خانه | خبر | اخبارافغانستان

"فرمانده طالبان يک زن را به اتهام ارتباط نامشروع کشت"

یکشنبه, 1391-04-18 21:42
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

والی پروان در شمال افغانستان می‌گويد يک مسئول محلی طالبان يک زن جوان را به اتهام فرار از خانه و ارتباط نامشروع جنسی در ملاء عام به ضرب گلوله کشته است.

عبدالبصير سالنگی، والی پروان امروز يکشنبه ۱۸ تيرماه، در يک نشست خبری در شهر چاريکار مرکز اين ولايت گفت اين رويداد در روستای کهنه‌ده از توابع شهرستان شينواری اين ولايت رخ داده است.

وی گفت: "طبق اطلاعاتی که ما از منابع مردمی گرفتيم ۲۵ روز پيش يک زن به دليل اختلاف با شوهرش از اين روستا فرار کرده و سپس از سوی ميرزاخان، فرماندار خودخوانده طالبان برای شهرستان شينواری، بازداشت و به مدت ۱۰ روز در بند نگه داشته می‌شود."

سالنگی افزود: "اين زن در اين مدت از سوی فرماندار خودخوانده طالبان و قادر لنگ، يک فرمانده اين گروه مورد تجاوز قرار گرفته اما زمانی که يکی از افراد طالبان از اين قضيه آگاه می‌شود، به دستور ميرزاخان کشته می شود و سپس فرماندار طالبان قادر لنگ را نيز به‌خاطر افشا نشدن اين قضيه می‌کشد."

عبدالبصير سالنگی، والی پروان: ۲۵ روز پيش اين زن به دليل اختلاف با شوهرش از روستا فرار کرده بود و در ۱۰ روز بازداشت مورد تجاوز طالبان قرار گرفته بود

والی پروان اما گفت پس از اين قضايا، فرماندار خودخوانده طالبان، اين زن فراری را در ملاء عام به اتهام ارتباط نامشروع جنسی با شليک گلوله از پا در می‌آورد.

به گفته اين مقام محلی، اين اطلاعات هفته گذشته پس از آن که عمليات پاک‌سازی منطقه شينواری از طالبان، به پايان رسيد، از طريق منابع محلی به‌دست آمد.

وزارت کشور افغانستان نيز در اطلاعيه‌ای محاکمه صحرايی اين زن به‌وسيله طالبان را که ويدئوی آن در سايت يوتيوب منتشر شده است، "وحشت و ظلم يک گروه تروريستی" خواند و به‌شدت محکوم کرد.

در اين اطلاعيه گفته شده که به پليس ولايت پروان دستور داده شده است که عاملان اين رويداد را هر چه زودتر بازداشت و تحت پيگرد قانونی قرار دهند.

طالبان اما که تاکنون در موارد متعدد از جمله دو سال پيش در ولايت قندوز يک دختر و پسر جوان را به اتهام ارتباط نامشروع جنسی، سنگسار نمودند، هرگونه دخالت در اين ماجرا را رد کردند.

ذبيح‌الله مجاهد، از سخنگويان اين گروه گفت افرادی که والی پروان آنان را در اين رويداد متهم دانسته است عضو اين گروه نيستند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما