خانه | گوی‌سياست

هشدار‌های انتخاباتی خامنه ای

چهارشنبه, 1391-10-20 10:01
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
علی افشاری

علی افشاری − سید علی خامنه‌ای سخنرانی‌اش در ارتباط با سالگرد قیام ۱۹ دی را به موضوع انتخابات ریاست جمهوری یازدهم اختصاص داد. وی در این سخنرانی که در دیدار با جمعی از مردم قم بیان شد، ضمن تاکید بر اتکای جمهوری اسلامی به "نصرت الهی"، روی نقشه‌ها و برنامه‌های مستمر و پایان ناپذیر دشمنان مانور داد.

 

محور اصلی سخنان وی هشدار پیرامون انتخابات سال۱۳۹۲ بود تا به زعم او دشمنان از این انتخابات بهره‌برداری نکنند. رهبری از مسئولان، مطبوعات و پایگاه‌های اینترنتی خواست تا هوشیاری ملی برای درک اهداف و طرحهای دشمن را اولویت نخست خود قرار دهند و از طرح مسائل فرعی و نادرست پرهیز نمایند. بیان این اظهارات شش ماه پیش از انتخابات بیانگر نگرانی‌های وی از فضایی است که در انتخابات پیشرو ممکن است پیش آید. شبح انتخابات ۱۳۸۸ و تبدیل آن به بزرگترین چالش نظام سیاسی و رهبری آن، هنوز او را هراسان می‌سازد.

 

حامنه‌ای تمامی دیدگاه‌های منتقد و خارج از خواست جریان حاکم در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم را به دشمن و نیرو‌های خارجی منتسب کرد. سخنان وی ضمن اینکه حالت هشدار گونه داشت، جنبه مجرمانه و ضد امنیتی به نظراتی بخشید که مدیریت انتخابات پیش رو را به لحاظ فقدان آزادی و سلامت زیر سئوال می‌برند و خواهان تغییراتی در نحوه برگزاری مرسوم انتخابات هستند.

 

کُدهای سخنرانی انتخاباتی خامنه‌ای

 

در صحبت‌های ولی فقیه جمهوری اسلامی کد‌هایی را می‌توان مشاهده کرد که مخاطبان آنها سه جریان سیاسی احمدی‌نژاد، اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان منتقد وضع موجود بودند.

 

● نخست تلویحا نکاتی را به جریان احمدی نژاد گوشزد کرد. قصد خامنه‌ای از بیان اراده دشمن برای جلوگیری از برگزاری انتخابات و اشاره به تلاش ناکام مجلس ششم و دولت خاتمی در تعویق انتخابات مجلس هفتم، تاکید بر این نکته بود که به هیچ وجه اخلال در اجرای انتخابات را تحمل نخواهد کرد.

شکاف موجود بین حلقه احمدی نژاد و اصول گرایان ممکن است دولت را برای رفع مزاحمت در مسیر عبور موفقیت آمیز کاندیدای مورد نظر از فیلتر شورای نگهبان، به سمت استفاده از اهرم تعویق و یا تعلیق اجرای انتخابات سوق دهد. از اینرو خامنه‌ای می‌کوشد تا در برابر این اقدام احتمالی احمدی نژاد بازدارندگی ایجاد نماید.

 

● خامنه‌ای همچنین مسئولین اجرایی را به رعایت امانت و پاک دستی در مدیریت انتخابات دعوت کرد. البته او بار دیگر جمهوری اسلامی را از تقلب و تخلف در انتخابات تبرئه کرد. اما به شکل بی سابقه‌ای روی اهمیت سلامت انتخابات مانور داد، امری که قبلا از سوی او و هوادارانش، اقدامی ضد انقلابی و تضعیف کننده نظام محسوب می‌شد.

این تذکر نیز یادآوری به جریان احمدی نژاد است تا از ابزار دست اندازی در صندوق‌های رای و به جریان انداختن انتخابات در مسیری غیر طبیعی خودداری نمایند.

 

● اما خامنه‌ای بار دیگر اصلاح طلبان و حلقه هاشمی رفسنجانی را مورد حمله قرار داد تا انتخابات آزاد را درخواست نکنند، امری که به زعم وی همیشه در انتخابات‌ها وجود داشته و طرح آن القاء دشمن است.

 

موضعگیری خامنه‌ای بار دیگر بن بست و مسیر مسدود پیش روی اصلاح طلبان و نزدیکان هاشمی رفسنجانی برای شرکت در انتخابات را آشکار ساخت. خامنه‌ای همگان و از جمله اصلاح طلبان را به تبعیت از راهکار‌های "قانونی" یعنی تصمیمات شورای نگهبان و وزارت کشور دعوت نمود. قانون در تحت ولایت او ابزار دست حاکمیت قرار گرفته است و در اصل اشاره خامنه‌ای به قانون، فرمان و اراده وی و زیر مجموعه تحت امرش است.

علی سعیدی٬ نماینده خامنه‌ای در سپاه پاسداران:

«وظیفه ذاتی سپاه، مهندسی معقول و منطقی انتخابات است.»

 

خامنه‌ای با اشاره به تجربه سال ۱۳۸۸ رهبران نمادین جنبش سبز را متهم ساخت که " برای مردم و کشور مزاحمت و ضرر به وجود آوردند و برای خودشان نیز در زمین و در ملاء اعلی، اسباب سرشکستگی و بدبختی فراهم کردند". این یاد آوری و حمله سنگین تهدیدی است برای اصلاح‌طلبان که در صدد ایجاد چالش برای برنامه حاکمیت در انتخابات ریاست جمهوری نباشند.

 

● خامنه‌ای همچنین هر گونه بیان نارضایتی سیاسی، اقتصادی و امنیتی را نیز نقشه "دشمن" به حساب آورد که "در ایام انتخابات ممکن است عده‌ای به وجود آوردند با حادثه‌ای یا ماجرایی اقتصادی، سیاسی یا امنیتی سر مردم را به چیزهای دیگری گرم کنند". انتساب مواضع اصلاح‌طلبان و اعتراضات احتمالی، به خواست و القاس دشمنان توجیه کننده برخورد حذفی با این جریان است. از این سخنان می‌توان نتیجه گرفت نظام سیاسی بر تصمیم خود مصر است تا اجازه مشارکت مؤثر در انتخابات به اصلاح طلب‌ها را ندهد.

 

● مخاطب نهایی اظهارات خامنه‌ای اصول گرایان منتقد وضع موجود بودند. این نیرو‌ها که بخش میانه‌رو و سنتی اصول گرایان را تشکیل می‌دهند، می‌خواهند نتیجه انتخابات سال۱۳۹۲ بازگشت نظام به مسیر قبل از سال ۱۳۸۴ باشد.

خامنه‌ای به آنها هشدار داد که دامنه انتقاد از وضع موجود را کاهش دهند و با طرح سئوال پیرامون صلاحیت‌ها و یا سلامت انتخابات باعث مایوس شدن مردم نشوند.

 

مهندسی انتخابات

 

بدین ترتیب خامنه‌ای می‌کوشد تا فضای انتخابات را در مسیر دلخواه خود مدیریت کرده،  چالش‌ها را مهار سازد و به قول نماینده‌اش در سپاه پاسداران، علی سعیدی، انتخابات را مهندسی کند.

 

ماه‌های آینده نشان خواهد داد که اوضاع بر وفق مراد رهبری پیش خواهد رفت یا اینکه وی با چالش‌های تازه‌ای مواجه خواهد گشت. برگزاری انتخابات امن و با مشارکت بالا در کنار گزینش فردی وفادار، مطیع و پایبند به گفتمان اصول‌گرایی و عدم وقوع اعتراضات خیابانی انتظارات ایده‌آل وی از انتخابات پیش رو هستند.

Share this
Share/Save/Bookmark

این مردک مست است!

خامنه ای قبل از هر موضوعی در این سخنرانی نشان داد که در برابر " دشمن " مجبور به پاسخگوئی در مورد سیاستهای غلطش شده است او قبل از هر چیز مدافع سیاستهائی شده است که او را در بین جناحین زیر سئوال برده است او حتی متوجه نیست که دیکتاتوری اش آنچنان لجام گسیخته شده است که کسی می تواند از آزادی انتخابات حرفی بزند که برای انتخابات نسخه ی مهندسی و مدیریت نپیچد در حالی که خامنه ای بجای تعریف از خوابش از دزدیش می گوید . او در مورد سیاست انتخاباتی معین که فقط مورد تائید خودش و جنتی و سپاه هست سایر نظرات حتی دولت مردانش را نیز " دشمن " خطاب می کند .
اما خامنه ای در بن بست کامل مجددا بر انسداد سیاسی و اختناق بیشتر پافشاری دارد و در عوض توسط ملاقات جلیلی و کرزای پیامش را به اوباما می رساند و از اوباما تقاضای فرصت می کند . سخنان خامنه ای طبق روال همیشه نشان داد زمانی که مذاکراتش با خارج به نفع او پیش می رود سرکوب داخلی شدت گرفته است . و این دم خروس مذاکرات پشت پرده است .

خامنه ای حیا کن...ایرانم و رها کن...

مصباح یزدی: مراقب نباشید، مثل اصلاحات فرد فاسدی روی کار می آید!!!

همه ميدانند ولايتي يا حداديان انتخاب بعدي ا ت است . اينقدر سياه بازي ندارد!!.

این حرفها نشاندهنده مرگ سیاسی و اجتماعی این ادم است و چه دلش بخواهد و یا نخواهد صداش به جایی نمی رسد بازیی را که با احمدی نژآد شروع کرده بود چنان باخت که دیگر کسی به حرفش گوش نمیدهد و این های و هوی هم برای اینه که بگه منم هستم.
اخه کسی که این همه مدت همه قدرت در دستش بوده، چه نیازی به این همه صر و صدا داره غیر از اینه که می ترسه اونهم از همه اگه غیر از این بود چرا نوکراش یکی یکی اعلام حمایت می کنن ازش و مکرر تمجید می کنن چون می دونن این ادم به این تبلیغات نیاز داره بدلیل نبود جایگاه اجتماعی

مرگ سیاسی خامنه ای را باید جشن گرفت ضمن اینکه او از اینده وحشت داره و درمونده شده.

يه چند وقتي روزنامه كيهان را پي گيري مي كنم مي بينم 1 صفحه از مطالب مزخرفش را به سايت شما اختصاص داده. از مطالبي كه مي نويسه كاملا مشخصه مثل سگ از اين سايت وحشت داره. راستش مطالبي كه مي نويسه شبيه جك مي مونه مي ميرين از خنده بد نيست براي تفريح هم كه شده بخوانين مطالبش را

رییس سازمان بازرسی کل کشور بر این باور است که اگر در جمهوری اسلامی آزادی نبود، مردم این قدر به نظام علاقمند نبودند !!!

ندای سبز آزادی ـ : رییس سازمان اوقاف می گوید که میزان وقف در کشور ۷برابر شده و آیت الله "علوی گرگانی" می خواهد که بقاع متبرکّه به قطب های فرهنگی تبدیل شوند.
آیت الله "جوادی آملی" از دورانی یاد می کند که کلّ هزینه ی حوزه های علمیّه از محلّ عایدات وقفی تأمین می شد و نیازی به وجوه شرعی نبود و حجت الاسلام "علی محمدی" می گوید که برخی دستگاه های دولتی، سال های سال مستأجر بی اجاره ی املاک موقوفی بوده اند و رهبر جمهوری اسلامی ایران خواسته است که نام های چنین مستأجرانی اعلام نشوند.
اکنون که اوضاع اقتصادی نابسامان است، زعمای حکومت و حوزه دست به کار شده اند تا فرهنگ وقف دوباره گسترانده و در همه ی امور زندگی جاری شود، تا نقصان ها برطرف گردند؛ چونان سهم ورزی در بخش سلامت کشور که بعد از سال ها مشخص کرده اند: «نیمی از کلّ بیمارستان ها و درمانگاه های تهران، وقفی هستند»!!.
جوادی آملی می گوید: «امر وقف باید در دست بزرگان و فقها باشد»، همچون امر "امامزاده ها و نذورات" که در دست فقهاست. و این همه جدای از حکایت کارتلی به نام «آستان قدس رضوی» و زیرمجموعه های کلان «آستان مقدس حضرت معصومه» و «آستان مقدس حضرت عبدالعظیم» است.

احمد خاتمی: در کشور ولایی !! ما حزب و جناح، جایگاهی ندارد!!

سعید قاسمی از رهبران جریان حزب الله با بوسیدن دست سعید تاجیک، از آنچه "زحمات" او نامید تشکر کرد. سعید تاجیک از اعضای بسیج است که به علت فحاشی به فائزه هاشمی رفسنجانی به هشت ماه زندان و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده و هم اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود است. تاکنون گزارشی درباره اجرای حکم شلاق او منتشر نشده است.
گزارش شده که تاجیک عصر روز پنجشنبه هفته گذشته پس از پنج روز مرخصی، به زندان بازگشت. او به گزارش خبرگزاری ها، قاسمی پس از پایان سخنرانی خود، تاجیک را در آغوش کشید، از زحماتش تشکر کرد، دست او را بوسید و گفت: "ما مرهون زحمات شما و امثال شما هستیم." !

اتومبیل سازان..... اتومبیل رانان در کره زمین توجه بفرمائید...تا شماها این گونه حافظان عبا و عمامه دار چاه های نفت و صادر کنندگان نفت مجانی رو دارید غم نداشته باشید........اصلا" اتومبیل رانان کره زمین نکنه یه وقتی زبوم لال به فکر بیفتن که این بنزینی که در باک اتومبیلتون شناور شده با خون ریزی و زجر شکنجه و زجر فقر ایران نشینان چه رابطه ای داره ؟؟.....اگر میشه قریونتون ...یه عکس از امام بنزین مجانی رسان علی خامنه ای رو درب باک اتومبیل تان بچسبانید .....!!!..از چندی پیش از کشورهای غرب و شرق چین و ژاپن دقیقه ای نیست که به آخوندها تلفن نشه ...یالله بجنیبد و مردم رو تهدید کنید و بترسونیدشون ...مواظب باشید که در ایران تظاهرات راه نیفته...نگذارید مردم بریزن تو خیابون ها....ما نفت مجانی رو لازم داریم ....هر کمکی مثل سابق از ما خواسته باشید که بتونید باهاش صدای ایران نشینان ناراضی رو خفه کنید بهتون میدیم...مشاوران چشم سبز و چشم آبی و مو بلوند ما غربی ها تحت عنوان توریست به ایران خواهند آمد و کلیه ابزار ردیابی مخالفان هم از چین براتون ارسال می کنیم ...پس نکنه که خوابتون ببره ...هر آخوند اگر حساب بانکیش رو دوست داره حتما" باید بره بالای منبر و ایران نشینان رو بترسونه...!!ما ایران نشینان رو تحریم می کنیم و نه گماشته هامون رو ...!!

وزارت کشور برگزاری انتخابات الکترونیکی را به صلاح نمی‌داند!

خامنه ای نگرانی هایش را علنی میکند.

عباس کعبی عضو مجلس خبرگان روز پنج‌شنبه ۲۸ دی گفت «رئیس جمهور اگر منصوب رهبری نباشد، طاغوت است !!.» هیئت رئیسه این مجلس نیز اعلام کرده که"القاء واژه انتخابات آزاد" توطئه در اصل انتخابات تلقی می‌شود.!!
علی خامنه‌ای، سه‌شنبه هفته گذشته ( ۱۹ دی/ ۸
ژانویه) هشدار داد «دائما نگویید انتخابات باید آزاد باشد». او گفت
حامیان شعار سلامت و آزادی انتخابات «به تحقق اهداف دولت‌های مستکبر کمک می‌کنند!!.»
محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس دوشنبه، ۲۵ دی با اشاره به اظهارات رفسنجانی و احمدی‌نژاد به خبرگزاری فارس گفت: «هم آقای هاشمی باید دقت کنند و از این واژه استفاده نکنند و هم مسئولان اجرایی سطح بالا که از این واژه استفاده می‌‌کنند باید دقت کنند که آب به آسیاب دشمن نریزند!!.»
جعفر شجونی، عضو جامعه روحانیت مبارز روز چهارشنبه، ۲۷ دی در جمع شماری از مردم قم، کسانی که بحث انتخابات آزاد را مطرح می‌کنند، "خائن و وطن‌فروش" خواند.!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما