خانه | خبر | اخبارافغانستان

بازداشت ۱۳ کارمند دولت افغانستان به اتهام فساد

یکشنبه, 1391-02-17 06:04
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

دادستانی کل افغانستان اعلام کرد ۱۳ تن از کارمندان دولت این کشور را که چند تن از آنان از کارمندان ارشد هستند به دلیل فساد اداری بازداشت کرده است.

 

ابوبکر رفیعی، ‌ رئیس اداره مبارزه با فساد دادستانی افغانستان گفت این افراد که کارمند وزارت دارایی و اداره ارگان‌های محل هستند، ‌ روز شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ‌ در کابل بازداشت شده‌اند.

 
وی گفت: افراد بازداشت شده متهم به اختلاس ۲۵ میلیون افغانی (معادل ۵۰۰ هزار دلار) هستند که از سال گذشته بوده و مربوط به بعضی از پروژه‌های کوچک در چند شهرستان بوده است.
به گفته رفیعی، ‌ پرونده این متهمان به زودی به محکمه ویژه مبارزه با فساد فرستاده خواهد شد.
 
افراد بازداشت شده متهم به اختلاس ۲۵ میلیون افغانی (معادل ۵۰۰ هزار دلار) هستند که از سال گذشته بوده و مربوط به بعضی از پروژه‌های کوچک در چند شهرستان بوده است

وحیدالله توحیدی، ‌ سخنگوی وزارت دارایی افغانستان تائید کرد که سه کارمند این وزارت بازداشت شده‌اند اما گفت که اتهام وارد شده بر این افراد "جعل اسناد" بوده است.

 
توحیدی افزود: "افراد بازداشت شده قصد داشتند حواله‌ای را که یک بار اجرا شده بود دوباره از طریق کپی این اسناد، ‌ از حساب آن پول بیرون کنند."
 
فساد اداری یکی از چالش‌های عمده در راستای حکومت داری خوب در افغانستان شمرده می‌شود اما با وصف اقدام حکومت این کشور در زمینه ایجاد نهاد‌های مختلف برای مبارزه با فساد‌، ‌ هنوز این تلاش‌ها نتیجه ملموسی در پی نداشته است.
 
حامد کرزی، ‌رئیس جمهور افغانستان سال گذشته در مراسم روز جهانی مبارزه با فساد در کابل از پیشرفت‌ها در افغانستان سخن گفت اما تاکید کرد که هنوز فساد به پیمانه وسیع در این کشور وجود دارد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما