خانه | خبر | اخبارجهان

ديدار صالحی و اسد: "حمايت نامحدود" ايران از حکومت سوريه

چهارشنبه, 1391-06-29 22:03
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

هم‌زمان با محکوم ساختن حکومت سوريه توسط عفو بين‌الملل به دليل "حملات کور" ارتش اين کشور عليه غيرنظاميان و هم‌زمان با درگيری‌های شديد نظامی در حلب، علی‌اکبر صالحی، وزير امور خارجه ايران در دمشق با بشار اسد، رئيس جمهوری سوريه ديدار کرد.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، امروز، چهارشنبه ۲۹ شهريورماه (۱۹ سپتامبر) علی‌اکبر صالحی در ملاقات خود با بشار اسد از حمايت "نامحدود" ايران از سوريه در درگيری‌های خونبار اين کشور سخن گفت، درگيری‌هايی که اسد آن را جنگ اسرائيل عليه "محور مقاومت" می‌نامد.

 

هم‌زمان با اين ديدار به‌گفته ديده‌بان حقوق بشر سوريه، ارتش اين کشور چندين محله حلب را بمباران کرد که تاکنون خبر کشته شدن ۴۳ نفر در اين بمباران‌ها اعلام شده است. درگيری‌های روز گذشته ۱۷۳ کشته به جا گذاشت.

 

اين در حالی است که به گزارش خبرگزاری رسمی سوريه (سانا)، علی‌اکبر صالحی در ديدار امروز با بشار اسد از " تلاش‌های دولت سوريه برای بازگرداندن امنيت و ثبات" به اين کشور کاملأ پشتيبانی کرد و تأکيد نمود که بحران سوريه "تنها در داخل و در ميان خانواده سوريه‌ای‌ها" قابل حل است.

 

عفو بين‌الملل: در نيمه نخست ماه سپتامبر دست‌کم ۱۱۶ غيرنظامی، شامل ۴۸ کودک و ۲۰ زن، در حمله نيروهای دولتی به مناطق ادلب، جبل الزاويه و شمال حماه کشته شده‌اند

بشار اسد نيز در سخنانی گفت: "نبردی که اکنون در جريان است تنها سوريه را مورد هدف قرار نداده است بلکه همه محور مقاومت در برابر اسرائيل را هدف گرفته است."

 

از نگاه سوريه "محور مقاومت" شامل سوريه، ايران و هم‌پيمانانشان، حزب‌الله لبنان، حماس فلسطين و جهاد اسلامی است.

 

در اين ديدار هر دو طرف "تحريم‌های ناعادلانه" غرب عليه دو کشور را محکوم کردند.

 

بشار اسد با اشاره به نشست روز دوشنبه قاهره ميان ايران، ترکيه و مصر برای حل بحران سوريه گفت: "کليد موفقيت" تلاش‌ها برای حل مسئله سوريه به "نيت صادقانه برای کمک به سوريه، و همچنين احترام به حاکميت و رد مداخله خارجی" بستگی دارد.

 

عبدالباسط صيدا، رهبر شورای ملی سوريه، نيروی اصلی مخالف حکومت اين کشور امروز در گفت‌وگوی تلويزيونی با شبکه الحيات مخالفت اين شورا با شرکت ايران در تلاش‌های جهانی برای حل بحران سوريه را اعلام کرد و گفت: "ايران خود بخشی از مسئله سوريه است."

 

کشورهای غربی و برخی از کشورهای عربی تهران را متهم می‌سازند که به حکومت سوريه کمک نظامی می‌کند اما تهران ضمن رد اين موضوع همين اتهام را متوجه کشورهای غربی در رابطه با کمک به نيروهای مخالف حکومت بشار اسد می‌دانند.

 

در حالی که گفته می‌شود درگيری‌های يک سال و نيمه در سوريه تاکنون ۲۷ هزار کشته به جا گذاشته است، سازمان عفو بين‌الملل امروز تأکيد کرد که غيرنظاميان، از جمله بسياری از کودکان قربانيان اصلی "حملات کور" ارتش سوريه بوده‌اند.

 

عفو بين‌الملل با ناميدن اين کشتار به "جنايت جنگی"، گفته است: "حملات به نزديکی بيمارستان‌ها مدت کوتاهی پس از هجوم بسياری از زخمی‌ها، و يا هدف قرار دادن صف مردم در خريد نان، نشان می‌دهد که چنين حملاتی به عمد تجمعات زيادی از غيرنظاميان را هدف قرار داده است."

 

عفو بين الملل گفته است اين اطلاعات را به‌طور موثق از ۲۶ شهر و روستا در ادلب، جبل الزاويه و شمال حماه به‌دست آورده است.

 

اين سازمان مدافع حقوق بشر گفته است در نيمه نخست ماه سپتامبر دست‌کم ۱۱۶ غيرنظامی، شامل ۴۸ کودک و ۲۰ زن، در حمله نيروهای دولتی به اين مناطق کشته شده‌اند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

شرم بر کسانيکه بر نهر خون جاری شده از زنان و کودکان مسلمان ايستاده و خندان بهم دست ميدهند.
شرم کنيد و کشور سوريه را به مردمش واگذار کنيد.

آقا جان چرا مثل صهیونیستها و نژاد پرستان شعار میدی، اگر انسانی و از دیکتاتورها بدت میاد بکو مرگ بر تمام دیکتاورها؟! یادت باشه دو نوع دیکتاتور در کره زمین موجود است.اول دیکتاتورانی که به مردم معترض در کشور خودشان ظلم میکنند و آنان را زندانی،شکنجه و اعدام می نمایند و دوم دیکتاتورانی که توسط دوستان دیکتاتور خود خون مردم را می آشامند و برای بقای دیکتاتوران دوست خود لوازم،ابزار شکنجه و جنگ افزار می فرستند و در صحنه سیاست بین المللی نیز از آنان حمایت کامل می نمایند. پوتین = احمدینژاد+اسد+جونگ+لوکا شنکو و غیره.... بارک اوباما= نتاناهو+ پادشاه سعودی و شیوخ کناره خلیج فارس و غیره....+مبارک+شاه ایران+پینوشه+اپارتاید(افریقای جنوبی) و و و ووووووووووووووووووووووووووووو اگر هنوز قانع نشده ای بازم برات نام ببرم مثل پاکستان و ترکیه و امریکای جنوب و لاتین و فلیپن صدام حسین تکریتی ووووووووووووو

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما