خانه | خبر | اخبارافغانستان

آیساف توقف کامل آموزش نیروهای امنیتی افغانستان را رد کرد

دوشنبه, 1391-06-13 22:03
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

آیساف اعلام کرد حمله‌های اخیر که از سوی افراد مسلح در لباس نیروهای امنیتی افغانستان به نظامیان خارجی صورت می‌گیرد بر روند آموزش این نیرو‌ها تأثیر منفی نخواهد داشت.

 

ژنرال گونتر کاتز، سخنگوی نیروهای بین‌المللی کمک به تأمین امنیت افغانستان (آیساف) امروز دوشنبه ۱۳ شهریورماه در یک نشست خبری در کابل، ضمن تأيید توقف موقت آموزش پلیس محلی از سوی مربیان آمریکایی، توقف کامل روند آموزش نیروهای امنیتی افغانستان را رد کرد.

 

پلیس محلی واحدی از شبه‌نظامیان است که از مردم بومی مناطق نا‌امن تشکیل و از سوی نیروهای آمریکایی آموزش می‌بینند. این واحد پلیس تحت فرمان وزارت کشور افغانستان فعالیت می‌کند.

 

وی گفت: "این توقف موقت آموزش پلیس محلی بر ادامه آموزش نیروهای پلیس ملی و ارتش ملی افغانستان تأثیر نخواهد داشت و این روند همچنان ادامه می‌يابد."

 

بر پایه اطلاعات منتشر شده از سوی آیساف طی هشت ماه گذشته ۳۴ سرباز این سازمان در حمله افرادی که لباس نیروهای امنیتی افغانستان را بر تن داشته‌اند، کشته شده‌اند

روز گذشته یک سخنگوی نیروهای آمریکایی عضو آیساف گفته بود روند آموزش حدود یک هزار پلیس محلی به طور موقت متوقف شده است.

 

گفته می‌شود این توقف یک تا دو ماه را در برخواهد گرفت تا سابقه و صلاحیت ۱۶ هزار پلیس محلی افغانستان مورد بازنگری مجدد قرار گیرد.

 

بر پایه اطلاعات منتشر شده از سوی آیساف طی هشت ماه گذشته ۳۴ سرباز این سازمان در حمله افرادی که لباس نیروهای امنیتی افغانستان را بر تن داشته‌اند، کشته شده‌اند.

 

در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزار نظامی خارجی که بیشتر آنان آمریکایی هستند با بیش از ۳۵۰ هزار نفر از نیروهای ارتش و پلیس افغانستان در مبارزه با شورشیان و گروه‌های تروریستی هستند.

 

با اینکه طالبان از دخالت خود در اکثر این رویداد‌ها خبر داده‌اند اما نیروهای بین‌المللی کمک به تأمین امنیت افغانستان تأکید کرده‌اند که احتمال می‌رود تا ۱۰ درصد از این حمله‌ها از سوی طالبان صورت گرفته باشد اما بیشتر آنان بر اثر "ناراحتی‌های شخصی" صورت گرفته است.

 

سخنگوی آیساف اما ضمن ابراز نگرانی از این روند تأکید کرد که تدابیر جدیدی از سوی این سازمان برای جلوگیری از حمله‌های مشابه در نظر گرفته شده است.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما