راستا در کنار رهپويان دلير جنبش سبز، نقش مفيد و موثری ايفا نمايد.»

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

با سلام چند سئوال ساده داشتم
اول اینکه این آقای اردشیر امیر ارجمند چه سابقه ای دارد ؟
دوم از کی مرسوم شده است که رهبری یک جنبش از طریق نایب خود حرفهایش را بزند ؟
سوم این شورای هماهنگی سبز چه کسانی هستند ؟ و قرار است جه نوع کارهایی را انجام دهند ؟
جهارم چرا ایشان بجای بسیج نیرو برای آزاد سازی تمام دستگیر شده گان شعار حصر خانگی سر می دهد ؟ محاصره منزل آقای موسوی دقیقا با هدف حفظ سلامتی ایشان و جلوگیری از تعرض عناصر متعصب و بی اطلاع از وقایع سیاسی گشور صورت گرفته و لذا با این اقدام سعی دارند که از تکرار حادثه ترور سعید حجاریان توسط امثال سعید عسکر ها جلو گیری کنند .
پنجم اینکه اگر مردم به دعوت شما بخیابان آمده اند چرا شعارهای مردم را که در " مرگ بر اصل ولایت فقیه " ویا مرگ بر دیکتاتور و یا مرگ بر خامنه ای سر می دهند را انکار و یا سانسور می کنید ؟

با درو

شاید امروز و فردا روزهای خوبی باشند که سیل معترضین به سوی خانه های آقایان کروبی و موسوی بروند و آنها را از حصر بیرون آورند. اگر خدای نکرده اوباشان و ارازل ولایتمدار به این عزیزان آسیبی برسانند که جبران ناپذیر باشد هی بر خود لعنت خواهیم کرد که ای کاش اله کرده بودیم و بله نکرده بودیم.

به همین دلیل فراخوان برای بزرگداشت شهید دانشگاه شیراز را میتوانیم با این رویداد هم زمان کنیم و تودهنی محکمی به دیکتاتور بزدیم که دیگر روی لشکرکشی بر علیه مردم خود را نداشته باشد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما