خانه | جامعه | زنان

"زنان تی‌وی" شروع به کار کرد

پنجشنبه, 1390-09-10 19:49
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
شهزاده سمرقندی

شهزاده سمرقندی – بعد از رویدادهای دهمین انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ بسیاری از فعالان حقوق بشر مجبور به ترک ایران شدند. بخشی از آنها را فعالان حقوق زنان در ایران تشکیل می‌دهند.

 
این زنان فعال، در خارج از کشور نیز به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند و هرکدام در شهر و کشورهای مختلف، دوباره گروه‌ها و شبکه‌های تازه‌ای به وجود آورد‌ه‌اند. یکی از آنها محبوبه عباسقلی‌زاده است که مدتی در مالزی و هلند بوده است و حالا در آمریکا به سر می‌برد. 

 

 

خانم عباسقلی‌زاده از حدود یک‌سال پیش در تدارک راه‌اندازی یک تلویزیون آنلاین و شهروندی بود؛ تلویزیونی که مضمون آن توجه ویژه به مسائل زنان باشد.
 
این تلویزیون حالا با نام زنان تی‌وی، قرار است برنامه‌هایی را همه‌روزه از طریق تارنمای zanantv.org در دسترس مخاطبان خود بگذارد. خانم عباسقلی‌زاده می‌گوید: "زنان تی‌وی تلویزیون آلترناتیو است. این رسانه تلاشی برای ساختن برنامه‌هایی با سبک و شیوه شبکه‌های تلویزیونی رایج ندارد."
 
محبوبه عباسقلی‌زاده در روز ۲۹ نوامبر دوربین ساده‌ای به دست می‌گیرد و به میدان معروف وال‌استریت می‌رود و از آن جا اولین برنامه خود را فیلمبرداری می‌کند. او برنامه افتتاحیه "زنان تی‌وی" را روی صندلی‌ای معرفی می‌کند که یکی از اعتراض‌کنندگان وال استریت در اختیار او می‌گذارد. او سپس از افتتاح یک تلویزیون تازه در شبکه اینترنتی خبر می‌دهد و بسیار عادی و خودمانی از طرح و برنامه‌های این تلویزیون جدید می‌گوید و از مخاطبان خود دعوت می‌کند تا ویدئوهای خود در زمینه زنان را برای این رسانه ارسال کنند.
 
 
خانم عباسقلی‌زاده در گفت‌وگویی با زمانه می‌گوید که "زنان تی‌وی" مشتاق برنامه‌سازان شهروندی است که بتوانند از رویدادهای دور و اطراف خود با دوربین‌های ساده فیلم بگیرند و برای‌شان بفرستند. زنان تی‌وی برای پذیرش برنامه‌های تازه محدودیت‌های تلویزیون‌های موجود را ندارد. تنها محدودیتی که دارد این است که برنامه‌ها باید در پیوند با موضوع زنان و جنسیت باشند.
 
این تلویزیون با پشتیبانی مالی سازمان غیر دولتی هیفوس در هلند راه‌اندازی شده و آنطور که خانم عباسقلی‌زاده می‌گوید این بودجه بسیار محدود است.
 
در همین زمینه:
پیوند به تارنمای زنان تی‌وی 
Share this
Share/Save/Bookmark

راستی این گام بسیار پر ارزشیست. برایتان خواستار پیشرفت در این راه هستم

بد نیست.موفق باشید.حتما از امروز به بعد هم اقایانی جهت مردان تی وی اقدام خواهند کرد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما