خانه | خبر | اخبارافغانستان

رئیس جمهور افغانستان رهسپار آمریکا شد

دوشنبه, 1390-06-28 18:46
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

حامد کرزی،‌ رئيس جمهور افغانستان در رأس هیأتی از مقامات ارشد اين کشور به‌منظور شرکت در شصت و ششمين نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد،‌ رهسپار نيويورک شد.

در خبری که روز دوشنبه ۲۸ شهريورماه، از سوی دفتر رياست جمهوری افغانستان در کابل منتشر گرديد آمده است که قرار است رئيس جمهور افغانستان روز چهارشنبه در نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند.

محور سخنرانی حامد کرزی در اين نشست؛ مسائل افغانستان و منطقه و جلب همکاری بيشتر جامعه بين‌المللی در حل مشکلات اين کشور و منطقه اعلام شده است.

در اين خبر گفته شده که حامد کرزی در حاشيه اين نشست با رئيس جمهور آمريکا،‌ نخست‌وزير بريتانيا، دبيرکل ناتو، دبيرکل سازمان ملل، نخست‌وزير ژاپن،‌ نخست‌وزير ترکيه، رئيس جمهور قرقيزستان، رئيس جمهور ايران، معاون رئيس جمهور مالديو،‌ وزير امور خارجه آلمان و شمار ديگری از مقامات کشورهای مختلف ديدار می‌کند.

گفته می‌شود حامد کرزی در مورد همکاری در راستای مبارزه با تروريسم بين‌المللی،‌ برقراری صلح و ثبات در اين کشور و توسعه روابط سياسی،‌ اقتصادی و فرهنگی با مقامات ارشد کشورهای مختلف گفت‌وگو خواهد کرد

گفته می‌شود که رئيس جمهور افغانستان در اين ديدارها در مورد همکاری در راستای مبارزه با تروريسم بين‌المللی،‌ برقراری صلح و ثبات در اين کشور و توسعه روابط سياسی،‌ اقتصادی و فرهنگی با مقامات ارشد کشورهای مختلف گفت‌وگو خواهد کرد.

سخنرانی در شورای روابط خارجی آمريکا در مورد ديدگاه افغانستان در زمينه مبارزه با تروريسم و برقراری صلح و ثبات در افغانستان و منطقه از ديگر برنامه‌های حامد کرزی در اين سفر اعلام شده است.

پيش از سفر حامد کرزی به آمريکا، شماری از مقامات آمريکايی گفته بودند که حامد کرزی در جريان سفر به نيويورک با باراک اوباما، رئيس جمهور آمريکا در مورد پيمان استراتژيک ميان دو کشور گفت‌وگو خواهد کرد.

دو کشور به‌تازگی پس از چندين دور رايزنی و گفت‌وگو، مذاکراتی را در سطح مشاوران امنيت ملی در مورد پيمان راهبردی بلند به پيش بردند.

وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد که اين پيمان تا پايان سال جاری ميلادی به امضاء خواهد رسيد.
هنوز به‌طور رسمی جزئيات اين پيمان منتشر نشده است اما احتمال می‌رود بر پايه آن؛ آمريکا به حضور نظامی در افغانستان ادامه دهد و دولت افغانستان نيز در قبال آن به ضمانت‌های امنيتی و اقتصادی دست یابد.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما