خانه | خبر | اخبارایران

آيت‌الله جنتی: اين‌ها را در خانه خود زندانی کنيد

جمعه, 1389-11-29 14:20
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

آيت‌الله احمد جنتی در نماز جمعه امروز تهران برای مقابله با «سران فتنه» پيشنهاداتی را به قوه قضائيه ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری‌های ايران، احمد جنتی، دبير شورای نگهبان برای مقابله با ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران مخالفان دولت ايران، گفت که بايد آن‌ها را در خانه‌های‌شان زندانی کرد.

جنتی به قوه قضائيه ايران پيشنهاد داد: «درهای خانه‌های اين افراد بايد بسته شود، رفت و آمد آن‌ها با عوامل‌شان بايد قطع شود، تلفن، اينترنت و وسايل ارتباطی اين‌ها بايد مسدود شود و در حقيقت در خانه خود زندانی شوند.»

روز گذشته نيز آيت‌الله صادق لاريجانی، رئيس قوه قضائيه ايران گفته بود قوه قضائيه راه را بر «اطلاعيه پراکنی سران فتنه» خواهد بست و اجازه نمی‌دهد بيش از اين از «تحمل نظام» سوء استفاده کنند.
 

اين در حالی است که مخالفان دولت ايران از بی‌خبری «مطلق» از ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد ابراز «نگرانی» کرده‌اند.

آن‌ها گفته‌اند از روز سه‌شنبه ۲۶ بهمن ۸۹ منزل ميرحسين موسوی در «محاصره کامل» است و همه ارتباطات وی قطع شده است.

محافظان موسوی گفته‌اند که تعدادی از مأموران امنيتی در منزل موسوی حضور دارند و مانع هرگونه دسترسی به وی می‌شوند. گفته می‌شود که حصر خانگی موسوی به دستور دادستانی تهران انجام شده است.

سه روز پیش نیز دختران ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد گفته بودند که از وضعيت پدر و مادر خود هيچ اطلاعی ندارند. آن‌ها نگران وضعيت پدر و مادرشان هستند و هيچ‌گونه اطلاعی از وضعيت و سلامتی آن‌ها ندارد.

آيت‌الله جنتی در ادامه سخنان خود در مورد تقاضای محاکمه و اعدام «سران فتنه» گفت: «اين‌ها به‌خودی خود اعدام شده‌اند و علی‌رغم درخواست دوستان بايد گفت که اين‌ها نزد افکار عمومی و در جامعه سقوط کرده‌اند.»

دبير شورای نگهبان در باره تظاهرات مخالفان در روز ۲۵ بهمن گفت: «چند آدم شاخ‌شکسته را به خيابان کشانديد، جوانان را کشتيد و مجروح کرديد و هنوز نمی‌فهميد که مردم از شما متنفرند و شما را نفرين می‌کنند.»

مخالفان دولت ايران، روز ۲۵ بهمن‌ در پی فراخوان ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، برای راه‌پيمايی در پشتيبانی از قيام مردم مصر و تونس به خيابان‌ها آمده بودند. با اين حال اين راه‌پيمايی با حمله مأموران امنيتی به تظاهرات ضددولتی تبديل شد.

در پی راه‌پيمايی ۲۵ بهمن‌ که منجر به کشته شدن صانع ژاله و محمد مختاری دو جوان معترض، زخمی شدن ده‌ها نفر و بازداشت ۱۵۰۰ نفر شد؛ حمله‌های مقامات دولتی و طرفداران دولت به موسوی و کروبی افزايش بی‌سابقه‌ای يافته است.

 

افزون بر بيانيه تند نمايندگان مجلس و برنامه‌های متعدد راديو و تلويزيون دولتی و همچنين مطبوعات رسمی ايران عليه آن‌ها، تجمعی نيز دو شب پيش در ميدان ارک و در مقابل دفتر دادستانی برگزار گرديد که در آن شعارهايی عليه موسوی و کروبی داده شد. طرفداران دولت سپس در مقابل منزل مهدی کروبی تجمع کرده و عليه وی شعار دادند.

 

موسوی و کروبی اما با انتشار بيانيه‌های جداگانه‌ای از «راه‌پيمايی شکوهمند ۲۵ بهمن‌» دفاع کرده و اعلام نمودند که همچنان بر سر خواسته‌های خود ايستاده‌اند.
 

مهدی کروبی در آخرين اظهار نظر خود گفته است که حاضر است هر چه سريع‌تر در يک دادگاه علنی شرکت کند.

وی خطاب به نيروهای دولتی گفت: «اگر غيرت و شجاعت داريد لااقل مانند حکومت شاه رفتار کنيد که اگر مبارزانی مانند طالقانی، گلسرخی، بخارايی و ده‌ها مبارز با انديشه‌های متفاوت را به بند می‌کشيد اجازه انتشار محاکمات آن‌ها در رسانه‌ها را می‌داد.»

کروبی همچنين افزود: «آن‌چه امروز در کشور حاکم است نه جمهوری است و نه اسلامی. يعنی جمهوری اسلامی توسط ميراث‌خواران حکومتی، سرنگون شده است.»
 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

عبدالرضا داوری

معاون سابق ایرنا مدیر هفت شغله در دولت عدالت گفت .

۲۹م بهمن ۱۳۸۹ در ساعت ۱۶:۵۳
عبدالرضا داوری
معاون سابق ایرنا مدیر هفت شغله در دولت عدالت

طبق آماری که خود ایشان اعلام نمودند تاکنون بیش از هفت شغل مهم دارند

دانش آموخته دکترای مهندسی مکانیک دانشگاه تهران(گرایش نانوتکنولوژی)
دانشجوی سال آخر دکتری اقتصاد توسعه دانشگاه ملی تاجیکستان
عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی
مدیرعامل موسسه صندوق بازنشستگی صنایع مس ایران
رییس هیئت مدیره باشگاه ورزشی صنعت مس کرمان
رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه و آبادانی استان کرمان
عضو هیئت مدیره،دبیر و سخنگوی انجمن صنفی روزنامه نگاران و خبرنگاران ایران
مشاور عالی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
مدیرمسئول روزنامه گسترش صنعت
در اینجا دغدغه هایم را قلمی می کنم…
http://www.turbulence.blogfa.com/

این هنوز زنده هست?

سخنان این قسیل اسلامی نشان دهنده رعب و وحشت رژیم است که با هم آهنگی پشت پرده ولایت ضحاک می خواهند سران جنبش را ایزوله و از مردم جدا کنند. این ابلهی فقط و فقط شایسته این جماعت می باشد و بس. اینها با مغز تهی نمی توانند حساب کنند و فکر کنند امروز دیگر رهبری برای گوسفندان است و انسان های آزاده رهبری نمی خواهند. کروبی و موسوی نمی خواهند و نخواهند توانست این جنبش را رهبری کندد این مردم و جوانان خودشان راه ها و راهکار ها را تعیین می کنند. آنها فقط با ایستادگی که در مقابل دیکتاتور کردند به عنوان سنبل این جنبش هستند. دوباره خشمم را فرو می برم و مرگ بر تو را فراموش می کنم و می گویم امیدوارم روزی را شاهد باشم که شماها را در دادگاهی دموکرات محاکمه می کنند و مردم پی ببرند که این جنایات شما چند درصد خودفروختگی و چه حد از روی حماقت بوده است.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما