خانه | خبر | اخبارایران

حمله نيروهای امنيتی به منزل حسين کروبی

چهارشنبه, 1389-11-27 16:13
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

نيروهای امنيتی با حمله به منزل حسين کروبی، فرزند مهدی کروبی قصد بازداشت وی را داشتند.

به گزارش سحام‌نيوز، شب گذشته نزديک به ۲۰ نفر از نيروهای امنيتی جمهوری اسلامی ايران با يورش به منزل حسين کروبی؛ فرزند مهدی کروبی، قصد بازداشت وی را داشتند.

بنا بر اين گزارش حمله‌کنندگان پس از ناکام ماندن در بازداشت حسين کروبی در منزل وی را شکسته، وارد خانه شده و در آن‌جا مستقر شدند.

حسين کروبی به سحام‌نيوز گفته است: «اين افراد متاسفأنه با تخريب اموال و بر هم زدن آسايش عمومی و نيز و با ايجاد رعب و وحشت در ساختمان مسکونی، اسباب ناراحتی و وحشت را در ميان همسايگان فراهم کرده‌اند.»

حسين کروبی: «اين رفتارها نه اسلامی‌ است و نه ايرانی و نه حتی انسانی! بلکه شبيه رفتار حکومت‌های فاشيستی در برخورد آن‌ها با مخالفين‌شان است.»

حسين کروبی سه هفته پيش نيز به اداره اطلاعات احضار و برای چند ساعت بازداشت شده بود.
 

همچنين شب گذشته گروهی از طرفداران دولت پس از برگزاری گردهمايی در ميدان ارک و در برابر دادستانی تهران به سوی منزل مهدی کروبی رفته و در آن‌جا به سر دادن شعار عليه وی پرداختند. تجمع آن‌ها در برابر خانه کروبی تا نيمه‌شب به طول انجاميد.

در گردهمايی ميدان ارک تجمع‌کنندگان خواستار دستگيری و اعدام مهدی کروبی و ميرحسين موسوی شده بودند.

از سوی ديگر فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی در ارتباط با تجمع شب گذشته طرفداران دولت در برابر خانه‌شان، نامه‌ای خطاب به علی لاريجانی، رئيس مجلس ايران نوشت.

همسر مهدی کروبی، حملات شب گذشته را در ادامه سخنان علی لاريجانی در مجلس و شعارهای گروهی از نمايندگان مجلس عليه موسوی و کروبی دانست.

وی در اين نامه نوشت: «اينجانب در خلال حملات اوباش در شب‌های مقدس رمضان به مقام رهبری نامه‌ای نگاشتم و اعلام کردم اختلاف جناب‌عالی با همسرم چه ارتباطی با حق زيستن ما دارد، اما امروزه پذيرفته‌ام در نظامی که بيشترين نقش را در دوران مبارزه و شکل‌گيری آن داشتيم، ديگر حقی برای زيستن ساده هم نداريم.»

فاطمه کروبی اين شيوه‌ها را «ابداعی و بدوی» ناميده که « قرن‌هاست نمونه‌ای از آن در جوامع غيرمتمدن هم ديده نشده است»

وی با اشاره به حصر کامل خود و همسرش توسط نيروهای امنيتی از روز پنج‌شنبه گذشته و قطع همه تلفن‌ها و همچنين حمله شبانه به خانه فرزندش حسين کروبی، نوشته است: «از آن‌جا که سخن از قانون‌گرايی کرده‌ايد، موجب امتنان است معيارهای قانونی برای اين رفتارهای مذبوحانه، غيرانسانی و البته کودکانه که هيچ خللی در انتخاب راه همسرم ايجاد نمی‌کند را جهت اطلاع اينجانب و تنوير افکار عمومی معين نمائيد.»

در پی راهپيمايی ۲۵ بهمن‌ که منجر به کشته شدن صانع ژاله و محمد مختاری دو جوان معترض، زخمی شدن ده‌ها نفر و بازداشت ۱۵۰۰ نفر شد؛ حمله‌های مقامات دولتی و طرفداران دولت به ميرحسين موسوی و مهدی کروبی افزايش بی‌سابقه‌ای يافته است.

 

مقامات حکومتی و نيروهای طرفدار دولت در دو روز گذشته بارها خواستار محاکمه و حتا اعدام اين دو مخالف دولت شده‌اند.
 

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما