خانه | فرهنگ،‌ هنر و ادبيات | کتاب زمانه

وقتی که یک مرد فقط به سکس فکر می‌کند

پنجشنبه, 1390-02-15 15:54
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
برنامه‌ی رادیویی «کتاب‌های از یادرفته و کتاب‌های در یاد مانده»
علی اسکندزاده

علی اسکندرزاده – سرانجام بیست و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران گشایش یافت. نمایشگاه کتاب تهران در شرایطی برگزار می‌شود که ناشران معتبر و مستقل حداکثر چند عنوان کتاب در زمینه ادبیات داستانی ایران با خود به نمایشگاه می‌برند. ظاهراً سیاست وزارت ارشاد که مبتنی بر به تأخیر انداختن فرهنگ مستقل و جوان ایران بود، اکنون تغییر جهت داده و مدیران دولتی قصد دارند فرهنگ مستقل و غیردولتی ایران را به توقف وادارند. اما آیا این موضوع به این معناست که در ایران کتاب خوب برای خواندن پیدا نمی‌شود؟ چه کتاب‌هایی سال گذشته منتشر شده‌اند و شما هنوز احتمالاً از آن‌ها بی‌خبر هستید یا هنوز وقت نکرده‌اید این کتاب‌ها را بخوانید؟

در برنامه‌ی رادیویی «کتاب‌های از یادرفته و کتاب‌های در یاد مانده» تلاش می‌کنیم از بین کتاب‌های منتشر شده در ایران و جهان، هر هفته چند عنوان را معرفی کنیم.

یکی از کتاب‌های خواندنی در سال گذشته که پس از سال‌ها تجدید چاپ شد، اما در رسانه‌ها زیاد مطرح نشد، مجموعه داستان «باغ اناری» بود از نویسنده‌ای به نام محمد شریفی.

«باغ اناری» مجموعه‌داستانی ا‌ست از «محمد شریفی» (متولد ۱۳۴۰) که اولین‌بار در سال ۷۱ منتشر شد و بسیار مورد توجه قرار گرفت. این کتاب در همان سال‌ها جایزه‌ی قلم زرین گردون را برد و به کتاب مورد علاقه‌ی نسلی از دوستداران داستان، که بسیاری از آ‌نها امروز نویسنده‌های معروفی هستند، بدل شد. ناشر «باغ اناری» نشر «گردون» بود و تیراژ آن ۲۲۰۰ نسخه. در برنامه‌ی امروز «کتاب‌های از یادرفته و کتاب‌های در یادمانده» باغ اناری را معرفی می‌کنیم.

علاوه بر این یک استاد دانشگاه به نام شریدان سیموو در بریتانیا کتابی منتشر کرده با عنوان «یک مرد به‌غیر از سکس به چی فکر می‌کند؟» این کتاب در مدت کوتاهی به یک کتاب پرفروش تبدیل شده و با وجود آن‌که انتظار می‌رود اقبال خوانندگان بریتانیایی به این کتاب چندان نپاید، اما در حال حاضر از نظر فروش با مجموعه داستان‌های هری پا‌تر رقابت می‌کند.

معرفی «باغ اناری» و «یک مرد به‌غیر از سکس به چی فکر می‌کند» را می‌توانید از طریق فایل صوتی بشنوید.

 

در همین زمینه:

::باغ اناری، فرشاد سروش، رادیو زمانه::
 

::یک مرد به‌غیر از سکس به چی فکر می‌کند؟ رادیو زمانه::

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما