خانه | خبر | اخبارافغانستان

گزارش میزان فساد در کشورهای مختلف جهان منتشر شد

چهارشنبه, 1391-09-15 21:54
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

سازمان شفافیت بین‌المللی گزارش سال ۲۰۱۲ خود در مورد فساد در سطح جهان را منتشر کرد که افغانستان در میان کشورهای دارای "بیشترین فساد" و تاجیکستان و ایران نیز جزو کشورهای با "سطح خطرناک" فساد قرار گرفته‌اند.

 

در سال جاری فساد در ۱۷۴ کشور ارزیابی شده که افغانستان با سومالی و کره شمالی جایگاه ۱۷۴، تاجیکستان، کامبوج و آنگولا در ردیف ۱۵۷ و ایران با روسیه، قزاقستان، هندوراس، گینه، کامروس در ردیف ۱۳۳ قرار گرفته است.

 

سازمان شفافیت بین‌المللی سطح فساد را از صفر (بیشترین میزان فساد) تا ۱۰۰ که به ترتیب درجه فساد کم می‌شود و در‌‌نهایت عاری از فساد پنداشته می‌شود، نمره داده است.

 

بر پایه این درجه‌بندی؛ افغانستان با دو کشور هم ردیف خود نمره هشت، تاجیکستان با دو کشور دیگر نمره ۲۲ و ایران با پنج کشور هم جایگاه، نمره ۲۸ را گرفته است.

 

دانمارک، فنلاند و زلاندنو (نيوزلند) سه کشور ردیف نخست جدول هستند که هر کدام با ۹۰ نمره به نمره ۱۰۰ که عاری از فساد پنداشته می‌شوند، نزدیک شده‌اند

در این سال دانمارک، فنلاند و زلاندنو (نيوزلند) سه کشور ردیف نخست جدول هستند که هر کدام با ۹۰ نمره به نمره ۱۰۰ که عاری از فساد پنداشته می‌شوند، نزدیک شده‌اند.

 

این سه کشور در سال ۲۰۱۱ نیز در صدر فهرست کشورهای با کمترین میزان فساد قرار داشتند.

 

سازمان شفافیت بین‌المللی در سال ۲۰۱۱ ارزیابی‌اش در مورد ۱۸۳ کشور را منتشر کرد که در آن افغانستان با میانمار (برمه) در جایگاه ۱۸۰، ایران با کشورهای قرقيزستان، مغولستان، موزامبیک، جزایر سولومون، گواتمالا، اتیوپی، اکوادور و بنگلادش در ردیف ۱۲۰، و تاجیکستان با اوکراین در ردیف ۱۵۲ قرار داشت.

 

در این سال سطح فساد از صفر (بیشترین میزان فساد) تا ۱۰ که به ترتیب درجه فساد کم می‌شود و در‌‌نهایت عاری از فساد پنداشته می‌شود، نمره داده شده بود که در آن نمره افغانستان یک و پنج دهم، تاجیکستان دو و سه دهم و ایران دو و هفت دهم اعلام شد.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ضمن تبريک مقام 133 ، بايد نشان 5000 يورويي شواليه فتح اله زاده را بتمام مديران جهاني و منور نما اهدا کرد.

ميلياردها دلار را چاپيدند و به لبنان و سوريه و فلسطين ، موشک و بمب هديه دادند و بچه هاي مظلوم ايران در آتش بخاري مبسوزندو در زير چادر در زمستان در مناطق زلزله زده زندگي ميکنند و يا در تصادف اعزام مناطق جنگي کشته ميشوند و يا در آلودگي هوا در معرض ابتلا به سرطان ريه قرار دارند!

وقتی ملتی ***باشد به زبانی دعا ميکند نه خود بفهمد ونه خدا.ملت ايران بعد از12 هزارسال تمدن، مسلمان ميشود، آنهم با زوره شمشير! برويد هند هزاران پارسي را خواهيد ديد که از مسلمان شدن امتناع کردن،اينها هنوز خود را ايرانی ميدانن.ملت *** مردم ما،به زيارت قبر سربازان عربيکه به ايران حمله کردن ميرود،از قبرشان امامزاده ساخته؛ گويا .از خود پرسيديت اين حسين کيست؟***چرا مردم را به فقر ميکشانيد با مذهبپريشيتان؟

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما