خانه | خبر | اخبارافغانستان

دو کشته و ۱۰۲ زخمی در حمله طالبان به پایگاه ناتو

یکشنبه, 1390-06-20 16:14
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
بر اثر یک حمله انتحاری در پایگاه ناتو در جنوب کابل، دست کم  دو غیر نظامی کشته و ۱۰۲ تن از جمله ۷۷ سرباز این سازمان زخمی شدند.
 
آیساف، نیروهای بین‌المللی کمک به تامین امنیت افغانستان با پخش خبرنامه‌ای اعلام کرد که این حمله عصر شنبه ۱۹ شهرویور از سوی فردی سوار بر یک کامیون بر ورودی پایگاه این نیرو‌ها در شهرک سید آباد ولایت میدان وردک رخ داده است.
 
برپایه اطلاعات آیساف که زیر پوشش ناتو فعالیت می‌کند، ‌جراحت بیشتر زخمی‌شدگان این حمله سطحی بوده و زندگی هیچ کدام از مجروحان در خطر نیست.
 
مقامات محلی می‌گویند بیشترنظامیان مستقر در پایگاه سید آباد که در نزدیک مقر ساختمان فرمانداری این شهرک قرار دارد، امریکایی هستند.
 
ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگویان طالبان گفت که این حمله از سوی یک عضو این گروه انجام شده است.
 
به گفته این سخنگوی طالبان دراین حمله بیش از ۱۰ تن مواد انفجاری استفاده شده بود و طی آن تلفات سنگینی بر نیروهای خارجی مستقر دراین پایگاه وارد شده است.
 
برپایه اطلاعات آیساف که زیر پوشش ناتو فعالیت می‌کند، ‌جراحت بیشتر زخمی‌شدگان این حمله سطحی بوده و زندگی هیچ کدام از مجروحان در خطر نیست 
 
این حمله درآستانه دهمین سالگرد حملات القاعده بر نیویورک و واشینگتن صورت گرفت که طی آن مهاجمان القاعده با استفاده از چند هواپیمای مسافربری به چند هدف دراین کشور حمله کردند.
 
این حمله یکی از بزرگ‌ترین حملات در نوع خود است که براثر آن د‌ها نظامی امریکایی زخمی می‌شود.
 
یک ماه پیش نیز در رویدادی مرگبار، ‌ یک بالگرد امریکایی بر اثر شلیک راکت طالبان در شهرک سیدآباد سقوط کرد که طی آن ۳۱ سرنشین آن کشته شدند.
 
طالبان سال گذشته در حمله‌ای مشابه پایگاه نظامیان امریکایی در شهرک بگرام در شمال کابل را مورد حمله قرار دادند.
 
دراین حمله دست کم ۲۰ مهاجم طالبان که مجهز به کمربند انتحاری و اسلحه خودکار بودند شرکت کرده بودند که طی آن ۱۲ تن از شورشیان و یک کارمند قراردادی امریکایی کشته شد و ۹ سرباز امریکایی نیز مجروح شدند. 
Share this
Share/Save/Bookmark

این گونه حمله ها نشان میدهد که ناتو آن اندازه هم که نشان میدهد ناتو نیست، بلکه طالبها از ناتو ناتوترند. این خاک برسرها با ان همه تحصیل آکادمیک نظامی نمیتوانند پایگاه های خود را نگهدارند!؟ یا ژنرال کریستال میخواست چنین کند و اعتراض داشت که واشنگتن نمی گذارد و بهمین دلیل درمدت 24 ساعت پترایو را جایگزین او کردند؟ نمی دانم چنگ ارتش منظم با چریکهای تروریست چه معنایی دارد؟! ... شاید ما نمی دانیم و مسائل پیچیده تر از اینهاست!؟ ....
شهروند درجه سه از تهران پایمنبر ولی امرمسلمین

احمدي نژاد عروسکي بيش نيست و دستور از اربابا نش ميگيرد و حرفهاي آنها را بازگو ميکند.
بعدازسفر اميرقطر به تهران و روشن کردن اينکه اسد رفتني است از دستش در رفت و گفت اگر به سوريه حمله کنند قطر را موشک ميزنيم و چند روز بعد به امير قطر سوقصد کردند!!
حالا کي تروريست است و از تروريست ها حمايت ميکند؟!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما