خانه | خبر | اخبارجهان

"کارخانه مهمات‌سازی يارموک در سودان متعلق به سپاه ايران است"

پنجشنبه, 1391-08-04 18:29
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

دولت سودان اسرائيل را مسئول حمله به يک کارخانه مهمات‌سازی در خارطوم، پايتخت اين کشور دانست و آن را محکوم کرد. اين در حالی است که رسانه‌های اسرائيلی ادعا می‌کنند، اين کارخانه متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ايران بوده است.

 

کارخانه مهمات‌سازی يارموک که در جنوب پايتخت سودان واقع شده است، بامداد روز گذشته، ۲۴ اکتبر (سه آبان) هدف حمله‌ای موشکی قرار گرفت که در پی آن دو تن کشته شدند.

 

به گزارش خبرگزاری‌ها، احمد بلال عثمان، وزير امور رسانه‌ای سودان در يک کنفرانس خبری که روز گذشته (چهارشنبه) برگزار شد گفت، دولت سودان مستنداتی دارد که نشان می‌دهد اسرائيل پشت اين حمله بوده است.

 

او گفت، ادعای سودان بر پايه شواهد محکم است و شاهدها نيز تأييد می‌کنند چهار هواپيمايی که از سمت شرق وارد کشور شدند و اين کارخانه را مورد هدف قرار دادند، از تکنولوژی بالايی برخوردار بودند که رادارها را در فرودگاه خارطوم از کار انداخت.

 

در سال‌های اخير رسانه‌های غربی گزارش‌های متعددی منتشر کرده‌اند مبنی بر اين که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ايران همراه با دولت سودان کارخانه‌های مهمات‌سازی در اين کشور می‌سازند

عثمان احتمال اين را که حمله ديروز توسط سودان جنوبی يا شورشيان داخلی انجام شده باشد، رد کرد و گفت تنها اسرائيل می‌تواند از چنين تکنولوژی بالايی برخوردار باشد.

 

در همين حال رسانه‌های اسرائيلی به نقل از اپوزيسيون سودان ادعا کرده‌اند کارخانه يارموک متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ايران می‌باشد که سال‌های طولانی است در مسائل سودان دخالت می‌کند.

 

در سال‌های اخير رسانه‌های غربی گزارش‌های متعددی منتشر کرده‌اند مبنی بر اين که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ايران همراه با دولت سودان کارخانه‌های مهمات‌سازی در اين کشور می‌سازند.

 

اسرائيل تاکنون درباره اتهام حمله به کارخانه يارموک سکوت کرده است، اما آموس گيلاد از مقامات بلندپايه وزارت دفاع اين کشور گفت حکومت سودان "يک حکومت تروريستی خطرناک" است.

 

او امروز در گفت‌وگو با راديو ارتش اسرائيل اظهار داشت: "حکومت [سودان] توسط ايران حمايت می‌شود و از اين کشور به‌عنوان مسيری برای انتقال سلاح‌های ايران به مصر و در نهايت حماس و تروريست‌های جهادی استفاده می‌شود."

 

او افزود: "عمر البشير، رئيس جمهور سودان نيز يک جنايتکار جنگی است."

 

دولت سودان از شورای امنيت سازمان مل متحد خواست حمله اسرائيل به اين کشور را محکوم کند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

اگر اسراييل مجازباشدكارخانجات ايران را اگر چه نظامي باشد مورد تهاجم قرار دهد ايا اين خود توجيهي نيست براي ايران كه مجاز باش عمل متقابل انرا براي تاسيسات اسراييلي درديگركشورها انجام دهد باانصاف قضاوت كنيد

با پول مردم ايران سرمايه گذاري براي تروريستها کرده اند؟!

آنانی که فکر ميکنند که انرژی هسته ای هدف نظامی ندارد. ايران با باجدادن به اين کشورهای فقير از ريره ذربين تحريمها دادوستد ميکند. سالانه هزاران نفر در سودان ميميرد و جمهوری بی ايمان اسلامی فقر را نديد. مشکل سودان و گروهای سلفيت و الشباب و ترور مردم عادی از اعمال جمهوری اسلاميست. آنيکه هنور نميخواهد ببيند قتل عام غيره غمد ميکند. تمام حمله های انتحاری زيره سر ج.ا.! ما قتل عام غيره عمد ميکنيم . روزه، صدقه، ماليات ميشود اهرم مرگ مردم بيگناه! حمله های انتحاری يکی از کريه ترين عمليست که اين سروران به جوانان ياد دادند، اسرائيل با هواپيما به هدف زد و اينکاره عاقلانه را تبريک ميگوئيم. اگر بمبی در بازاره يودان ميگذاشتن، ترور افکنی بود! تبريک به هوش آنانی که وقتی ميجنگند هدفشان چيزه خاصيست! ابلهان کورکورانه بمب منفجر ميکنند برای سکوت مردم! اگر شجاعت داشتن مث اسرائيل ميکردند. ايران سالهاست سازندۀ ااسلحه و صادر کنندۀ آن است! ميبينيد بلند پروازيهای ايران را!

خاک بر سر ما مردم و خصوصا ما جنوب شهریها و فقرا که شده ایم پاسداران قاب صندوق پولدارها و روحانیون و پاسدارا و بسیجیا٬ چرا که امروز از دولتی پولهای ما مردم فقیر سودان و لبنان و آفریقا از ما مردم فقیر که هر وقت روحانیون خواستند ما را بقول خودشان به صحنه آوردند وضعشان از ما بهتر است. من به پدر و مادر احمق خودم که در خیابانی که پیش از این نامش ولیعهد بود به شغل شریف بقالی مشغولند می گویم آخر پدر جان این عکس کثیف خامنه ای و خمینی را از توی دکونت بردار. و او با لجلجت و محافظه کاری می گوید: بابا بزار زندگیمونو بکنیم. اسم این قوادی رو گذاشته زندگی. و قواد یعنی پدر و مادر من.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما