خانه | خبر | اخبارجهان

دولت استراليا از احتمال غرق شدن بيش از ۱۲۰ پناهجو خبر داد

پنجشنبه, 1391-06-09 16:27
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

دولت استراليا از احتمال غرق شدن بيش از ۱۲۰ پناهجو در حوالی اندونزی که قصد داشتند به استراليا بروند، خبر داد.

جيسون کلير، وزير کشور استراليا امروز، پنج‌شنبه ۳۰ اوت (۹ شهريور) در سيدنی به خبرنگاران گفت: "حدود ۱۵۰ نفر سوار بر کشتی بوده‌اند که به نظر می‌رسد غرق شده است."

او افزود: "هم‌اکنون در حوالی ساحل اندونزی عمليات جست‌وجو و نجات وسيعی آغاز شده است."

تشکيلات امنيت دريايی استراليا با انتشار بيانيه‌ای در وب‌سايت خود اعلام کرد که ناوچه گشتی HMAS Maitland تا اين لحظه ۱۶ تن از اين پناهجويان را نجات داده است. شش تن ديگر نيز در ساعات اوليه امروز توسط يک کشتی تجاری نجات يافته بودند.

افزايش آمار مرگ‌ومير پناهجويان در سه سال گذشته، نخست‌وزير استراليا را بر آن داشته است که رويکرد پيشين خود در رابطه با پذيرش پناهندگان در استراليا را نقض کند

از سال ۲۰۰۱ تا به امروز، حدود ۱۰۰۰ پناهجو که گفته می‌شود اغلب از مناطق جنگی خاورميانه و کشورهای جنوب آسيا عازم استراليا بوده‌اند، در آب‌های مابين اندونزی و استراليا غرق شده‌اند.

با وجودی که تعداد افرادی که خواهان پناهنده شدن به استراليا هستند در قياس با ميزان درخواست‌های پناهندگی به آمريکا بسيار کمتر است، اين گونه موارد دولت جوليا گيلارد، نخست‌وزير استراليا را بسيار برآشفته است.

افزايش آمار مرگ‌ومير پناهجويان در سه سال گذشته، گيلارد را در ماه جاری بر آن داشته است که رويکرد پيشين خود در رابطه با پذيرش پناهندگان در استراليا را نقض کند و قوانينی را برای فرستادن پناهجويانی که با قايق به استراليا می‌رسند به اردوگاه‌هايی در جزيره نورو واقع در اقيانوس آرام جنوبی و پاپوا گينه نو به تصويب برساند.

نخست‌وزير استراليا که هم‌اکنون به منظور شرکت در مجمع جزاير اقيانوس آرام در جزاير کوک به‌سر می‌برد، امروز در بيانيه‌ای که به‌واسطه‌ پست الکترونيکی انتشار يافت، اعلام کرد که تفاهم‌نامه‌ای را با جزيره نورو در رابطه با تأسيس اردوگاهی برای پناهجويان در آن جزيره امضا کرده است.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما