خانه | خبر | اخبارایران

نمایندگان اصلاح‌طلب خواهان «سعه صدر» حکومت ایران شدند

سه شنبه, 1389-11-26 15:58

نمايندگان اصلاح‌طلب مجلس ايران از حکومت اين کشور خواسته‌اند در برابر «منتقدان مصلح» با «سعه صدر» برخورد کند.

 

به گزارش وب‌سايت پارلمان‌نيوز، نمايندگان اصلاح‌طلب طی بیانیه‌ای همچنین خواهان ايجاد فضايی برای بيان «نقد‌های منصفانه و دلسوزانه به‌منظور اصلاح امور» شده‌اند.

 

اين بیانیه افزوده «در شرايط حساس فعلی، کشور بيش از هر زمان ديگری نياز به آرامش دارد؛ لذا اقداماتی که در جهت تنش‌زايی انجام می‌شود، خصوصاً اقداماتی که به خشونت در جامعه دامن بزند، به نفع کشور و نظام نيست.»

 

نمايندگان اصلا‌ح‌طلب اعلام کرده‌اند «اصلاح طلبی به معنای حرکت در چارچوب قانون اساسی و اعمال اصلاحات نيز با روش‌های مدنی است و با اقدامات خلاف قانون، مخالف است و هرگونه اقدام خلاف قانون از ديدگاه اصلاح‌طلبان محکوم است.»

 

اکثريت نمايندگان مجلس ايران را اصولگرايان تشکيل می‌دهد و اصلاح‌طلبان در اقليت هستند.

 

۲۲۳ نماينده دیگر مجلس نیز طی بيانيه‌ای خواهان «اشد مجازات برای ميرحسين موسوی و مهدی کروبی» شدند.

 

اين نمايندگان طرفدار دولت نوشته‌اند که ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران مخالف دولت ايران، با دعوت به تظاهرات روز گذشته «فتنه» ديگری به‌راه انداخته و برای رسانه‌های غربی آمريکايی «خوراک تبليغاتی» تهيه کردند.

 

مخالفان دولت ايران، روز گذشته در پی فراخوان موسوی و کروبی برای راه‌پيمايی در حمايت از قيام مردم مصر و تونس به خيابان‌ها آمده بودند. با اين حال اين راه‌پيمايی به تظاهرات ضددولتی تبديل شد.

 

در همین حال امروز صبح نیز نمايندگان مجلس با سردادن شعار‌هايی در مجلس، خواهان «اعدام» ميرحسين موسوی و مهدی کروبی شده بودند.

نمايندگان با شعار «مرگ بر موسوی، کروبی و خاتمی»، فريادهای خود را آغاز کرده و سپس اين شعارها به فرياد «موسوی، کروبی اعدام بايد گردند»، تغيير يافت.

 

علی لاريجانی، رئيس مجلس نيز در سخنان امروز خود راه‌پيمايی مخالفان در روز دوشنبه ۲۵ بهمن ٨٩ را دارای «ماهيت آمريکايی و صهيونيستی» توصيف کرد و آن را «محکوم» نمود.

 

رئیس مجلس بدون اشاره به نام موسوی و کروبی گفت «آقايانی که اطلاعيه صادر کردند در دام آمریکا افتادند.» وی شکل‌گيری راه‌پيمايی ۲۵ بهمن را با «تحريک آمريکا» ارزيابی کرد.

رادیو و تلویزیون دولتی ایران نیز از صبح امروز در بخش‌های خبری مختلف مصاحبه‌هایی را با نمایندگان مجلس پخش کرده که همگی خواهان «اشد مجازات» موسوی و کروبی شدند.

 

ناظران سیاسی احتمال داده‌اند که شدت گرفتن این فضا علیه رهبران مخالف دولت، می‌تواند به معنای برخورد قضایی حکومت ایران با موسوی و کروبی باشد.

 

این دو رهبر مخالف دولت از چند روز پیش در «حصر خانگی» به‌سر می‌برند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

تا آنجا که به من مربوط میشود، این نمایندگان بی جا کرده اند که خواهان « سعه صدر» حکومت شدند. حکومت یک وظیفه ای دارد، همین قانون اساسی برای حکومت و رهبر آن وظایف و چارچوبی تعیین کرده. «سعه صدر» پیشکش! ما میخواهیم به همان چارچوب و مقررات و وظایفی که قانون اساسی تعیین کرده پایبند باشد. مگر مردم چه کرده اند که حالا حکومت بیاید و خویشتن داری کند و «سعه صدر » داشته باشد؟ تهران ، بابک

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما