خانه | خبر | اخبارافغانستان

دو مشاور آمريکايی در وزارت کشور افغانستان کشته شدند

شنبه, 1390-12-06 17:14
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

وزارت کشور افغانستان اعلام کرد دو شهروند خارجی به ضرب گلوله در داخل ساختمان اين وزارت در کابل کشته شده‌اند.

 

در اطلاعيه‌ای که روز شنبه ششم اسفند ماه از سوی وزارت کشور افغانستان منتشر شده، آمده است اين دو شهروند خارجی که از" همکاران بين‌المللی اين وزارت" می‌باشند بعد از ظهر شنبه به قتل رسيده‌اند.

وزارت کشور افغانستان به چگونگی مرگ اين افراد اشاره‌ای نکرده اما گفته است که تحقيقات در مورد اين حادثه آغاز شده است.

کشته شدن اين مشاوران آمريکايی وزارت کشور افغانستان در حالی اعلام می‌شود که تظاهرات در مناطق مختلف افغانستان در اعتراض به "بی‌حرمتی" سربازان آمريکايی به قرآن،‌ وارد پنجمين روز خود شده است

آيساف يا نيروهای بين‌المللی کمک به تأمين امنيت افغانستان نيز با انتشار اطلاعيه‌ای مرگ دو عضو اين سازمان را تأئيد کرد اما در مورد چگونگی بروز اين رويداد و هويت کشته‌شدگان چيزی نگفته است.

اما يک منبع وزارت کشور افغانستان گفت دو فرد کشته شده از جمله مشاورين اين وزارت و شهروندان آمريکا هستند.

به گفته اين منبع پس از بروز اين رويداد، راه‌های ورودی به وزارت کشور از سوی نيروهای امنيتی افغانستان و آيساف مسدود و تمام مشاورين خارجی به خارج از ساختمان وزارت کشور انتقال داده شدند.

کشته شدن اين مشاوران آمريکايی وزارت کشور افغانستان در حالی اعلام می‌شود که تظاهرات در مناطق مختلف افغانستان در اعتراض به "بی‌حرمتی" سربازان آمريکايی به قرآن،‌ وارد پنجمين روز خود شده است.

روز شنبه در يکی از اين اعتراض‌های خونين،‌ دست کم سه تن در شهر قندوز در شمال افغانستان کشته و ۵۱ تن از جمله سه مأمور پليس مجروح شدند.

معترضان با سردادن شعار "مرگ بر آمريکا" به سوی دفتر يوناما يا هيأت معاونت سازمان ملل برای افغانستان،‌ با سنگ و چوب حمله کردند.

صالح محمد‌ از مسئولين پليس قندوز گفت چندين غرفه در اطراف ساختمان يوناما از سوی معترضان به آتش کشيده شد اما نيروهای امنيتی مانع از ورود آنان به ساختمان شده و اوضاع را در کنترل گرفتند.

اين تظاهرات خونين به رغم عذرخواهی فرمانده آيساف،‌ وزير دفاع و رئيس جمهور آمريکا از پنج روز پیش به اين سو ادامه داشته است.

تا اکنون دست کم ۲۵ تن از جمله دو سرباز آيساف در جريان تظاهرات اعتراضی به "بی‌حرمتی" سربازان آمريکايی به قرآن،‌ کشته و بيشتر از ۱۸۰ تن که در بين آن‌ها شمار زيادی از نيروهای امنيتی افغانستان ديده می‌شود، مجروح شده‌اند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما