خانه | خبر | اخبارافغانستان

تلفات نوشيدن مشروبات الکلی در افغانستان به ۱۸ تن رسيد

دوشنبه, 1390-10-05 19:39
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

شمار تلفات ناشی از مصرف مشروبات الکلی در يک مراسم خصوصی در کابل به ۱۸ تن رسيد.

اين رويداد سه شب پيش در يک گردهمايی خصوصی در ناحيه نهم شهر کابل که در آن ده‌ها تن از جوانان شرکت کرده بودند رخ داده است.

احمد ضياء، از وکلای مردم ناحيه نهم شهرداری کابل گفت که بيشتر جان‌باختگان جوان و از ساکنان کابل و مناطق شمالی اين شهر هستند که در اين محفل خصوصی شرکت کرده بودند.

به گفته وی ۱۳ تن ديگر از شرکت‌کنندگان اين محفل که مشروبات الکلی مصرف کرده بودند نيز به‌شدت مسموم شده‌اند که هشت تن آنان برای معالجه به شهر پيشاور پاکستان انتقال داده شده‌اند و پنج تن نيز در بيمارستان‌های کابل بستری شده‌اند.

توليد و مصرف مشروبات الکلی به‌طور رسمی در افغانستان ممنوع است و بيشتر مشروبات الکلی از خارج از اين کشور به‌طور قاچاقی وارد می‌شود و دولت نيز بر آن نظارت ندارد

محمد ظاهر، رئيس اداره تحقيقات جنايی کابل گفت که تاکنون نوع مشروبات الکلی که در اين محفل استفاده شده مشخص نيست اما پليس کابل با بررسی از محل رويداد تحقيقات در اين مورد را آغاز کرده است.

وی گفت: "پليس نمونه خون افراد مسموم را برای بررسی بيشتر به اداره پزشک قانونی کابل فرستاده است و پليس جنايی کابل با استفاده از نتايج آن اقدام خواهد کرد."

پيش از اين در چند مورد شماری از جوانان بر اثر نوشيدن مشروبات الکلی در کابل و شهر مزار شريف در شمال افغانستان جان خود را از دست داده بودند اما اين نخستين بار است که اين تعداد از مصرف‌کنندگان مشروبات الکلی در اين کشور جان خود را از دست می‌دهند.

توليد و مصرف مشروبات الکلی به‌طور رسمی در افغانستان ممنوع است و بيشتر مشروبات الکلی از خارج از اين کشور به‌طور قاچاقی وارد می‌شود و دولت نيز بر آن نظارت ندارد.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما