خانه | خبر | اخبارافغانستان

"مرگ ۳۵ تن از طالبان در شمال و مرکز افغانستان"

چهارشنبه, 1391-08-03 19:28
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در دو عملیات جداگانه از سوی نیروهای امنیتی افغانستان و ناتو در ولایت فاریاب در شمال و ولایت غور در مرکز افغانستان، "یک مقام ارشد طالبان و ۳۴ تن از اعضای این گروه" کشته شد.

 

محمد الله بتاش، والی فاریاب گفت در عملیاتی که روز چهارشنبه سوم آبان‌ماه از سوی نیروهای امنیتی این ولایت بر علیه طالبان در منطقه پشتون کوت صورت گرفت، "مولوی یارمحمد، والی خودخوانده طالبان با ۲۵ تن از افرادش" کشته شد.

 

وی گفت این عملیات پس از آن صورت گرفت که ده‌ها تن از طالبان فرمانداری پشتون کوت را مورد حمله قرار دادند اما پس از دو ساعت درگیری شدید و دادن تلفات سنگین از منطقه متواری شدند.

 

به گفته بتاش اجساد شش تن از جنگجویان که در میدان نبرد باقی مانده بود به بیمارستان دولتی می‌منه مرکز ولایت انتقال داده شده و گزارش‌های اطلاعاتی نشان می‌دهد که جسد مولوی یارمحمد نیز از سوی اعضای این گروه در ناحیه دور افتاده کته‌لبی به خاک سپرده شده است.

 

والی فاریاب تأيید کرد که در این رویداد پنج پلیس محلی نیز که به‌عنوان یک گروه شبه‌نظامی در حمایت از دولت می‌جنگند نیز کشته شده‌اند.

 

در یک رویداد دیگر "۹ شبه‌نظامی" در حمله یک جنگنده آیساف در منطقه شهرک ولایت مرکزی غور کشته شدند

در یک رویداد دیگر "۹ شبه‌نظامی" در حمله یک جنگنده آیساف در منطقه شهرک ولایت مرکزی غور کشته شدند.

 

سید انور رحمتی، والی غور گفت این عملیات دوشنبه شب بر مقر ملا مصطفی، از فرماندهان شورشی صورت گرفت اما اطلاعات به‌دست آمده نشان می‌دهد که این فرمانده جان سالم به‌در برده است.

 

برخی رسانه‌های افغانستان گزارش داددند که کشته‌شدگان این حمله اعضای خانواده ملا مصطفی بوده‌اند اما والی غور گفت هیئتی به منطقه شهرک اعزام شده است تا چگونگی این ماجرا را مورد بررسی قرار دهد.

 

تاکنون طالبان در مورد این دو رویداد اظهار نظر نکرده‌اند.

 

همچنين در یک رویداد دیگر نیروهای بین‌المللی کمک به تأمین امنیت افغانستان، آیساف در خبرنامه‌ای اعلام کرد یک فرمانده ارشد طالبان در ولایت قندوز را در همکاری با نیروهای امنیتی افغانستان بازداشت کرده است.

 

آیساف گفته است که ملا عبدالرحمان در ربودن دو تانکر نفتکش این سازمان و مرگ چند سرباز خارجی نقش داشته است.

 

این سازمان در مورد شمار سربازان خارجی که این فرمانده طالبان به کشتن آن‌ها متهم شده و محل آن جزئیاتی ارایه نکرده است اما سه سال پیش طالبان پس از ربودن دو نفتکش هدف حمله آیساف قرار گرفتند.

 

در آن زمان گزارش شد که ده‌ها غیرنظامی که در اطراف این تانکر‌ها گرد آمده بودند بر اثر این حمله کشته شده‌اند، این حمله که به دستور یک فرمانده آلمانی آیساف صورت گرفت واکنش‌های متعددی در پی داشت.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما