خانه | خبر | اخبارافغانستان

چندين کشته در حمله به دفتر سازمان ملل در شمال افغانستان

جمعه, 1390-01-12 20:14
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

سه کارمند خارجی سازمان ملل متحد، پنج نگهبان نپالی و سه تظاهرکننده در حمله تظاهرکنندگان به دفتر سازمان ملل متحد در مزار شريف کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه محمد داود داود، رئيس پليس شمال افغانستان در تماسی از کابل گفت: «در مجموع ۱۱ نفر کشته شدند. سه عضو خارجی سازمان ملل؛ پنج نگهبان اهل نپال و سه تظاهرکننده.»
 

يک سخنگوی سازمان ملل در نيويورک حمله به دفتر سازمان ملل در مزار شريف را تأييد نمود و بدون آن‌که از تعداد دقيق کشته‌شدگان چيزی بگويد تنها از «کشته شدن چند نفر» در ميان اعضای سازمان ملل سخن گفت.

اين رويداد در حدود ساعت ۱۸ و ۳۰ دقيقه به وقت محلی با صدای تيراندازی آغاز شد.

تظاهرات امروز در مزار شريف پس از نماز جمعه و در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقيقه شروع و سپس در ساعت ۱۵ با حمله تظاهرکنندگان به دفتر سازمان ملل که تعداد آنان ۵۰۰ نفر گزارش شد؛ ادامه يافت.

اين تظاهرات اعتراضی عليه به آتش کشيدن قرآن توسط يک کشيش آمريکايی که ۱۳ روز پيش صورت گرفت، برگزار شده بود.

تری جونز، کشيش بنيادگرای آمريکايی، روز يک‌شنبه ۲۹ اسفندماه ۱۳۸۹، تهديد شش ماه پيش خود مبنی بر سوزاندن قرآن را به اجرا گذاشت.

وی در يک مراسم عمومی در شهر گينزويل، واقع در جنوب فلوريدا، در حضور ۳۰ نفر، يک نسخه از قرآن را به آتش کشيد.

سخنگوی پليس افغانستان اعلام کرد که برخی از تظاهرکنندگان سلاح داشتند و برخی ديگر سلاح‌های خود را با حمله به نگهبانان دفتر سازمان ملل به‌دست آوردند.

وی افزود طالبان در ميان تظاهرکنندگان نفوذ کرده بودند.

دکتر ميروايس، مدير بهداشت ولايت بلخ گفت به بيمارستان اصلی شهر «۲۰ زخمی و دو کشته که هويت آن‌ها مشخص نيست، منتقل شدند.»

مزار شريف يکی از هفت منطقه‌ای است که حامد کرزی، رئيس جمهوری افغانستان و نيروهای بين‌المللی آن‌ را برای انتقال مسئوليت امنيت به‌دست نيروهای افغانی برگزيده‌اند.

نيروهای نظامی خارجی قرار است از نخستين روز ماه ژوئيه مسئوليت امنيت اين مناطق را به نيروهای افغانی واگذار کنند.

در کابل نيز نزديک به ۲۰۰ نفر پس از نماز جمعه گرد آمدند و عليه اقدام کشيش آمريکايی دست به تظاهرات زدند.

آن‌ها در ميدانی در نزديکی سفارت آمريکا گرد آمدند و عليه آمريکا شعارهايی سردادند. اين تجمع بدون حادثه‌ای پايان يافت.
 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ببین یک احمق عوضی چکار میکنه ها..مرتیکه ی روانی خوب مگه توی آشغال نمیدونی که اینا وحشین معلوم بود که این قرآن میسوزونی خبر مرگت آدم بیشعور یه همچین اتفاقیم این آشغالا در میارن..الکی جون هشت تا آدم بیگناه سر دعوای یه مشت آشغال بی شعور به باد رفت..خبر خوندم اصلا اعصابم کامل ریخت به همدیگه.

روزي كه كشيش احمق اين كار رو كرد مي دونستم كه يك عده احمق تر چنين واكنشي نشان خواهند داد. گفتم و نوشتم كه اين كارها فقط نفرت و كينه را زياد مي كند و اين دور باطل همچنان ادامه خواهد يافت و ديروز هم يك خانم بي شعور ايراني اين كار را كرده بود و راه را هموار مي كند كه مسلمانان متعصب و عصر حجري ساير كشور ها به شهروندان ايراني به اين دليل تعرض كنند. به هر كسي كه قبول داريد جهل رو فقط با دادن اطلاعات مي توان از بين برد نه با آتش زدن و دشنام و تحقير. چقدر راحت به اسم دين آدم كشتند و حتماً خيلي هم خرسندند كه در راه دين جهاد كرده اند لعنت بر اين قاتلين جاهل و لعنت بر آن كشيش نفهم.

چند کلامی با خانم آنجلینا جولی سفیر سازمان ملل
خبر رو شنیدی آنجلینا جان؟ بله همین خبر امروز رو میگم که در شهر مزار شریف افغانستان تظاهراتی بر ضد قرآن سوزی در آمریکا برپا شد و مردم ریختند و کارمندان سازمان ملل رو زنده زنده سربریدند و سلاخی کردند! آنجلینا جان هنوز فکر میکنی باید به اعقاید این مردم احترام گذاشت؟ بازم میخوای چادر سرت کنی و بری بینشون تا به آداب و سنن و دینشون “اسلام” بر نخوره؟ بذار یه چیزی رو بعنوان یه کسی که یک عمر در این منطقه جغرافیایی بوده بهت بگم! تو میری افغانستان یه چند ساعت یه چرخی تو خراب آبادهای اونجا میزنی و میبینی بچه ها و مردم دورت جمع شدن و میخندند وبا چشمهای بظاهر مظلومشون بهت نگاه میکنن و تو دلت براشون قیلی ویلی میره که چه بچه های خوب و نازی و چه مردمی مهربونی! ولی نمیدونی که این خنده های اونها بیشتر بخاطر اینه که یه چیز جدید رو دارن از نزدیک میبینن! درست مثل یه توپ چهل تیکه که به پسر بچه ها بدن و میتونه برای مدتی ذوق زده شون بکنه! مردشی یه چند وقت تک و تنها اونجا بمون تا ببینی که اگه تیکه بزرگت گوشت نشد چطور همون مردم برای کوچکترین رفتار و حرکاتت کاری میکنن که هر روز آرزوی مرگ بکنی! آنجلینا جولی جان ای سفیر سازمان ملل! از من اینو بشنو که راه خاموش کردن تروریسم و خشونت اسلامی در این منطقه جغرافیایی احترام و سر خم کردن به اعقاید مسلمانان نیست بلکه راهش روشنگری هست: بجای اینکه پول بدی مدرسه اسلامی براشون بسازن سعی کنید شبکه ها و کانالها و جزوه هایی در اختیارشون بگذارید که فضای نقد و پرسشگری در اون جامعه بوجود بیاد تا ریشه این افکار سادیسمی و دیگران آزاری هر چه زودتر در اونجا خشک شود..

یه مردک دیوانه ای در آمریکا قرآن آتش میزنه 8 کار مند سازمان ملل و 3 افغان در شمال افغانستان کشته میشوند.خدا جون میشه لطفا به محمد و عیسی بگی به طرفدارانشون بگند که دست از مسخره بازی ها و وحشی گری ها بردارند.آخه برادر من بیکار بودی هر چند صد سال یک بار یه پیامبر می فرستادی که این همه خون خون ریزی بشه بخاطرشون؟به خودت قسم زمانی که مردم آیین میترای داشتند این قدر جنگ و خون ریزی نبود.برو تاریخ بخون اگر یادت رفته

وقتی یک کشیش مثلا مصون از گناه و اشتباه به یه دین توهین میکنه و کتاب مقدسش رو میسوزونه از یه عده آدم متعصب چه انتظاری دارین اگه یکی از مراجع اسلامی انجیل رو بسوزونه مطمئن باشین که افراد متعصب مسیحی خیلی بدتر از این واکنش نشون میدن

این موضوع اصلا ربطی به اسلام و دین و عقیده انسانها نداره .
موضوع ربط داره به افراطی گری و تعصب که هم در بین بی دین
وجود داره هم در بین دیندار .
همونطور که هیتلر مسیحی جنایت کرد استالین بی دین هم جنایت کرد
مشکل انسانهای افراطی هستن که دنبال نابودی عقیده
دیگرانند .
حالا این فرد می تونه یه نفری باشه که قرآن آتیش میزنه یا اینایی که سر بریدن.
ولی هیچ وقت یک انسان نرمال متعادل بی تعصب بدون عقده و کینه
نه کتاب مذهبی کسی رو آتیش می زنه نه سر کسی رو می بره
اگه یه انسان مریض افراطی کتاب مذهبی کسی رو آتیش نزنه
و به جنگ با عقیده کسی نره از طرف مقابل هم یه انسان مریض دیگه
واکنش وحشیانه نشون نمی ده .

این موضوع ربطی به عقیده انسانها نداره .
موضوع بر می گرده به خود طرف .
بین مسیحی و بی دین هم قاتل سریالی پیدا میشه
سکس با محارم و بعد کشتنشون پیدا میشه
این بر می گرده به خود طرف که یک انسان مریضه نه عقیده اش
--------------------------------------
موضوع دیگه اینجا موضوع کینه و دشمنیه و تحریک دیگران بوسیله دشمنی با چیزی که بهش عقیده دارن و براشون مهمه
شما الان بردار یه جلد انجیل ببر جلوی کلیسا آتیش بزن ببین مردم
چه واکنشی نشون میدن
تا رفتار دشمنانه و با بغض و کینه و تحریک آمیز نباشه
واکنش های وحشیانه و شدید هم وجود نداره

چند نفر رو کشتند؟ به تعداد کشته های مسلمون تو بوسنی می رسید؟ پس میشه نتیجه گرفت که چون صرب ها مسلمان ها رو می کشن پس همه مسیحی ها وحشی هستند؟
پس چرا اگه مسیحی ها همه مسلمونا رو مقصر می دونستند تو تظاهرات ها همراه با مسلمونا شرکت می کردند؟ تمام تظاهرات ها از مسجدها و کلیسا ها شروع می شد.

مشکل اصلی انسانها تعصبه .
همین تعصب باعث میشه تا یه جنایتی یه مسلمون مریض می کنه
داد متعصب بره بالا ولی وقتی آمریکا یه بمب می اندازه
صدهزار پیر و جوون و بچه رو می کشه کسی نگه مسیحی ها جنایت کردن
همین الان اگه امنیت آمریکا مثل جنگ جهانی دوم به خطر بیفته
فکر می کنید همون کار رو تکرار نمی کنه ؟

مسیحی ها امتحانشون رو پس دادن
جنگ جهانی اول و دوم که چندین میلیون کشته داشت و
بمب های اتمی که آمریکا انداخت رو مردم ژاپن و صدهزار نفر در جا مردن
در همون دنیای متمدن و توسط همون انسانهای متمدن انجام شد
چرا شما اینها رو نمی بینید ؟
اینها جنایت نیست ؟
گفتم که همین الان اگه امنیت آمریکا مثل جنگ جهانی دوم به خطر بیفته
با بمب اتمش تمدنش رو دوباره به رخ می کشه
پس مشکل رو در عقیده انسانها ندون . مشکل جای دیگه است

نفرت هیتلر از یهودی ها ظاهرا ارتباط مستقیمی با مسیحیت نداشته اما اگه می خواین درباره کشتار یهودی ها با انگیزه های مسیحی بدونین تو صفحه مربوط به یهودی کشی تو ویکی چند تا نمونه آورده.
تا همین 250 سال پیش دادگاه تفتیش عقاید در لیسبون فعال بود . خوب مسیحی ها کم کم آدم شدند مسلمونا هم فرآیند آدم شدنشون شروع شده.
چیزی که برای من جالبه نفرت دوستان ما از 1.5 ملیارد نفر از مردم کره زمینه که تقدیرشون این بوده که مسلمون به دنیا بیان.

اصلا قصد حمایت از مسلمانان و یا در کل دینداران را ندارم اما بطور کلی شاهد بی احترامی و دشنام به اعتقادات دیگران مخصوصا در کامنتها هستیم.چندی پیش کاریکاتوری از مسیح گذاشتم و همان افرادی که در مورد اسلام و حتی انکار وجود خدا کامنت میگذاشتند حسابی از خجالت من در امدند.
بیایید به همه افکار ،ادیان،نژادها و ملل احترام بگذاریم

همانطور که یک کشیش افراطی میاد همچین کاری رو می کنه و حتی مردم خودش هم محکوم می کنن همچین عمل زشتی رو. این کار نباید به حساب دین مسیحیت گذاشته بشه.و همین طور هم که چندتا مسلمان افراطی میان همچین عمل بسیار زشت تر و وحشیانه ای رو انجام میدهند نباید عمل این جماعت افراطی رو به حساب دین اسلام گذاشت.اگر من مسیحی.یهودی.مسلمان.زرتشتی.بهایی و... عمل زشتی انجام میدم که بر خلاف اصول انسانی هستش نباید به حساب دینم گذاشته بشه.بلکه مشکل از خود من و اخلاق من و اون حس انسان دوستی و شرف انسانیه که من ندارم.

ولی اون کشیش امریکایی همون قدر مقصره که آدم کش های عقده ای مقصرند چون هر دو, دو روی سکه اند یکی حرف در دهان آن یکی می گذارد. یکی آب به آسیاب دیگری می ریزد

چرا هیچ کس اون مردک آمریکای را محکوم نکرد مگه اینا نمی دونند در میان همه ادیان از یهودیت گرفته تا مسیحیت تند رو های خر مذهب زیاد هستند و ممکنه به قیمت جان عده ای بیگناه تمام بشه.چرا باید این جور آدم ها را به عمد قلقک داد که همچین عکس العمل وحشیانه ای را شاهد باشیم.هر چه قدر از این آدم کش ها بدم میاد و حالم را به هم میزنند از آدم های مثل اون کشیش آمریکای احمق هم حالم به هم می خوره که عملکرد بچه گانه اش باعث خون ریزی شد.حالا یک کتاب آتش زد مثلا اسلام نابود شد؟من نه مسلمان هستم و نه اصولا به دینی اعتقاد دارم.ولی نباید به اعقاید دیگران توهین کرد هر چه قدر دین اسلام و احکام و دستوراتش مسخره باشه بقیه ادیان هم به همان اندازه هستند ورژنشان فرق می کند،در اصل یکی هستند.پس در واقع توهین به یکی توهین به دیگری هم هست.

اینها مسلمان افراطی نیستند، این اسلام ناب محمدی است.

با سوک گریه باید گفت که قرآن یک کتاب دستورالعملی قتل و فجایع است. حالا شما نگاه به یک عده نادان که در عمل عکس یک نادان دیگر رفته اند و به قولی بیست و هفت نفر را سربریده اند و یا اشکم پاره کرده اند و روی تابلوهاشان نوشته اند زنده باد قرآن کریم!! فساد قرآنی و کرامت آنرا ببینید که یک کس در یک کشور قرانی را با آن توصیف که من نوشتم آتش زده، خب کار بدی کرده، اما مگر شما هر روز و هرشب انجیل تورات نمی سوزانید، بد تر از آن نگر مسیحی و یهودی و نمی دانم غیر مسلم نمی کشید، مگر حتا مسلم نمی کشید، کشتن آدم بدتر است یا سوزاندن کتا بهای مقدس که در آنها و خصوصا قرآۀن غیر از دستور قتل نداده است. مرگ بر این جهالت. این انسانهای احمق اصلا برای چه حیات دارند، برای زنده اند! این است معنای مجدیت و کرامت و انسانیت قرآن، این است معنای رحمت این دین!!!

اگر اینها نتیجه خوندن قرآنه باید باز هم سوزوند.

دین، عبارتست از بیان اخلاق به زبانی کودکانه.
دین برای فرد بالغ، دستاویزی می شود برای دور زدن قواعد اخلاقی و دوختن "کلاه شرعی".
دین، هیچ فایده ای ندارد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما