خانه | خبر | اخبارایران

کروبی: تا آخرين لحظه در کنار مردم خواهم ماند

یکشنبه, 1389-12-01 13:00
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مهدی کروبی در نامه‌ای به رئيس قوه قضائيه ايران تجمع‌های اخير نيروهای طرفدار دولت در برابر منزلش را کار گروهی «اسلام‌نما» خواند.

سحام‌نيوز، تارنمای نزديک به مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت ايران، نامه تازه‌ای را از کروبی منتشر کرد.

به نوشته اين وب‌سايت، آقای کروبی به دليل بازداشت کامل خانگی و عدم توانايی ارسال نامه مستقيم به آيت‌الله صادق لاريجانی، رئيس قوه قضائيه، اين نامه را در اختيار تارنمای‌ سحام‌نيوز قرار داده تا آن را منتشر سازد.

مهدی کروبی در اين نامه نوشته است که در شب‌های اخير گروه‌های موتورسوار به همراه چند «روحانی‌نما» در مقابل خانه وی جمع شده و به دادن شعار و «فحاشی و هتاکی» پرداخته‌اند.

کروبی نوشته است: «اين افراد مراسم‌شان را با به‌کار بردن زشت‌ترين کلمات در رابطه با “به اصطلاح سران فتنه” و نيز برخی سران و مقامات حکومتی و خانواده آنان آغاز؛ و با دعا و طلب طول عمر برای “مقام رهبری” به پايان می رسانند!»

دبيرکل حزب اعتماد ملی افزوده است: «با کف و سوت و فحاشی و سينه‌زنی و دعای فرج؛ به خيال خام‌شان در حال خدمت به اسلام و مسلمين هستند! جالب است اين افراد با لحظه شماری برای پايان بردن کار فرهنگی‌شان به‌دنبال ورود به ساختمان و قتل ساکنين آن هستند!»

مهدی کروبی نوشته است: «من برای آبروی حکومت به شما می‌گويم که اين نوع رفتار از اسلام و جمهوری اسلامی و روحانيت عبور کرده و نگران اين جريان بوده و هستم.»

اين تنش‌ها در پی برگزاری راه‌پيمايی ۲۵ بهمن مخالفان دولت ايران، با فراخوان میرحسین موسوی و مهدی کروبی و در حمايت از مردم مصر و تونس صورت گرفت. اين راه‌پيمايی به تظاهرات ضددولتی تبديل شد و نيروهای امنيتی به تظاهرکنندگان حمله کردند که طی آن صانع ژاله و محمد مختاری دو تن از معترضان کشته، ده‌ها نفر زخمی و بيش از هزار نفر بازداشت شدند.

ميرحسين موسوی و مهدی کروبی از روز ۲۳ بهمن‌ماه جاری در بازداشت خانگی به‌سر می‌برند و تماس‌های عادی آنان قطع شده است.

شب ۲۶ بهمن‌ماه نيز نزديک به ۲۰ نفر از نيروهای امنيتی جمهوری اسلامی ايران با يورش به منزل حسين کروبی؛ فرزند مهدی کروبی، قصد بازداشت وی را داشتند.

 

حمله‌کنندگان پس از ناکام ماندن در بازداشت حسين کروبی در منزل وی را شکسته، وارد خانه شده و در آن‌جا مستقر شدند.

از سوی ديگر فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی نيز روز چهارشنبه گذشته در ارتباط با تجمع طرفداران دولت در برابر خانه‌شان، نامه‌ای خطاب به علی لاريجانی، رئيس مجلس ايران نوشت.

 

همسر مهدی کروبی، اين حملات را در ادامه سخنان علی لاريجانی در مجلس و شعارهای گروهی از نمايندگان مجلس عليه موسوی و کروبی دانست که فردای راه‌پيمايی ۲۵ بهمن روی داد.

 

وی در اين نامه نوشت: «اينجانب در خلال حملات اوباش در شب‌های مقدس رمضان به مقام رهبری نامه‌ای نگاشتم و اعلام کردم اختلاف جناب‌عالی با همسرم چه ارتباطی با حق زيستن ما دارد، اما امروزه پذيرفته‌ام در نظامی که بيشترين نقش را در دوران مبارزه و شکل‌گيری آن داشتيم، ديگر حقی برای زيستن ساده هم نداريم.»

 

مهدی کروبی در ادامه نامه خود خطاب به آيت‌الله لاريجانی از وی خواسته است تا وعده‌هايی را که در سخنرانی‌ها مبنی بر محاکمه وی مطرح کرده‌اند هر چه زودتر عملی گردد. وی نوشته است: «باشد که در دادگاهی عادل و علنی، مردم به حقيقت آگاهی يابند.»

اين نامزد انتخابات دهمين دوره رياست جمهوری در ايران در پايان نامه خود آورده است: «هيچ گونه تزلزلی در استواری مهدی کروبی در دفاع از حقوق برحق مردم ايران به‌وجود نخواهد آمد و تا آخرين لحظه در کنار مردم خواهم ماند.»

روز ۱۳دی‌ماه نيز مهدی کروبی در نامه‌ای خطاب به مردم ايران اعلام کرده بود که حاضر است در يک دادگاه علنی که مردم بتوانند حرف‌های دو طرف را بشنوند و قضاوت کنند، شرکت کند.

کروبی نوشته بود: «برای همه مواضع‌ام ادله محکمی دارم چرا که ۲۱ سال است با اين قضيه‌ها مدام به صورت‌های مختلف درگيربودم و آرامشی هم نداشتم و من آماده‌ام دادگاه به هرصورت که باشد و برگزار شود.»
 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما