خانه | گوی‌سياست

تجمع اعتراضی ایرانیان در نیویورک

چهارشنبه, 1391-07-05 15:12
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
تجمع اعتراضی ایرانیان در نیویورک به مناسبت حضور محمود احمدی‌نژاد در سازمان ملل
رادیو زمانه

رادیو زمانه − عده‌ای از ایرانیان ساکن نیویورک و شهرهای اطراف در روز سه‌شنبه ۴ مهر (۲۵ سپتامبر ۲۰۱۲) در تجمعی اعتراضی در نزدیکی هتل محل اقامت محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور اسلامی گرد هم آمدند.

 

پوستر‌ها و شعارهای این گردهم‌آیی بر سه موضوع وسیع‌تر تأکید داشت: اعتراض به استبداد حکومتی، اعتراض به تحریم اقتصادی و محکومیت حمله نظامی به ایران.

 

در بیانیه اعتراض‌آمیزی که توسط یکی از برگزارکنندگان این گردهم‌آیی خوانده شد، از سرکوب روزانه دولت، فشار تحریم و تهدید به جنگ توسط دولت‌های بزرگ دنیا  به عنوان عوامل فشار کمرشکن بر مردم ایران یاد شد.

 

از بی‌عدالتی و خفقان خسته‌ایم.

در بخشی از این بیانیه گفته شد: «ما آمده‌ایم بگوییم از بی‌عدالتی و خفقان خسته‌ایم. اما آنچه این روز‌ها ما را بیشتر می‌آزارد، این است که وحشت از جنگ و فشار تحریم‌ها، مبارزه دیرینه مردم ما را تحت‌الشعاع قرار داده است. ما آمده‌ایم بگوییم که ما از جنگ وحشت داریم.»

 

این گردهمایی توسط گروه «هوار» برنامه‌ریزی شده بود. «هوار» به گفته بنیانگذارانش، تشکل مستقلی است که به منظور مخالفت بی‌قید و شرط با هرگونه حمله‌ نظامی و تحریم علیه ایران تشکیل شده است.

 

گزارش رادیو زمانه از این گردهم‌آیی را می‌توانید از طریق فایل صوتی زیر بشنوید:

 

Share this
Share/Save/Bookmark

دمشون گرم . تو ایران که کسی جرات نداره این کارا کنه ..
ممنون

احمدی نژاد، احمدی نژاد ! آیا بجای آقای خامنه ای ولی فقیه و رهبر حکومت، آقای احمدی نژاد نشسته؟! تا جایی که من در تلویزیون ها دیدم هم میهنان عکسهای احمدی نژاد را به میدان آوردند و روی او تمرکز کردند! گویی نماد این حکومت و رهبر این رژیم احمدی نژاد است نه خامنه ای! آیا انقدر از وضع ایران ناآگاه هشتند که نمیدانند اصل و رهبر یکی دیگر است و احمدی نژاد تنها مهره ای است ؟ ایا نمیدانند تعیین کننده سیاستهای خفقان و سرکوب خامنه ای است؟ گویا برنامه ای درکار است تا نظرها از آقای خامنه ای که پس از خمینی ، همراه با رفسن جانی مسئول اول تیره روزی این ملت است به احمدی نژاد برگردد. هم میهنان بهوش باشند. ریشه مصیبتها در رفتار و سیاستهای آقای خامنه ای است. تهران ـ بابک

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما