خانه | خبر | اخبارایران

اظهارات رئيس مجلس ايران درباره تحولات مصر

پنجشنبه, 1389-11-14 14:52
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

علی لاريجانی در اظهاراتی با حمله به آمريکا اين کشور را متهم ساخت که دستور برخورد خشونت‌آميز با تظاهرات مخالفان حکومت مصر را داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی لاريجانی، رئيس مجلس ايران امروز در شهر بابلسر در مورد تحولات اخير مصر اظهارنظر کرد.

وی گفت: «آن‌چه در خاورميانه می‌گذرد جريان اسلامی است. غربی‌ها ديدند از دو راه مارکسيسم و ناسيوناليسم نمی‌توانند به جايی برسند بنابر اين به راه‌های ديگری تأسی می‌جويند.»

لاريجانی افزود: «سنت‌های اسلامی در اين منطقه وجود دارد. آن‌چه در تونس و مصر و کشورهای خاورميانه ديده می‌شود يک نوع بيداری اسلامی است.»
 

رئيس مجلس ايران گفت: «برخی رسانه‌های خارجی برای اين‌که تلقی اشتباه به وجود آورند نمادهای مارکسيستی را جا انداخته‌اند برای اين‌که جريانات بيداری منطقه را متهم به گرايش مارکسيستی کنند.»

علی لاريجانی سپس آمريکا را خطاب قرار داد و گفت: «به شما چه که در مصر چه می‌گذرد. يک روز می‌گويند به آن‌ها کمک می‌کنيم يک روز می‌گويند با مردم هستيم! چرا برای خود جايگاه قائل هستيد مگر فراموش کرديد که شما در عراق شکست خورديد.»

لاريجانی افزود: «معلوم است که شما دموکراسی آمريکايی را می‌خواهيد در منطقه ايجاد کنيد اگر دنبال دموکراسی واقعی بوديد با آن خشونت دستور نمی‌داديد با اسب و شتر به تظاهرکنندگان حمله کنند. اين دموکراسی شتری است.»

روز گذشته در نهمين روز تظاهرات مخالفان حکومت حسنی مبارک در مصر برای برکناری وی، درگيری‌های خونينی ميان طرفداران حکومت و مخالفان آن روی داد که طی آن دست‌کم پنج نفر کشته و ۱۵۰۰ نفر زخمی شدند.

مخالفان حکومت مصر طرفداران حسنی مبارک را نيروهای پليس لباس‌شخصی اين کشور می‌دانند که توسط دولت به آن‌ها پول پرداخت شده و از شهرهای مختلف برای سرکوب مخالفان فرستاده شده‌اند.

در درگيری‌های روز گذشته هواداران مبارک که مسلح به سلاح‌های سرد و چماق بودند با اسب و شتر به مخالفان حمله‌ور شدند.

در پی اين درگيری‌ها کشورهای غربی از جمله آمريکا هرگونه برخورد خشونت‌آميز با تظاهرات مسالمت‌آميز مخالفان حکومت مصر را محکوم کردند.

لاريجانی در ادامه سخنان خود گفت: «امروز قلدرهای دنيا به دنبال اين هستند که در چشم ملت خاورميانه خاک بپاشند تا واقعيات را نبينند اما اشتباه می‌کنند مردم خاورميانه بيدار شده‌اند.»
 

وی با اشاره به قطع اينترنت در روزهای گذشته در مصر افزود: «با قطع شبکه‌ها و اينترنت دردی دوا نمی‌شود. پختگی در امت اسلامی به وجود آمده است.»

رئيس مجلس ايران در حالی اين سخنان را بيان می‌کند که در وقايع پس از انتخابات دهمين دوره رياست جمهوری در ايران پليس و نيروهای امنيتی اين کشور نيز با معترضان به نتايج انتخابات به شدت برخورد کردند.

در اين وقايع که نزديک به يک سال به طول انجاميد ده‌ها نفر کشته شدند و بر اساس گزارش مخالفان حکومت ايران، برخی نيز مورد شکنجه و تجاوز قرار گرفتند.

در طول وقايع پس از انتخابات از سوی دولت ايران رسانه‌های خارجی در تهيه گزارش و فيلم بسيار محدود شدند و در روزهای حساس شبکه‌های ارتباط جمعی، از جمله اينترنت و تلفن‌های دستی، يا قطع و يا با خلال روبه‌رو می‌شدند.

مقامات ايران وقايع پس از انتخابات سال گذشته را «فتنه» و توطئه کشورهای غربی عليه حکومت اين کشور می‌دانند.
 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

اوه جناب علامه دهر شما یادتان میاید که چون پرینس ها بر اسب چالاک نشسته بودید وسایت اخویتان محسن آنرا رو کرد گویا بعد از این سوار کاری که حتما اخوی قاضی القضاتتان هم بر شتر سوار بودند در همان میدان شتر اسبی بودند اما عکسی رو نشد.شما گویا چون در عراق بزرگ شده اید قربون برم خدا را یک بام ودو هوا را نمیدانید چیست خوب اشکالی ندارد چون عمله ظلم وستم گوششان با عدالت سازگاری ندارد براستی شما در آن حد ذکاوت وسیاست هستید که اینگونه اظهارات بفرمایید ؟من ناقابل میگویم نه شما میوه چینی هستی که مفت مفتی به مسند قدرت رسیده ای یعنی خانواده ات چرا که سیاستمداران وذکاوتمندان از صحنه با چماق هنرمند عالی قدر ده نمکی ها خارج شده اند تا جا برای تهی مغران باشد برای همین است که با اینهمه در آمد هر شهر کوچکی همان است که بود هر دهی همان است که بود الا چند پایه برق وچند پایه الابختکی تلفن که اینهم سود آور است برای برادران سپاهی .شما انگار خوابید مارکسیست ها خیلی وقت است دیگر مارکسیست نیستند گویا همه با اسلام ناب محمدی شما به راه راست هدایت شده اند برای همین هم انقلاب اسلامی تونس ومصر ویمن و اردن وسوریه ودیگر بلاد اسلامیه قصد پیاده کردن منویات شما را دارند خوب اینکه شما راهم در همان زمان به 2 ریال نمیخرند به ما ربطی ندارد عدالت 2 سر دارد یکی برای دیگران که جنسش فرق میکند ویکی برای ما که جنسش را شما تعیین میکنید مال دیگران باید ماستی شیرین باشد اما برای ملت خودی ایران باید ترش از اسید باطری ترشتر اما با دکوراسیون شیرین قشنگ است نه ؟ شما چه فکر کردی ملت گاوند؟نه اخوی حسن نصراله گامبوی بی بدیل چماقداران مبارک همان چماقداران بعد از انتخابات 22 خرداد هستند همه مردم همه ملت ها اینرا میدانند تو هم میدانی اما به علی چپ میزنی زیرا مفت آمدی مفت هم نمیری بدون شکل ملت تورا میبرند اگر خیلی هم قیت داشته باشد میپردازند این انقلابات دیگر کشورها درست کپی حرکت مردم ایران بر علیه شماست سعی نکن با تازیدن به امریکا در خیال خودت مردم ما واین کشور ها را فریب بدهی دیر یازود راهی جز رفتن ندارید سند را اخوی قاضی الضاتت امضا کرده است زندانها واعدامها سند رفتن شماست

دقیقا کاری که با ملت خودشون کردن می گن چرا اونها با مردم مصر کردند یکبار دیگه این متن رو بخونید و به جای مردم مصر بخوانید مردم ایران

بچه ها بریم توی وبسایت ها ،یو تیوب و بقیه جاها بنام مردم ایران و جنبش سبز از مردم مصر حمایت کنیم .اونها هم بموقع از ما حمایت خواهند کرد.
فقط یادتون نره بگیم که حکومت اسلامی کشور ما را نابود کرد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما