خانه | خبر | اخبارجهان

ويکی‌ليکس انتشار ايميل‌های هک شده مقامات سوريه را آغاز کرد

پنجشنبه, 1391-04-15 19:18
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

وب‌سايت ويکی‌ليکس اعلام کرد به بيش از دو ميليون ايميل از مقامات رسمی سوريه دسترسی پيدا کرده ‌است که انتشار آن‌ها هم باعث شرمساری دمشق خواهد بود و هم مخالفان حکومت بشار اسد.

به گزارش رويترز، اين وب‌سايت امروز، پنجم ژوئيه (۱۵ تير) نوشت که انتشار اين ايميل‌ها را هم‌اکنون آغاز کرده ‌است.

بر اساس اين گزارش، ايميل‌های هک شده شامل ايميل‌های چهره‌های سياسی سوريه، وزرا و کمپانی‌ها است که اولين آن‌ها تاريخ اوت ۲۰۰۶ و آخرين آن‌ها تاريخ مارس ۲۰۱۲ را بر خود دارد.

در اطلاعيه وب‌سايت ويکی‌ليکس به نقل از جوليان آسانژ، بنيان‌گذار اين وب‌سايت آمده‌ است: "اين نامه‌ها نه تنها اسباب شرمساری سوريه خواهد بود بلکه شرمساری مخالفان حکومت سوريه را نيز در پی خواهد داشت."

جوليان آسانژ: اين نامه‌ها نه تنها اسباب شرمساری سوريه خواهد بود بلکه شرمساری مخالفان حکومت سوريه را نيز در پی خواهد داشت

در ادامه بيانيه آمده ‌است: "اين به ما کمک می‌کند که فقط به نقد يک گروه يا گروهی ديگر اکتفا نکنيم، بلکه علاقه‌مندی‌ها، رفتار و تفکرات آن‌ها را نيز بفهميم. تنها با درک اين نبرد است که می‌توانيم اميدوار به حل آن باشيم."

ويکی‌ليکس نوشت که اين ايميل‌ها از اقدامات داخلی حکومت سوريه پرده برمی‌دارد و وضعيت اقتصادی آن را عيان می‌سازد.

اين سايت همچنين نوشت که ايميل‌ها "آشکار می‌سازد چگونه غرب و کمپانی‌های غربی چيزی می‌گويند و در عمل کار ديگری انجام می‌دهند."

ويکی‌ليکس پيش از اين نيز با انتشار اسناد طبقه‌بندی شده وزارت امور خارجه آمريکا جنجال بسياری به‌ راه انداخته بود.

قيام مردم سوريه عليه بشار اسد، رئيس جمهور اين کشور که ابتدا شيوه‌ای مسالمت‌جويانه داشت پس از ۱۶ ماه به يک جنگ داخلی تبديل شده ‌است.

رهبران اپوزيسيون سوريه و کشورهای غربی می‌گويند در جريان اين قيام بيش از ۱۵ هزار تن کشته شده‌اند. اما حکومت سوريه ادعا می‌کند "گروه‌های تروريستی" که از خارج کشور هدايت می‌شوند هزاران تن از نيروهای پليس و ارتش را به قتل رسانده‌اند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

خفه شو جاسوس:
تو بیش از آنکه فکر می کنی رسوایی. ویکیلیکس محصوص دست موساد و جورج سوروس است که برای خر کردم مردم به میدان وارد کرده اند. این مرد شیاد و فاسد برای جلب اعتماد مشتی بیسواد و صدمه پذیر (مثل جمعیت آمریکا و غرب) چند سند که طبقه بندی هم نبودند را بچاپ رساند تا از این راه جلب اعتماد کند تا در مواقع ضروری زهر خود را بریزد. این مرد فرصت طلب و جاسوس قبلن هم در مورد ایران و پاکستان و عراق در مواقع ضروری به لجن پراکنی ادامه داد و دیدیم که "اسنادی" در رابطه با "فعالیت القاعده" که وجود خارجی ندارد و چیزی جز مهره های آمریکایی تروریست نیست همراه با "فعالیت بن لادن" که در آن زمان سالها در گور خود خسبیده بود را به چاپ رساند و به دروغ گفت که با نیروهای ایران همکار هستند. این مرد جاسوس و مهره ایران را همکار طالبان و القاعده که دشمن هم هستند معرفی کرد.

گول جاسوس و مهره سوروس و موساد یعنی آسانچ را نخورید وگرنه چیزی کمتر از لقب احمق و ابله شایسته ی شما نیست.

واقعا که همین تور است حرف جاسوسان را باور نکنید .این ادم ها است که بین ملت ها تفریقه می اندازد.

من نمی دونم چی تو این خبر بود که کاربر مهمان را اینقدر برآشفته کرد.

همه سوزش* از آسانژ اینه که چرا سندهای ضد ایران هم منتشر کرده؟ اگه سندهاش ضد ایران نبود، همه چیز حل بود؟ سی و چند ساله*** اربابات همینطور بدون کنتور دهنتونو واز می کنید و بدون اینکه چیزی ثابت شده باشه برای هر کسی که همصداتون نباشه پرونده درست می کنید و تهمت می زنید. ضد انقلاب، جاسوس، منافق، عامل استکبار، صهیونیست، .... چهار خط مطلب نوشتی، کلی توش مغالطه اس. امیدوارم بقیه خواننده یه زحمتی به خودشون بدن و اگه شکی دارن برن وب سایتی که گروه آسانژ اسناد رو توش می ذارن ببینن و متوجه بشن کجات می سوزه و چرا حالا که اسناد مربوط به سوریه یعنی هم پیمان ایران رو افشا کردن این حرفای بی پایه رو می گی.

فعلا مهم اینست که به مردم بیگناه سوریه باید کمک کرد. پدو پسر جز کشتار و جنایت بمردم خودشان و منطقه کاری دیگر نکردند. باید به هر طریقی که ممکن است بمردم کمک کرد تا پیروز شوند. زنده و پیروز باد مردم دلیر سوریه . زنده و پیروز باد تمامی کسانیکه با شرافت در راه آزادی جان خود را دادند.
از رادیو زمانه هم میخواهم تا راههای کمک کردن به مردم سوریه را معرفی کنند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما