خانه | خبر | اخبارافغانستان

کرزی: کشورهای غربی و همسايه عليه افغانستان جنگ روانی راه انداخته‌اند

پنجشنبه, 1391-04-15 21:22
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

رئيس جمهور افغانستان می‌گويد که اين کشور دوستان و دشمنانش از جمله آمريکا، ايران و پاکستان را شناخته است و ديگر فريب نخواهد خورد.

حامد کرزی که امروز پنج‌شنبه ۱۵ تيرماه در جرگه (نشست) ملی جوانان افغانستان در کابل سخن می‌گفت بروز جنگ در اين کشور پس از خروج نظاميان خارجی در سال ۲۰۱۴ را رد کرد و آن را جنگ روانی رسانه‌های غربی و همسايه در مورد افغانستان خواند.

وی گفت اين رسانه‌ها در مشورت با حکومت‌های خود تبليغات منفی می‌کنند تا منافع آنان در افغانستان تأمين و حضور آن‌ها در اين کشور تمديد گردد.

کرزی افزود افغانستان اکنون کشورهای دوست و دشمن خود را شناخته است و ديگر فريب نخواهد خورد اما مشخص نکرد که کدام کشور دوست و کدام کشور دشمن افغانستان است.

او گفت: "آن‌ها با نام دوست آمدند اما ما همگی آن‌ها را شناخته‌ايم، پاکستان و ايران را سر تا پا می‌شناسيم و آمريکا را که هم لخت در پيش ما ايستاده است اما حالا که همه چيز را در مورد آن‌ها فهميده‌ايم اگر باز هم فريب بخوريم، تقصير از ما است."

کرزی گفت افغانستان اکنون کشورهای دوست و دشمن خود را شناخته است و ديگر فريب نخواهد خورد

به گفته حامد کرزی، مداخلات خارجی در افغانستان به دليل آن‌که آن‌ها دنبال منافع خود هستند قطع نخواهد شد و اين کشور نبايد از اين مداخلات گله کند چرا که به گفته وی افغانستان هم اگر اين توانايی را به‌دست آورد واکنش نشان خواهد داد.

وی گفت: "پاکستان اگر زورش بکشد مداخله می‌کند و اگر زور ايران نيز بکشد مداخله می‌کند آمريکا هم که زور دارد مداخله می‌کند و اگر ما هم زور داشتيم در واشنگتن مداخله می‌کنيم و رئيس جمهوری می‌آوريم که تابع منافع افغانستان باشد، زور ما بکشد در انتخابات آن‌ها مداخله می‌کنيم تا يک دست‌نشانده خود را بياوريم، مثلی که آن‌ها کردند."

حامد کرزی در ادامه جوانان اين کشور را خطاب قرار داد و گفت برای پيشرفت و آبادانی کشور خود علم بياموزند و به خاک سرزمين خود صادق باشند چرا که به گفته وی زمينه بدبختی‌ها و نابسامانی‌های چند دهه اخير افغانستان در خود اين کشور وجود داشته است.

جرگه سه روزه جوانان افغانستان در پايان با صدور قطعنامه‌ای ۳۱ ماده‌ای پيشنهاداتی را از جمله در زمينه برقراری صلح و تأمين ثبات، مبارزه با فساد، مقابله با بيکاری را به دولت افغانستان ارائه کردند.

جوانان شرکت‌کننده در اين نشست يک‌صدا درخواست رئيس جمهور افغانستان در مورد حضور قانونی آمريکا در افغانستان را مورد تأييد قرار دادند و پشتيبانی خود را از آن اعلام داشتند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

‫بابا سریعأ چک خرداد ماه مشهدی کرزی را بفرستید تا آروم بشه.
‫مشتی کرزی هنوز جوهر قرارداد استراژی که با آمریکا امضاء کردی خشک نشده و داری از
‫سال ۲۰۱۴ صحبت ‫می کنی و در ضمن از طالبان صحبتی نکرده ای این گروه جزء دوستان
‫شما هستند و یا دشمنان ؟

5th July 2012/15 tir 1391

A few weeks I did not laugh,but when I read this message, I laughed automatic. Puppet Hamid Karzai popal-zaaye said: " If we have power,we will influence to american choose a president who we want." Wonderful

گویا حامد کرزی خودش هم اعتراف دارد که دست نشانده ی آمریکاست و از منافع آمریکا حمایت می کند! به آخر این عبارت توجه بفرمایید: "اگر ما هم زور داشتيم در واشنگتن مداخله می‌کنيم و رئيس جمهوری می‌آوريم که تابع منافع افغانستان باشد، زور ما بکشد در انتخابات آن‌ها مداخله می‌کنيم تا يک دست‌نشانده خود را بياوريم، مثلی که آن‌ها کردند." البته این هم خودش نشانه ای از قدرت است که بگوید من دست نشانده ام!

يک عمامه کم دارد..!!

متن سخنان آقای کرزی درست است ولی طرز بیان آن به نظر من کمی مشکل دارد وخیلی دیپلماتیک وبراساس اصول وقوائد بین المللی نیست. شاید هم دلیل این واضح گفتن درک بهتر آن توسط مردم باشد. به هرحال مشکلاتی درکشور وجود دارد که مداخله کشورهای منطقه وفرامنطقه درآنرا کسی انکار کرده نمیتواند.

کرزی ما مردم افغانستان هم تو را شناخته ایم... اگر باز فریبت را بخوریم اشتباه از ما است.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما