خانه | خبر | اخبارایران

دادگاه سه کوهنورد آمريکايی برگزار شد

یکشنبه, 1389-11-17 14:02
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

 دادگاه رسيدگی به اتهامات سه کوهنوردآمريکايی، امروز به‌شکل غيرعلنی و بدون حضور سارا شورد صبح امروز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران، دادگاه شين بائر، جاش فتال و سارا شورد، سه متهم به جاسوسی و ورود غير قانونی به خاک ايران، ساعت ۱۰ صبح امروز به رياست قاضی صلواتی برگزار شد.

ليويا لئو اگوستی، سفير کشور سوئيس که در نبود سفارت آمريکا در ايران حافظ منافع اين کشور در جمهوری اسلامی است در اين دادگاه شرکت کرد.

سفير سوئيس به ايرنا گفت: «مرا به دادگاه دعوت نکرده بودند و خودم برای حضور در جلسه رسيدگی به اتهامات سه آمريکايی تصميم گرفتم که در دادگاه حضور يابم.»

ليويا لئو اگوستی افزود: «تا کنون مسئولان دادگاه اجازه حضور در جلسه رسيدگی به اتهامات سه آمريکايی را نداده‌اند و اکنون منتظر هستم که آيا اجازه ملاقات با سه آمريکايی را می دهند يا خير.»

بر اساس گزارش‌های منتشر شده سارا شورد، يکی از اين متهمان که ۲۳ شهريورماه امسال به قيد وثيقه ۵۰۰ ميليون تومانی آزاد شده بود، در اين دادگاه شرکت نکرد.

غلام‌حسين محسنی اژه‌ای، دادستان کل ايران و سخنگوی قوه قضائيه روز دوشنبه ۱۱ بهمن ماه جاری اعلام کرده بود سارا شورد به دادگاه انقلاب احضار شده است و محاکمه او ۱۷ بهمن (ششم فوريه) برگزار خواهد شد.
 

پيش از اين، عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران در روز چهارم آبان‌ماه سال جاری گفته بود در صورتی که سارا شورد برای جلسه دادگاه حضور نيابد وثيقه‌ای که سپرده است، ضبط می‌شود.
 

سفير سوئيس در رابطه با شرکت نکردن شورد در دادگاه گفت: «اين تصميم شخصی شورد بود و من از علت حاضر نشدن وی در دادگاه اطلاعی ندارم.»

غلام‌حسين محسنی اژه‌ای هفته گذشته گفته بود سعی بر اين است که محاکمه اين سه نفر به‌شکل علنی برگزار شود اما تشخيص اين امر با قاضی است.

شين بائر، سارا شورد و جاش فاتال، سه کوهنورد آمريکايی هشتم مرداد ماه سال ٨٨ در منطقه مرزی ايران و عراق به اتهام «عبور غير قانونی از خط مرزی ايران با عراق» بازداشت شدند.
 

به گفته مقام‌های ايرانی اين سه تبعه آمريکا برای «جاسوسی» وارد ايران شده‌اند، اين در حالی است که خانواده آن‌ها از «ورود اشتباهی» سخن می‌گويند و يکی از اين کوهنوردان، منکر ورود به خاک ايران شده ‌است.
 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما