خانه | خبر | اخبارافغانستان

سفر نخست‌وزير بريتانيا به افغانستان

جمعه, 1391-10-01 17:32
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

نخست‌وزير بريتانيا در سفر به افغانستان با ابراز اطمينان از کسب توانايی نيروهای امنيتی اين کشور از برنامه خروج حدود نيمی از نظاميان بريتانيايی از افغانستان حمايت کرد.

 

ديويد کامرون روز پنج‌شنبه ۳۰ آذرماه (۲۱ دسامبر) در يک سفر از پيش اعلام نشده از دو پايگاه نظاميان اين کشور در ولايت هلمند در جنوب افغانستان بازديد و با سربازان بريتانيايی ديدار نمود.

 

وی از طرح اين کشور که مطابق با آن قرار است شمار نظاميان بريتانيا طی سال آينده ميلادی از حدود ۹ هزار و ۵۰۰ تن به پنج هزار و ۲۰۰ تن کاهش يابد، دفاع کرد و گفت کاهش سربازان بر اساس "موفقيت‌های به‌دست آمده صورت می گيرد و نه ناکامی."

 

ديويد کامرون گفت: "تصميم به تهاجم نظامی به افغانستان برای جلوگيری از تبديل شدن اين کشور به پناهگاه تروريست‌ها، تصميمی درست بوده و اکنون اوضاع بهتر از زمانی است که ما اين‌جا آمديم."

 

طی ۱۱ سال گذشته ۴۳۸ تن از نظاميان بريتانيا در افغاسنتان کشته شده‌اند

به‌گفته نخست‌وزير بريتانيا، نيروهای امنيتی افغانستان در حال کسب توانايی برای به‌دست گرفتن امنيت کشور خود هستند و بهتر از آن‌چه که انتظار می‌رفت، کار می‌کنند.

 

مطابق با توافق دولت افغانستان وناتو، مسئوليت تأمين امنيت مناطق مختلف اين کشور تا پايان سال ۲۰۱۴ به نيروهای امنيتی اين کشور سپرده خواهد و تا آن زمان نظاميان ناتو نيز به‌طور تدريجی افغانستان را ترک خواهند کرد اما برخی از کشورها از جمله  کانادا، هلند، فرانسه و استراليا اين برنامه را پيش از موعد تعيين شده انجام داده‌اند.

 

بريتانيا اما اعلام کرده است که به حضور نظامی خود تا زمان مورد توافق ناتو و افغانستان در اين کشور ادامه خواهد داد.

 

بريتانيا حدود ۹ هزار و ۵۰۰ نظامی در جنوب افغانستان به‌ويژه ولايت هلمند دارد؛ بر اساس اطلاعات سايت icasualties که تلفات جنگ در افغانستان را منتشر می کند طی ۱۱ سال گذشته ۴۳۸ تن از نظاميان اين کشور در اين مأموريت کشته شده‌اند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما