خانه | خبر | اخبارایران

درخواست مجوز راه‌پيمايی از سوی موسوی و کروبی

یکشنبه, 1389-11-17 14:59
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

موسوی و کروبی، از دولت ايران خواستند تا برای همبستگی با مردم تونس و مصر به آن‌ها اجازه راه‌پيمايی داده شود.

به گزارش وب‌سايت کلمه ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران مخالفان دولت ايران، با ارسال نامه‌ای به مصطفی محمدنجار، وزير کشور ايران درخواست مجوز راه‌پيمايی کردند.

آن‌ها در نامه خود آورده‌اند: «به منظور اعلام همبستگی با حرکت‌های مردمی در منطقه به‌ويژه قيام آزادی‌خواهانه مردم تونس و مصر بر عليه حکومت استبدادی در کشور، درخواست صدور مجوز برای دعوت به راه‌پيمايی مردمی طبق اصل ۲۷ قانون اساسی در جهت حمايت از قيام مردم اين دو کشور مسلمان را در روز دوشنبه ۲۵ بهمن ساعت سه بعدازظهر از ميدان امام حسين تا ميدان آزادی را داريم.»

در ماه‌های اخير کشورهای عربی منطقه دستخوش تحولات تازه‌ای شده‌اند و در مخالفت با حکومت‌های اين کشورها چندين تظاهرات اعتراضی برگزار شده است.

اين اعتراضات به‌ويژه در مصر و تونس چشمگير بود که طی آن زين‌العابدين بن‌علی، رئيس جمهوری تونس اين کشور را ترک کرد و در مصر نيز حکومت حسنی مبارک تحت فشار مردم دچار تغييراتی شده و در بحران سياسی به‌سر می‌برد.

حکومت ايران ضمن حمايت از حرکت مردم در جهان عرب اين تحولات را دارای «انگيزه اسلامی» می‌داند.
 

جمهوری اسلامی ايران «سرکوب مردم» توسط حکومت‌های منطقه را محکوم کرده و خواهان ادامه تظاهرات اعتراضی در اين کشورها است.

اين مواضع در حالی اعلام می‌شود که پس از انتخابات دهمين دوره رياست جمهوری در ايران، تظاهرات مردم معترض به نتايج آن بارها توسط نيروهای دولتی مورد حمله قرار گرفت و به گفته مخالفان ده‌ها نفر کشته شده و مورد شکنجه قرار گرفتند. همچنين پس از اين انتخابات بازداشت‌های گسترده‌ای نيز صورت گرفت.

حکومت ايران وقايع پس از انتخابات را «فتنه» و توطئه دشمنان و به‌ويژه کشورهای غربی می‌داند.
 

در اين مدت کروبی، موسوی و گروه‌های اصلاح‌طلب در ايران چندين بار از وزارت کشور تقاضای برگزاری راه‌پيمايی قانونی را نموده اما مقامات دولت ايران هر بار اين تقاضاها را رد کرده‌اند.

موسوی و کروبی افزون بر درخواست‌هايی برای برگزاری راه‌پيمايی در آغاز وقايع پس از انتخابات، يک بار در سالگرد ۲۲ بهمن و يک بار نيز در سالگرد انتخابات در روز ۲۲ خرداد چنين تقاضايی را مطرح کرده بودند.
 

ميرحسين موسوی و مهدی کروبی در آخرين ديدار خود از تحولات منطقه پشتيبانی کردند.
 

آن‌ها با مقايسه وقايع پس از انتخابات دهمين دوره رياست جمهوری در ايران و حوادث مصر گفتند: «امروز در مصر با وجود تنش‌ها و درگيری‌ها اجازه راه‌پيمايی به معترضين داده می‌شود تا مشخص شود کفه اقبال اجتماعی کدامين جريان سنگين‌تر است لذا ما معتقديم اگر در ايران نيز به معترضين پس از انتخابات اجازه راه‌پيمايی داده شود مشخص خواهد شد کدام جريان از پايگاه اجتماعی و مردمی برخوردار است.»
 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

این در واقع یک فراخوان هست.همه میدونیم که چنین مجوزی داده نمیشه ولی موسوی و کروبی با با این درخواست از وزارت کشور مردم رو به خیابونا دعوت کردن.این در واقع یک در خواست از مردم هست نه وزارت کشور.درخواست برای اعتراض به این همه ظلم.به این همه اعدام.به دروغ.به سرکوب.به خفقان!!!!!!!!!

بی بی سی فارسی هیچ چی از این اتفاق مهم روی سایتش نداره،! جالبه نه ؟!! پیش بسوی آزادی...

مجوز بدهند یا ندهند نباید فرقی در تصمیم ما بکند از 25 بهمن باید خیابان ها را به تسخیر خود درآریم. مصمم و پیشتاز باید از تجربیات مبارزان تونس و مصر استفاده کنیم دیگر خیابان ها را به نیروهای سرکوبگر نسپاریم باید تا پیروزی نهایی در خیابانها بمانیم و تا وقتی که استبداد به جهنم نرفته سنگر خیابانی را ترک نکنیم. از همه نیروهای مردمی ارتش و سپاه بخواهبم که مردم را پشتبانی بکنند و آنچه را که در مصر رویداد سرمشق خود قرار دهند و به مردم بپیوندند که پیروزی از آن مردم است دوستان به پیش تا مرگ استبداد

تقاضای مجوز 25 بهمن ، رفع مسولیت کردن موسوی و کروبی
این دوستان یا حوادث 20 تا 30 خرداد 60 را بیاد نمی اورند و یا خودشان را زده اند به کوچه علی چپ در هیچ زمانی حکومت روحانیان در ایران به کسی مجور
راهپیمایی نداده است . همه گروه ها خودشان براساس حق طبیعی و قانون اساسی
بیرون امده و تظاهرات کرده اند و کتک هم خورده اند ولی حرفشان را به میان
مردم برده اند. د رخوب معلوم است که وزارت کشور ، اصلا جواب نمی دهد بعدش چه :؟ الکی ملت را دل خوش نکنید .خدا را خوش نمی اید

آقايان موسوي و كروبي لطفا عنايت داشته باشند ما اگر بيرون بياييم براي اين نيست كه رئيس جمهور عوض شود و نظام هم سر جاش باقي بماند! ما اگر بيرون بياييم ديگر به خانه باز نميگرديم تا كل بساط اين نظام جمع شود. ديگر نه از دوران طلايي امام خميني ياد كنيد و نه به اصل نظام اعتقاد داشته باشيد. يا رومي روم، يا زنگي زنگ.
لطفا تكليفتان را با نظام و يا مردم روشن كنيد و بين اين دو يكي را انتخاب كنيد.

آفرین! این درخواست و درواقع حرکتی هشیارانه است. حکومت آخوندی با بی پاسخ گذاشتند این درخواست حرفهای اخیر خامنه ای را معنا میکند. اینها نه به مردم و نه به هیچ دین وآیینی اعتقاد ندارند جز به حکومت کردن خودشان و ثروت افسانه ای غارت شده از مردم. بگفته آقای خمینی حفظ حکومت اوجب واجبات است. یعنی برای آن هرخیانت و جنایتی آزاد است. دیگر چه میتوان گفت؟ تهران : بابک

این یه چراغ سبز از جانب نائبان امام زمان مهدی کروبی و موسوی است پس بی مجوز یا با مجوز روز 25 بهمن در صحنه حاظرمی شویم

موسوی وکروبی طرفدارانشان این آرزو را به گور خواهند برذ

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما