خانه | گوی‌سياست

انتقال ساکنان اردوگاه اشرف

جمعه, 1390-05-07 17:22
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
ایرج ادیب‌زاده

 دبیرکل سازمان ملل از تمامی کشورهای عضو این سازمان درخواست کرد تا تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات ساکنان «اردوگاه اشرف» در عراق افزایش دهند تا بحران ساکنان این اردوگاه به نحوی حل شود که هم حق حاکمیت عراق محفوظ بماند، هم قوانین بین‌المللی حقوق بشر رعایت شود.

 

اردوگاه اشرف که نزدیک به سه هزار و چهارصد عضو «سازمان مجاهدین خلق» را در خود جای داده، روز ۱۹ فروردین مورد حمله نیروهای عراقی قرار گرفت. به گفته سازمان ملل در اثر درگیری‌های شدید میان نیروهای عراقی و ساکنان اردوگاه اشرف ۳۴ تن جان باختند.

 

چندی پیش سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای از مسئولان عراقی خواست به آزار و اذیت ساکنان اردوگاه اشرف پایان دهند. در این بیانیه تاکید شده است که ساکنان این منطقه «اجازه ندارند حتی برای مداوا از اردوگاه خارج شوند».

 

روز چهارشنبه ۲۰ جولای در یک کنفرانس بین‌المللی در پاریس شماری از سیاستمداران اروپایی و آمریکایی و کارشناسان حقوق بین‌الملل حضور داشتند. در این کنفرانس اعلام شد که طرح استیونسون، رئیس کمیسیون عراق در پارلمان اروپا و نماینده انگلیس در پارلمان اروپا برای جابه‌جایی ساکنان اشرف از سوی مریم رجوی مسئول «شورای ملی مقاومت» پذیرفته شده است.

 

براساس این طرح ساکنان اشرف به کشورهایی خواهند رفت که پناهنده‌پذیر هستند. در عین حال عراق گفته است ساکنان اردوگاه اشرف تا پایان امسال باید این محل را ترک کنند.

 

برای بررسی همه این مسائل با محمدرضا روحانی، وکیل دادگستری در پاریس و عضو شورای ملی مقاومت تماس گفت‌وگوی کوتاهی انجام داده‌ام.تصمیم مهم کنفرانس پاریس چه بود؟

محمدرضا روحانی: در کنفرانس پاریس البته شخصیت‌های مهمی شرکت کرده بودند. ازجمله رئیس سابق حزب دموکرات آمریکا؛ رئیس اف‌بی‌آی، گروهی از نمایندگان پارلمان اروپا و همچنین چندتن از حقوقدانان شرکت کرده بودند که اظهار نظر حقوقی هم در آنجا شد. به‌هرحال کنفرانس پاریس در پی اقدامات متعددی شککل گرفته است که در اینجا و آنجای جهان اتفاق افتاده و می‌افتد... و اما در مورد طرح استیونسون. آقای استیونسون دو ماه پیش به عراق سفر کرد برای رسیدگی به مسئله اردوگاه اشرف. در آنجا با معاون نخست‌وزیر، با اشخاص گوناگون و همچنین با نماینده ملل متحد آقای اد مستر Ed Mesterمذاکره کردند. هدف‌شان هم بازدید از آنجا بود که اجازه دیدن محل را به ایشان ندادند.

 

در پی این سفر در مذاکراتی که با آقای ادمستر، نماینده ملل متحد در محل کردند، طرحی تهیه شده است. به موجب این طرح قرار است مسئله انتقال این اشخاص با رضایت خودشان و داوطلبانه طبق این شرایط انجام گیرد:

۱ـ حفاظت آنجا به وسیله مقامات صالح بین‌المللی انجام شود.

۲ـ به علل حمله به بیماران رسیدگی شود و بعدهم اقدامات لازم برای نقل و انتقال این‌ها به کشورهای پناهنده‌پذیر انجام شود.

این طرح به‌وسیله آقای استیونسون در پاریس با خانم رجوی، مورد مذاکره مفصل قرار گرفت. پنج، شش ساعت باهم مذاکره کردند و طرح پذیرفته شد. در همین زمینه‌ هم اقدامات دیگری در دنیا انجام شده که ازجمله اقدامات کنگره آمریکاست. کنگره آمریکا برای رسیدگی به مسئله اشرف جلسه و اجماعی تشکیل داده و از نماینده وزارت خارجه هم دعوت کرده که بیاید و توضیح دهد چه اتفاقی افتاده است که البته آن‌ها نیامدند، ولی کارشناسان دیگری آمدند و اظهار نظر کردند. این‌ها سئوالات خود را تدوین کردند و فرستادند وزارت خارجه که جواب دهد چرا چنین اتفاق‌هایی در این محل افتاده است.

 

در عین حال عراق گفته است تا پایان امسال ساکنان اردوگاه اشرف باید آنجا را ترک کنند. ساکنان این منطقه باید به کجا بروند؟

 

این سئوال را باید از آقای مالکی کرد. اولاً اشخاصی که از این حرف‌ها می‌زنند، هفت سال پیش قانون گذرانده‌اند که این‌ها باید اینجا را ترک کنند. اشخاصی که تحت محاصره هستند، دسترسی به دارو ندارند؛ دسترسی به آب و برق ندارند. دور این‌ها در بخشی از اردوگاه اشرف دیوارهای ۳۰ متری کشیده‌اند و به‌ طرف‌شان هم تانک و توپ گذاشته‌اند. به این‌ها می‌گویند که اینجا را باید ترک کنید.

 

معنای این قضیه عبارت است از یک تجربه تلخ دیگر که ما ایرانی‌ها داریم. این‌ها آمدند با اشخاصی صحبت کردند؛ با عده‌ای از ایرانیان ساکن اردوگاه که بیایید و اینجا را ترک کنید. شما شرایط بهتری خواهید داشت از جهت وضعیت‌تان، از جهت حیات‌ مادی‌تان و آزادی‌های‌تان و این چیزها. این‌ها را بردند به محلی که اسمش را گذاشته‌اند: «تیف».

 

این‌ها را در آنجا دچار انواع و اقسام بیماری‌ها کردند و بعد «تیف» را هم جمع کردند و این‌ها را در عراق رها کردند. بخش دیگری از این‌ها معلوم نیست در کجای دنیا هستند. تعداد انگشت‌شماری از آن‌ها به اروپا رسیدند. تعداد زیادی از این‌ها اصلاً معلوم نیست کجا هستند.

 

گفته‌های دبیرکل سازمان ملل چقدر می‌تواند این مشکلات را کاهش دهد؟

 

طبیعی است دخالت رئیس سازمان ملل متحد می‌تواند راهنمایی برای اقدام باشد. ولی اقدام نیست. این فرد فردی مسئول است و می‌داند که فاجعه‌ای در حال شکل‌گیری است یا می‌داند فاجعه‌ای که هم‌اکنون وجود دارد، ممکن است در ابعاد گسترده‌تری روی دهد. مسئله صربنیست‌ها سه‌هفته پیش مورد رسیدگی دادگاه هلند قرار گرفت. این‌ها مسائلی است که این‌ها می‌دانند و دنبالش هستند که حلش کنند، اما مسئولیت اصلی با دولت آمریکاست… این دولت آمریکاست که مسئول حفظ حیات ساکنان اشرف است؛ آن‌ هم به موجب قرارداد بین‌المللی ژنو. ماده ۴۵ کنوانسیون ژنو که می‌گوید اگر دولتی مسئولیت حفاظت خودش را از غیرنظامی‌ها به دولت دیگری انتقال داده و آن دولت وظایف خود را انجام نداده است، باید برگردد و آن دولت را خلع کند و خودش مجدداً این مسئولیت را بپذیرد.

دولت آمریکا بارها و بارها این اقدامات و این فجایع را به وسیله مقامات مختلف، مقامات قوه اجراییه به وسیله سخنگویان خودشان و به وسیله وزارت خارجه محکوم کرده‌اند، ولی در عمل و در محل مأمورانی هستند که گویا همان کارهایی را که وزارت اطلاعات می‌خواهد انجام دهد، انجام می‌دهند. صحبت از جابه‌جایی می‌کنند و معلوم نیست محافظت از چه کسی؟ جابه‌جایی به کجا؟ با چه شرایطی؟ اصلاً جابه‌جایی اجباری در حقوق بین‌الملل جرم است...

 

این‌ها حرفی ندارند که درخواست پناهندگی کنند، ولی اول باید وکیلی سراغ این‌ها برود! باید اسناد و درخواست‌شان را به زبان‌های مختلف حاضر کنند. دولت‌های گوناگونی هستند در سراسر جهان که قطعاً هم وظیفه اخلاقی دارند و هم اعضای مقاومت در اینجا و آنجا هستند و می‌توانند با آغوش باز پذیرای این‌ها باشند. ولی مسئله این است که عده‌ای را محاصره کرده‌اند و می‌گویند باید بروید. کجا؟ معلوم نیست.

Share this
Share/Save/Bookmark

اقای وکیل اکر راست میگی و انسان هستی،از دولت فرانسه برا ٥٠٠ نفرشان اجازه ورود به فرانسه را بگیر و اقدم به اوردن انان کن.رد حسابی شما فقط دوست دارید که این بدبختها در عرا بمانند و ادم بشند که شمایان بتوانید پز سیاسی بدید و سفره های گدائی تان را رنگین کند.حیف از این همه جوان پاک و انسانی که در دام استعمارگران و مزدوران جنایتکارشان افتادند و مردندو هموطنانشان راکشتند و باقیمانده شان هم به این خاری گرفتار شدند.

آقای محمد رضا روحانی وکیل دادگستری متاسفانه حنای شما و دوستانتان دیگر رنگی ندارد. رهبران مجاهدین و شما اعضای به اصطلاح شورای ملی مقاومت به تنها چیزی که فکر نمی کنید نجات جان 3400 نفر اشرف است. برای شما متلاشی نشدن تشکیلات و باز نشدن اسرار ذهن شویی در آن بیابان است که مهم است. مشخص است که اگر تک به تک ساکنان اشرف و نه به طور دسته جمعی بخواهند به اروپا بروند و به دور از سیطره تشکیلات و فرماندهان به فضای آزاد قدم بگذارند به ناگاه تمامی دروغهایی که طی سالیان طولانی به خورد آنها داده اید رو می شود و ممکن است نه تنها از مجاهدین جدا شوند که به مخالف شما نیز بدل شوند. اما این را بدانید که بار کج به منزل نمی رسد و به زودی شاهد آزادی این عزیزان و بازگشت آنها به دنیای انسانی و به دور از سانسور و مغزشویی خواهیم بود. برای شما نیز متاسفم که زیر باد کولر نشسته اید و برای نشستن چند روز بیشتر بر مبلهای رنگین و راحت و مسند غصبی جان انسانها را به بازی گرفته اید. سقوط شما و جمهوری اسلامی نزدیک است و به امید حق جامعه ایرانی رنگ آزادی را به دور از زورپرستانی چون شما تجربه خواهد کرد. تا دیر نشده به خود آیید. ریخته شدن خون این عزیزان تا ابد چون لکه ننگی در تاریخ به پیشانی جمهوری اسلامی، عراقی های مهاجم و البته شما جاده صاف کنهای این قتلها خواهد ماند.

افراد اشرف طبق کنوانسیون چهارم ژنو افراد حفاظت شده بین المللی هستند و کشور اشغالگر باید از آنها حفاظت نماید ولی آمریکا به وظیفه اش عمل نکرد و با همدستی با مالکی باعث کشته شدن دهها نفر شد. ساکنان اشرف باید تحت حفاظت سازمان ملل قرار گیرند و به کشورهای امن مانند اروپا منقل شوند. دیپلمات آمریکائی باتلر همان راه خامنه ای و مالکی را در باره اشرف در نیویورک تایمز مطرح کرده است. کمیساریای عالی پناهندگان و عفو بین المللی باید در کنار سازمان ملل برای کمک به این ایرانیان وارد عمل جدی شوند.

فریبا خانم کدام کنوانسیون در کره زمین گفته که نیروهای شبه نظامی،تروریست و حتا پارتیزان در حال جنگ با دولتش باید در یک کشور همسایه تحت حفاظت سازمان ملل باشد؟حتما شما قانون حمایت از پناهندگان سیاسی را اشباه فهمیده اید و یا مثل روئسای سازمانی ... می خواهید ایادی استعار و صهیونیزم را به عنون پناهنده سیاسی به جامعه بین الملل غالب کنید.خانم محترم مجاهدین خلق در زمان ورود به عراق درخواست پناهندگی نکرده اند.انان برای کشتن اخوندها و حزب الهی ها و کل کسانی که مجاهد نبودند به دستور اربابان امریکائی و صهیونیست خود با صدام هم سفره و هم رزم شدند.بدتر اینکه حرمت عراقیهای تحت ستم را هم نگه نداشته و هر خیانتی که توانستند به انان نیز کردند.اینکه عراقی ها زیر فشار دولت امریکا تا کنون انان را مجازات نکرده اند هم شانس انان و بهتر بگویم این دستمزد خوشخدمتی انان به امریکائیان بوده است.

امیدوارم ساکنان اشرف هر چه زودتر به آغوش مادر (ایران ) بازگردند . رفتن به اروپا و آمریکا دردی از دل آنان دوا نخواهد کرد . میدانم که اینان در حق مام میهن ستمها کرده اند ولی کدام مادریست که نتواند اشتباه فرزند را ببخشد .

کنوانسیون چهارم ژنو چه گفته است؟
اگر منظور تان توافقی است که حمایت از پناهندگان سیاسی را وظیفه دوّل اروپائی دانسته است؟باید بدانید که مجاهدین به دولت عراق پناهنده نشده اند.مجاهدین به خاطر جنایاتی که در مورد کردها و عراقی ها کرده اند و از ترس مجازات ،خود را در بست در اختیار نیروهای نظامی امریکا قرار داده و جهت کشتن هموطنان ایرانی خود از امریکا در خواست حمایت نظامی و سیاسی هم کرده اند و کمک هم گرفته اند و در مقابل اعمال تروریستی در خاک ایران انجام داده اند.مروری بر اخبار این جانیان بعد از اشغال عراق گویای این واقعیت است.
کنوانسیون چهارمی که منظور شما است،فقط شامل افراد سیاسی میشود نه شامل افراد تروریسم.چون در قوانین تمام کشورهای اروپائی تروریسم را جنایتکار دانسته و حامیان تروریزم را هم مجرم می شناسند.هرچند که خود در نهان حامی تروریزم در جهان می باشند.

.....آنچه مسلم است عده ای ایرانی ساده دل فریب این سران ریا کار وخاین ومزدور بیگانه را خورده اند وگرفتارند واین گرفتاری حل شدنی است مانند هر موضوع دیپلماتیک مراجع جهانی آنرا حل خواهند کرد اما باید بر طبل کوبید ....یک راه حل بسیار بسیار پیش پا افتاده <ان اینکه سازمان مجاهدین 1 اعلامیه بدهد وبگوید ساکنان اشرف آزادند وهر جا که دوست دارند میتوانند بروند از آلاسکا تا اریتره تا ایران تا پاریس در انتخاب این افراد قرار میگیرد <البته باید سازمانهای بین المللی ببینند که این اعلامیه ظاهر سازی ودروغ نیست ونظارت کنند که هیچ فشاری بر افراد نیست از 3400 نفر قطعا 3000 نفرشان خواهند رفت وبه مجاهد پستو بای بای خواهند گفت واینهمه بوق وکرنا لازم نیست اما مشکل همان است که در بی بی سی در مصاحبه با آن عضو شورای ملی مقاومتشان مچ گیری شد که کوینهد گفت که افراد ما میخواستند با داخل کمپ شوند سران اجازه ندادند اگر حتا 20 در صد داخل کمپی ها بیرون بیایند واز سلطه مجاهدین خارج شوند کتابها دارند بنویسند از اینهمه جنایات سازمان .....

هدف آمریکا متلاشی کردن سازمان مجاهدین خلق ایران می باشد. آمریکا سال 97 مجاهدین خلق را در لیست سیاه قرار داد و قصدش نابودی این تشکیلات بود و حالا از موقعیت اشرف سوء استفاده می کند تا به آرزویش برسد که همان آرزوی خمینی بود. دشمنی با مجاهدین خلق نقطه وصل اوباما با مالکی و علی خامنه ای می باشد. در دوسال قبل و امسال قبل از کشتار در شهر اشرف گیت وزیر دفاع آمریکا به دیدن مالکی رفت و چراغ سبز حمله اعلام نمود و در کشتار نظارت کامل داشت. آمریکا می خواهد با حمایت شیعیان افراطی به رهبری خامنه ای سدی در برابر سنی ها و القاعده ایجاد نماید و از طرف به کشورهای منطقه صدها میلیارد اسلحه بفروشد و اقتصاد ورشکسته اش را ترمیم نماید. مجاهدین باید اوباما را همدست مالکی ببینند و نیروهایشان را بهر شکلی از آنجا خارج سازند. لیست تروریستی آمریکا حکم محاربه برای دولت اوباماست و این اجازه را به خامنه ای و مالکی می دهد که نیروهای سمپات این سازمان را در ایران و عراق اعدام نمایند.
اوباما نشان داد که متحد فاشیسم مذهبی در ایران و عراق است و هیچ ارزشی برای حقوق انسانها قائل نیست. سیاست آمریکا در برابر دکتر مصدق هم همینطور دشمنانه و ضد دمکراتیک بود.

کنوانسیون ۴ مربوط به دوران اشغال است یعنی‌ ۲ سال بعد از جنگ و دیگر اعتبار ندارد. مجاهدین هم پناهنده نیستند. الان ۶ سال است که عراق دولت، مجلس و قوه قضاییه مستقل دارد و دیگر تحت اشغال آمریکا نیست که کنوانسیون ۴ در مورد آن صادق باشد. مجاهدین باید از اینجا خارج شوند و به دولت میزبان احترام بگذارند.

روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی نوشت: سازمان مجاهدین خلق با صرف میلیون‌ها دلار تلاش کرده است که نام این سازمان را از فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا خارج کند./این نشریه بریتانیایی نوشت: سازمان مجاهدین خلق، به ده‌ها تن از مقام‌های سابق آمریکایی از هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات، ده‌ها هزار دلار پول داده است تا در تجمعات هواداران سازمان مجاهدین خلق در آمریکا سخنرانی کنند./این روزنامه افزود: سازمان مجاهدین خلق هزاران دلار صرف چاپ آگهی در روزنامه‌ها کرده است

سوال اینجاست ، این گروه تروریستی ، این مبالغ کلان را از کجا تامین می کند ؟!

صدام حسین که مدتها است به درک واصل شده و دیگر نیست که به آنها پول بدهد! دیگر صدامی نیست که اینها به او کمک کنند و کردها و یا شیعان عراق را سرکوب کننند و پول بگیرند، پس محل تامین این مبالغ افسانه ای ، از چه منبعی است ؟!

مجاهدین خلق نیز نمی توانند مدعی شوند چند هزار هوادار آنها ، این مبالغ کلان و میلیونی را با کمک ماهیانه از قرار ماهی ده دلار تامین می کنند(!) ، جز این است که مجاهدین خلق این بار نیز برای خیانت سراغ یک دشمن دیگر مردم ایران رفته اند ؟!

می دانیم گروه تروریستی مجاهدین خلق، همیشه منابع عدیده مالی داشته اند و به عنوان مثال برای گردهمایی اخیر خود در پاریس، رقمی نجومی خرج کرده اند. همانطوری که تلوزیون فرانسه گزارش کرده است، قریب پانزده هزار نفر که عموما لهستانی و یا پناهنده های افغان و یا آفریقایی بوده اند، برای این گردهمایی از تمام اروپا به فرانسه آورده شده اند. اگر رقم هزار دلار هزینه برای هر یک را در نظر بگیریم، هزینه حضور شرکت کننده گان برای سخنرانی خانم رجوی ، به بیش از پانزده میلیون دلار می رسد. ( که البته چند برابر آن نیز مخارج دیگر داشته اند!) یا هزینه های میلیون دلاری لابی در آمریکا!

قطعا با تعداد طرفداران اندک این گروه تروریستی ، از روش های اخلاقی و صحیح و سالم، نمی توانند چنین مبالغ هنگفتی را تامین کنند، سوالی که پیش می آید این است که این گروه تروریستی ، اینبار دست به دامان کدام یک از دشمنان ملت ایران شده است و باز خیانت به ایران را پیشه کرده است !؟

مش میرزا مشو، انقدر راحت مشگل شهر اشرف و سازمان مجاهدین خلق ایران و جامعه اتحادیه اروپا و دیگران رو با این چند سطر به این راحتی‌ حل کردی، بگو کسی‌ اگر اون دور و اطراف هست یه مشت اسفند بریزه رو آتیش بابا نکنه نظر بخوری. اولا که کسی‌ جلو کسی‌ رو نگرفته، این مزدورهای عراقی هستند که مانع رفت و آمد ساکنان اشرف شده اند. در ضمن خیلی‌ از این ۳۴۰۰ نفری که اونجا هستند پاسپورت‌های کشورهای اروپایی و آمریکا رو دارند و داوطلبانه آمدند اشرف. مچ گیری هم که صحبت ازش میکنی‌، اگر تو بی‌بی‌سی دیدی که توقع دیگه‌ای هم از بی‌بی‌سی نمی‌شه داشت، همیشه نون رو به نرخ روز از جیب رژیم مربوطه خورده. حالا میرم سر اصل جریان که مشگل جا به جائی‌ هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران یا دایر کردن امنیت صد در صد برای ساکنین آنجاست. این سازمان از زیر بته که همینطوری بزرگ نشده، کس و کار داره و خودشون میدونند و می‌تونن مسائل رو تجزیه و تحلیل کرده بهترین گزینه رو انتخاب کنند.

نیروهای آمریکا برای نزدیکی به رژیم ولایت فقیه همراه با انگلیسی ها مقرهای مجاهدین خلق را سال 2003 بمباران نمودند با وجود اینکه مجاهدین اعلان بی طرفی کرده بودند. در این بمبارانها صدها نفر از مجاهدین خلق کشته و زخمی شدند. چند روز قبل از این بمباران پاسدار محسن رضایی از آمریکا خواسته بود برای نشان دادن حسن نیست مجاهدین خلق را بمباران نماید. همزمان با این بمبارانها خاتمی متوسل به دولت فرانسه شد تا فعالان شورا و مجاهدین خلق در فرانسه را به نظام دیکتا توری تحویل بدهد که شاهد دستگیری نزدیک به 200 نفر در فرانسه بودیم و با خودسوزی ها طرح اخراج اینها متوقف شد و امسال هم دادگاه فرانسه اتهامات علیه مجاهدین را مردود دانست و این جریان را جنبش مقاومت نامید. مجاهدین خلق در هر دادگاهی که عدالت و قانون بوده پیروز شدند از جمله دادگاه انگلیس و دادگاههای اروپا و پارسال در واشنگتن و امسال در پاریس. دادگاه اسپانیا حمله به ساکنان شهر اشرف را یک جنایت علیه بشریت خوانده و دستور دستگیری 4 مقام عراقی از جمله مالکی را صادر نموده است. اگر کسی شکایتی علیه سازمان مجاهدین خلق ایران دارد باید در دادگاههای معتبر بین المللی مانند پاریس و لاهه مطرح نماید و الا جنگ روانی و ترویج تبلیغات یک استبداد مذهبی بی فایده و مسخره خواهد بود. در داخل عراق مالکی و طالبانی اگر به کردکشی و شیع کشی ایمان داشتند یک دادگاه عادلانه بر پا می نمودند و اجازه می دادند وکلای مجاهدین خلق در دادگاه حاضر شوند و به این تبلیغات آخوند ساخته و تکراری جواب بدهند. عوامل سپاه قدس در سال 90 و در جریان جنگ کویت برای کشتار مجاهدین خلق به مقر های این گروه هجوم بردند و در یک دادگاه بین المللی می توان آنرا ثابت نمود و آنها را محاکمه و مجازات کرد. کارهای تروریستی جمهوری اسلامی بی نهایت است از کشتار کردها در میکونوس تا بمباران مناطق کردی عراق. در این 7 ساله در عراق سپاه قدس و بدر هزاران شیعه مخالف ولایت فقیه را ترور کرده اند از جمله آیت الله قاسمی . بعلت حمایت مردم عراق از مجاهدین خلق و حضور دهها هزار نفر از عراقی ها به شهر اشرف مالکی رفتن به کمپ اشرف را ممنوع نمود و اجازه نمی دهد حتی وکلا و پزشکان به کمپ بروند. از ورود هیئت پارلمان اروپا به کمپ اشرف جلوگیری نمود. صدها نفر مجروح در اشرف از امکانات پزشکی محروم هستند و آمریکا حاضر نیست به مجروحان و زخمی ها کمک نماید. تبلیغات جنون آمیز و شبانه روزی نظام ولایت فقیه نشان از کابوس بی انتهای سران این حکومت می باشد. خمینی هم در سال 67 دهها هزار زندانی سیاسی را بخاطر نابودی تشکیلات مجاهدین خلق حلق آویز نمود ولی ناکام ماند. تجاوز به دختران باکره و شکنجه های طاقت فر سا نتوانسته مقاومت منسجم را در هم بشکند. پارسال هم آقایان علی صارمی و جعفر کاظم و محمد علی حاج آقایی را بخاطر شرکت در قیام مردمی و بجرم حمایت از مجاهدین خلق اعدام نمود.

کسانی که قوانین بین المللی از جمله کنوانسون چهارم ژنو را نمی شناسند بروند در دانشکده های حقوق در دانشگاهها سوال کنند بجای فحاشی و توهین به بزرگترین سازمان اپوزیسیون جمهوری اسلامی یعنی سازمان مجاهدین خلق ایران. دادگاه مرکزی اسپانیا چون ساکنان اشرف را افراد حفاظت شده طبق اصل 4 کنوانسیون ژنو می داند پرونده را قبول نموده و حکم تعقیب قاتلان را داده. دکتر خوان گارسه از برجسته ترین حقوقدانان جهان و مشاور دکتر آلنده وکیل خانواده های ساکنان شهر اشرف در دادگاه اسپانیا می باشد. امروز هم در بغداد خبرنگاری از مالکی در باره دادگاه اسپانیا سوال کرد که مالکی عصبانی شد و شروع به فحاشی کرد و گفت علیه دادگاههای بین المللی شکایت خواهد کرد حتما نزد آخوندهای حاکم و در دادگاههای نظام سنگسار>.

هوادارن مجاهد نمی گویم نظرتان را نگویید اما عقل خود را تعطیل نکنید. چون هدف آمریکا متلاشی کردن مجاهدین است دست به دامان جنگ طلبان آمریکا شده اید و پولهایی که منبعشان مشخص نیست به جیب آنها سرازیر می کنید؟ ما که نفهیمیدیم کدام حرف شما را می توان باور کرد. قسم حضرت عباس را یا دم خروس. بس است دیگر به خود آیید. یاد جمله معروف چرچیل افتادم که می گفت ما نه دوست دائمی داریم نه دشمن دائمی بلکه ما منافع دائمی داریم. چون منافعتان روز به روز تغییر می کند هر روز باید منتظر اظهار نظر عجیب و غریب از شما باشیم. به خانم رجوی بگویید طی یک سخنرانی کوبنده به آمریکا هشدار دهد که باید موارد زیر هرچه سریعتر برقرار گردد:
1- مالکی مزدور را همچون بن لادن به قتل برساند.
2-محافظت از اشرف را به عهده گیرد تا زمانی که ما معلوم می کنیم. ضمنا پایتخت شدن اشرف را در عراق بررسی کند.
3-طی 2 سال آینده به ایران حمله نظامی کند و من و مسعود شیر غران را به تهران برساند بقیه اش را خودمان می دانیم چه کنیم.
4-اگر عرضه حمله به ایران ندارد یه چند تا ناو ناقابل به ما بدهد ما خودمان تهران را فتح خواهیم کرد.
5- اگر این موارد را انجام ندهد و با مزدوران وزارت اطلاعات و همپالگی هایشان که حدود 69میلیون ایرانی بیشتر نیستند همکاری کند و خلق قهرمان 1 میلیونی اشرف نشان را حمایت نکند در آینده ای نه چندان دور آمریکا را از روی زمین محو خواهیم کرد. ضمنا اسرائیل که نمرده است می رویم به آنها پول می دهیم تا این کارهای بالا را برایمان انجام دهد.

خود باتلر نماینده آمریکا در مذاکرات با ساکنان اشرف گفته که برای اینکه قتل عام نشوند باید سازمان مجاهدین خلق ایران متلاشی و منحل شود. این گفته های روشن را باتلر در گفتگو با روزنامه نیو یورک تایمز مطرح کرده است و گفته های هواداران مجاهدین خلق ایران نیست. طرح باتلر باطل و بسود قاتلانی مانند مالکی است . ساکنان شهر اشرف و ایرانیان در محاصره باید به کشورهای اروپائی منتقل گردند که همان طرح پارلمان اروپاست.

همانطور که رژیم نتوانست ننگ کشتن، شکنجه و تجاوز به زندانیان را در طول 32 سال پنهان کند و ابرها از کنار خورشید کنار رفتند و همگان متوجه حقیقت شدند. خیانتها و جنایتهای مجاهدین نیز در حال افشا است. اگر تا چند سال پیش کسی دست آنها را رو می کرد عمدتا به رژیم منتسب می شد و انصافا کمتر کسی هم گفتار گوینده را باور می کرد اما امروز به خیل مخالفان مجاهدین اضافه شده است و دیگر تلاش آنها برای خاموش کردن صدای حقیقت با ترور اخلاقی مخالفان، وابسته دانستن آنها به وزارت اطلاعات، حمله فیزیکی و از این دست خشونتهای کور جوابگو نیست. آزادی خواهان به این بیندیشید که سازمانی که روزی با تحمل سختترین شرایط و ایثار به مبارزه با رژِم شاه برای آزادی مردمش می پرداخت امروز به جایی رسیده است که به جنگ طلبان حامی اسرائیل پول می دهد تا مقدمات ریختن بمب بر سر هموطنانشان را فراهم سازد. همچنین صادقترین هوادارانش را وادار می کند به بیگاری در بیابان در شرایط طاقت فرسا بیان تناقضات جنسی، توهین، تحقیر و خرد کردن هویت و شخصیت فردی آنها، نشستن ساعتهای متمادی در جلسات و شنیدن تحلیلهای یکسویه رهبرانش و بیا بیا گفتن برای حمله عراقی ها تا باز با ریختن خون آن افراد فریب خورده بتواند چند صباحی اعتراف به شکستش را عقب بیندازد. اما آنروزی دور نیست که همین افراد در اشرف در دادگاه گریبان شما رهبران انتصابی را بگیرند و از شما طلب جوانی و خیانتی که به صداقتشان را کردید نمایند. اف بر شما باد که هیچ کار شرم آوری نبوده که شما از آن برای رسیدن به هدف خود استفاده نکنید. اگر هنوز اجماع بر ضد شما همانند اجماع ضد رژیم جمهوری اسلامی صورت نگرفته است به دلیل خشونت شما و ترس آنها از نابودی زندگیشان است که آنهم کمکم دارد از بین می رود چنانچه حتی شادی صدر که همگان به صداقتش و مبارزه اش با رژیم صحه می گذارند نیز به میدان آمده است. بقیه آزادی خواهان و البته کسانی که مثل شما به دنیا سیاه و سفید نگاه نمی کنند همراه خواهند شد. ما نیز در ایران تمام تلاش خود را خواهیم کرد که رژیم نرود و شما زروگویان خشن جای آنها را نگیرید که آنوقت کره شمالی دیگری ایجاد خواهد شد. از کسانی که تردید دارند نیز می خواهم به خیل مخالفین مجاهدین بیپوندید. البته مخالفت ما همچون مخالفت شما با روشهای ناجوانمردانه، غیر اخلاقی و خشونت بار نیست. بلکه با سلاح قلم، روشنگری و در نهایت سپردن رهبران شما به دادگاه صالح خواهد بود. البته رهبر شما مسعود نیز در سخنرانی ها از آمدن در هر دادگاه بین المللی استقبال کرده است و گفته است که مخالفین رسوا خواهند شد. البته او گمان می برد هیچگاه این روز نخواهد رسید زیرا رژیم به زودی سرنگون می شود و آنها جای رژیم را خواهند گرفت و کسی از پیروز دیگر سوال نمی کنند. حافظه تاریخی مردم ایران نیز کوتاه است و با شانتاژ و تهدید می توانند قضیه خیانتهای خود را ماست مالی کنند اما به امید خدا و تلاش مبارزان چنین روزی خواهد آمد و این تجربه تلخ با هزاران هزار کشته برای دنیا نیز مفید فایده قرار خواهد گرفت.

دوست عزیز نمی گویم باتلر نگفته و یا آنها خیرخواه شمایند. بحث این است گروهی که به جای تکیه بر مردم خود، زمانی به صدام حسین، زمانی دیگر به آمریکای هایی نظیر بولتون جنگ طلب و حامی اسرائیل پناه می برد. مسلم است سرنوشتش به بازی میان قدرتها بستگی پیدا می کند و وجه المصامحه قرار می گیرد. اگر فرض کنیم شما این نظر را صادقانه نوشته اید باور بفرمایید مجاهدین اصلا و ابدا قصد خروج از عراق و از اشرف را ندارند زیرا آنرا کانون استراتژیک نبرد می دانند و به قیمت ریخته شدن خون نیز از آن دفاع خواهند کرد. اگر مجبور به خروج شوند نیز تنها شرایطی را قبول خواهند کرد که سلطه تشکیلاتی آنها بر افرادشان از بین نرود. ضمنا مسعود رجوی قبل از انتخابات همواره می گفت که مالکی رای نخواهد آورد. کمی هم از رسانه های غیر خودیتان مطلب بخوانید تا ذهنتان یکسویه به مطالب ننگرد. واقعیت بیرونی با آنچه رسانه های شما با تکرار وحشتناک دروغ پردازی به خورد شما می دهند تفاوت دارد. پخش تصاویر کشته های اشرف برای این است که احساسات شما را برانگیخته کنند تا فکر کنید انتقاد از مجاهدین خیانت به شهدایتان است. به خود آیید. عزیز من هیچ آزادی خواهی خواهان قتل هموطن خود در اشرف نیست، خواهان نابودی مجاهدین نیز نیست. اما خواهان پاسخگویی و مسئولیت پذیری رهبران و اعتراف به اشتباهاتشان می باشند. خواهان اجازه انتقاد به افراد و گروه های دیگر از عملکردشان می باشند بی آنکه توهین و ترور اخلاقی شوند. نگذارید رهبرانتان برای قتل انسانها در اشرف توجیه شرعی بسازند.

در جایی از کامنتم "محمد سه شنبه 23:13" به اشتباه نوشتم رژیم نرود که "رژیم برود درست است"
شد. جمله صحیح: ما نیز در ایران تمام تلاش خود را خواهیم کرد که رژیم برود و شما زروگویان خشن جای آنها را نگیرید.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما