خانه

سوار شوید!- برای دانش آموزان بروجنی

یکشنبه, 1391-07-30 16:27
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مانا نیستانی

Share this
Share/Save/Bookmark

دریغ ودرد ازمردم کشوری که مزد گورکنانش ازارزش جان آدمیانش افزون باشد. بادرودبه مانای گرامی

مرو خواهرم مرو! زیرا که آنها تو را به سوی گور میبرند نه نور! آن احمقها نور را در فضای خاکی و ماتم گرفته شلمچه و بانه و مرصاد میجویند غافل از اینکه نور باید در قلب تو باشد نه در بیانبانها و کاروانها! کاروانهایی به سوی گور!

اینکه باید دانش آموزان و دانشجویان بروند شلمچه را ببینند، بجز خودخواهی و حماقت دستور دهند، چیز دیگری را نمی رساند. من در یک سفر نوروزی به خوزستان، آن محیط را دیدم. من که اهل آنجام و روز آزادی خرمشهر بی اختیار اشکم جاری شد، از آن محیط هیچ چیز نگرفتم، هیچ احساسی نداد، هیچ امکان خاصی برای گرفتن حس و حال، نداشت، هیچ بجز اینکه تو می بینی و مطمئن می شوی، که جنگ سازان و بنیانگذاران جنگ چه موجودات بی مغزی بودند و همیشه هستند آنها که در دوران بحران زای جنگ، ثروت به جیب می زنند و اوضاع اقتصادیشان به اوج می رسد. همین!

هی بگویید تحریمها بر مردم اثری ندارد. این هم یک اثرش. وقتی لوازم یدکی اورژینال یافت نمی شود راننده بدبخت چکار کند؟ آیا فکر میکنید دوست داد این اتفاق برای خودش و مسافرانش بیفتد. رانندگان قشر زحمت کشی اند وقتی تو خوابید ما بیداریم و جانمان کف دستمان و زن بچه در هر سفر بادلهره منتظر برگشت و یا خبری بدی اند . و درته ذهن همه ماست که شاید این بار بازگشی نباشد،

حالا خوبه تو جنگ پیروز نشدیم وگرنه چقدر می رفتیم ببینیم؟؟؟ واقعا این همه بدبختی گذشته دیدن داره؟؟ تازه درسی هم ازش نمیگیریم. (سیاوش)

سلام مانای عزیز،

برای دومین بار از شما تقاضا دارم در کنار نظرات، مثبت و منفی‌ قرار بدی تا ما بتوانیم به نظرات خوانندگان نمره بدیم، مرسی‌

اخه تا کی این پدر و مادها فکر نمیکنند تا کی عقلشون میدن دست این بسیجی ها ؟اخه تا کی؟ من چرا بچه ام را بفرستم اون صحرای بی در و پیکر؟که چی بشه ؟چرا از نیت اینها با خبر نمی شوید؟ می خواهند یاد این کشتار را زنده نگه دارند که پدران و برادران ما را به کشتن دادند و بچه ای خودشان هم اروپا عیش و نوش؟بیدا رشوید لطفا از این خواب عمیق؟؟؟؟ تقصیر پدر و مادرهاست...مقصر اصلی که عقلشون دست خودشون نیست...

چند مسئله را والدین دانش اموزان باید در مورد اردوها مد نظر قرار دهند یکی اینکه در کشور جهان سومی مثل ایران اصل اینست که اتوبوسهای اینگونه مسافرتها خراب است. وبا زد وبندهای مالی پشت پرده اتوبوسهای خراب وکهنه را بعنوان نو در نظر میگیرند.در شرایط ایران مثلا در مورد اتوبوسهای دولتی برخی مواقع وسایل نو و مرغوب در بازار فروخته شده قطعات نامرغوب و تعمیری یا دست دوم برای تعمیرات استفاده میشود. این تجربه شخصی سالها پیش من در این موارد بوده . راننده هم ممکن است با جاده اشنا نباشد. برخی رانندگان اتوبوس در ایران برای جلوگیری از خستگی بین راه مواد مخدر استفاده میکنند. سود استفاده مالی گسترده ای هم در احداث جاده ها صورت می گیردو این مسئله جدیدی در ایران نیست. تنها در مورد اسفالت جاده ها با پرداخت مبالغی اندک به کارمندان ازمایشگاه تست اسفالت /مواد نامرغوب بعنوان مرغوب ثبت واستفاده میشود که سود کلانی را برای سوئ استفاده کننده بهمراه دارد. در مورد جاده ای که حادثه در ان اتفاق افتاده پروژه احداث راه خوزستان به اصفهان از طریق چهارمحال از پروژه های مهم زمان شاه بوده. این پروژه بعدا در دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی برای فریب و جلب رضایت ظاهری مردم و بعلت کمبود بودجه بشکل غیر کاملا غیر استاندارد انجام شده و بعدها نیز هیچگونه توجهی به مسئله غیر استاندارد بودن جاده نشده

در صورتيكه اخذ هر گونه ارتقا يا اوانس يا رتبه و نمره دانش اموز و ديگران منوط به شركت در چنين برنامه هايي باشد مشمول معاني رياكاري و دورويي و تظاهر است . متاسفانه انتظاري كه اكثر ما ايرانيان از حكومت جمهوري اسلامي داشتيم در همان اوايل دهه شصت برايمان مورد ترديد قرار گرفت و بايد بگويم كه در اواخر دهه شصت بنده حقير به عنوان يك ايراني به اين اطمينان رسيدم كه وقوع دگرگوني در رژيم سياسي قبل از وقوع بلوغ فكري بر پايه ارزش هاي انساني هيچ حاصلي جز سر خوردگي نخواهد داشت . بنده دهه پنچم زندگي را از نيمه گذرانده ام و بايد اذعان كنم كه در طي اين سي و چهار سال بسيار حوادث و فجايع را در سطوح مختلف ديده ام كه عوامل مديريتي و سياست گذاري عمده دليل ان بوده ولي به ندرت اتفاق افتاده صاحب منسبي معذرت خواهي كند يا شخصي بخاطر احساس مسئوليت از سمت خود استعفا دهد . واقعيت اينست كه مسئولين امور هم يك ايراني مثل من هستند و كم و بيش تحت يك فرهنگ رشد كرده ايم .

گویا سربازان گمنام اما زمان که خیلی وقت پیش گم شده بودن یباره تو شلمچه پیدا میشن و ...!!
اما زمان هم که میبینه ممکنه افتضاحی پیش بیاد مصلحت نمیبینه که دخترا برگردن پس!!
اینه که یکی از فدائیانش رانندگی اتوبوس رو بعهده می گیره و ...
آذرخش

مثل اینکه متوجه نشیدید؟!
مانا ، که منم صد در صد موافقشم داره میگه این سانحه از قبل برنامه ریزی شده بوده! یعنی اینکه قرار بوده که اتوبوس سانحه ببینه و کسی از دختر ها سالم برنگرده منزلش(که احیاناً دهن باز نکنه و حرف نزنه)!
حالا برای چی، دیگه خودتون پیدا کنید پرتقال فروش ... ، یعنی خودتون پیدا کنید چرا سپاه نمیخواسته دخترای شونزده هفده ساله برگردن پس خونه شون!!

با توجه به از دست رفتن این آینده سازان فردای ایران در هر مسافرت به یا مراجعت از این اردو گاه های اجباری / توصیه میکنم که وزیر بی غیرت اموزش و پرورش و رئیس الدنگ بسیج نام این اردو را از راهیان نور به راهیان گور تغییر دهند شاید باعث بیداری ان دسته از پدر و مادر هائی شود که دسته گلهای خود را اینچنین پرپر تحویل میگیرند. برای تمامی این عزیزان داغدار ارزوی صبر دارم. وبرای مسئولین قطره ای غیرت و شرف . که اگر برای این فاجعه مسئولی حتی خودکشی کند فکر نمیکنم کار بی جائی کرده باشد / اما دریغ از یک جو غیرت.

بسیار عالی و گویا

شوخی؟
یعنی شما هنوز نمیدونید کاریکاتور و کارتون برای شوخی و خنداندن نیست
خصوصن کارهای مانا
فقط اهی جگر خراش است

این پیشامد ناگوار از نادانی پدران و مادرانی است که فرزندان بیگناه خود را به پای فرشته مرگ می اندازند و برای چند نمره جگر گوشه های خود را به دست افرادی می سپارند که هیچ ارزشی برای فرزند آنها قایل نیستند.
آیا فکر کرده اید فقط تصادف و مرگ مشکل این بچه های معصوم نیست، آیا می دانید چند نفر از این بچه ها مورد تجاوز قرار میگیرند و از آنها آتو میگیرند تا بعدها با تهدیدشان آنها را جذب بسیج و گروه های سرکوب و یا وادار به جاسوسی نمایند.
به نظر من این بچه های مظلوم توسط پدر و مادرانشان کشته شده اند و نه فقط به دست سپاه و بسیج، و پدران و مادران این نوجوانان و جوانان نیز دستشان به خون فرزندان پاکشان آلوده است.

کجای این کارتون شوخی هست که ما ندیدیم..لابد چون اسمش کارتون هست اینطوری فکر کردی

این نسل چوب حماقت های پدرانشان را در سال 57 می خورند

شوخی نیست عزیزم ، اگه تو هم عزیزی رو از دست داده بودی کاملا قضیه برات جدی میشد . البته امیدوارم که اینطور نشه

این عکس میتواند به هر اتوبوسی که در ایران درحال کار است مروبوط شود. و نه تنها اتوبوس بلکه هر وسیله نقلیه ای، دوچرخه، خودرو، هواپیما .. ایران قبرستان مقتولان بی کفایتی و بی استانداری است .

اون یارو اگه به شکل مسئول آموزش پرورش میکشیدی و یه ربطی به 10 نمره قبولی دفاعی میدادی بهتر بود مانا.

شوخی لوسیه.

ماشا الله دست به گور کنی ات خیلی خوبه! اما برای ٢٦ نفر کشته شده گان تصادف کاروان گور(نور) فقط ١٩ تا گور کندید!؟
برای همه بازماندگانشان تسلی و صبر درخواست دارم.

ارسال کردن دیدگاه جدید

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما