خانه | خبر | اخبارجهان

انتقال پیکر زن قربانی تجاوز به هند

یکشنبه, 1391-10-10 12:09
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

پیکر زن جوان هندی که در یک اتوبوس مورد تجاوز گروهی قرارگرفته بود٬ روز یک‌شنبه٬ ۳۰ دسامبر(۱۰ دی‌ماه) از بیمارستانی در سنگاپور به دهلی‌نو انتقال یافت.

 

وی که به سبب شدت جراحات وارده سه بار در دهلی‌نو مورد عمل جراحی قرار گرفته بود٬ روز شنبه۲۹٬ دسامبر پس از انتقال به بیمارستان اونت الیزابت در سنگاپور درگذشت.

 

این زن ۲۳ ساله که نام او اعلام نشده دانشجوی رشته پزشکی بو و در روز ۱۶ دسامبر ۲۰۱۲ در یک اتوبوس مورد تجاوز گروهی قرار گرفت. مردانی که به مدت یک ساعت به این زن تجاوز کرده بودند٬ او و دوستش را با یک میله آهنی مجروح کرده و آنها را ازاتوبوس در حال حرکت بیرون انداخته‌ بودند. این دو زن جوان برای رفتن به یک مرکز خرید در جنوب دهلی سوار اتوبوس شده بودند.

 

خبرگزاری رویترز به نقل از شاهدان عینی گزارش داده است که  مانموهان سینگ، نخست وزیر هند و سونیا گاندی، رهبر حزب کنگره در هنگام انتقال پیکر این زن جوان به دهلی‌نو در فرودگاه حضور داشتند.

 

تجمع‌کنندگان با روشن کردن شمع به یاد این زن جوان خواهان اعدام متجاوزان شدند. پلیس هند تا کنون شش نفر را به اتهام شرکت در این تجاوز بازداشت کرده است  

به گفته شاهدان عینی  خانواده  این زن جوان پیکرش را از فرودگاه به محل سکونت وی در محله جانکپوری منتقل کرده و  آن را بر اساس رسومات هندی سوزانده و خاکستر کردند.

به گزارش رويترز،‌ مقامات پليس هند می گويند که شش نفر را در ارتباط با تجاوز به اين زن بازداشت کرده‌اند.

 

از روز گذشته هم‌زمان با اعلام خبر درگذشت این زن جوان که هنوز هویت او اعلام نشده٬ هزاران نفر در پایتخت و شهرهای دیگر هند به خیابان آمده و خواستار مجازات عاملان این تجاوز و محافظت بیشتر از زنان شدند.

 

تجمع‌کنندگان با روشن کردن شمع به یاد این زن جوان خواهان اعدام متجاوزان شدند. پلیس هند تا کنون شش نفر را به اتهام شرکت در این تجاوز بازداشت کرده است.

 

اعمال اقدامات محافظتی بیشتر برای تامین امنیت زنان از سوی دولت از جمله خواسته‌های تظاهرکنندگان هندی در روزهای اخیر بود. مانموهان سینگ، نخست وزیر هند  روز گذشته در واکنش به این اعتراضات، اظهار امیدواری کرد که مقامات سیاسی و جامعه مدنی در کنار یکدیگر هند را به مکانی امن تر برای زنان تبدیل کنند.

 

یکی از فعالان اجتماعی که معتقد است اقدامات دولت برای حفظ امنیت زنان بسیار اندک است٬ به رویترز گفته است: "اغلب جرایم جنسی در هند گزارش نمی‌شوند٬ شمار زیادی افرادی که به زنان تجاوز کرده‌اند مجازات نمی‌شوند و چرخه عدالت در این زمینه به کندی می‌چرخد."

 

تظاهرات‌های اعتراضی در هند  از اوایل هفته گذشته هم‌زمان با انتشار خبر تجاوز به این زن جوان آغاز شده بود. روز ۲۲ دسامبر هزاران نفر از معترضان در برابر کاخ ریاست‌جمهوری هند تجمع کردند.

 

در این جریان این تجمعات پلیس برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از گاز اشک‌آور و باتوم استفاده کرد و برخی خیابان‌ها را مسدود کرد. پلیس هند با تشدید تدابیر امنیتی در پایتخت هند٬ از مردم خواسته است که خویشتن‌داری و آرامش خود را حفظ کنند.

 

گزارش‌های رسمی پلیس هند نشان می‌دهد که در شهر دهلی به طور متوسط هر ۱۸ ساعت یک زن مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرد. بر اساس آمار رسمی این کشور در فاصله سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ آمار تجاوز در ۱۷ درصد بیشتر شده است. بر اساس برخی گزارش‌ها آمار تجاوز در هند سال گذشته به دست‌کم ۲۴ هزار مورد رسیده است. 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما